زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۳۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تایپیک جامع خواندن و نخواندن سهره

*
کاربر انجمن

دوم دبيرستان
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 51
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
سوالمشکل ریزه خوانی سهره)
باسلام یکجوجه سهره سرسیاه پارسال گرفتم کمی رنچ بود خلاصه حسابی بهش رسیدم گل تخت کرده هیکلش هم بدنیست ولی هنوزدهن جوجگی میزنه ازاساتیدوصاحبان فن ممنون میشم اگرکمک کنند وراهنمایی بفرمایند ارادتمندرضا
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۳۰، ۰۹:۳۷ ق.ظ، توسط rmoosavi32@yahoo.com.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۸، ۰۸:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #41
RE: نخوندن سهره من
سهرتون همونجور که میگین وحشی هست و تازه صید شده و سهره تا به قفس و نوع تغذیش عادت کنه یکی دو ماهی طول میکشه..در ضمن یخورده باید ترسش بریزه تا شروع به ریز خونی کردن کنه...فعلا تا وقتی رام میشه بعضی وقتا یخورده با آب پاش خیسش کنید تا زودتر به خوندن بیفته و ترسش بریزه........در ضمن نکته مهمتر اینکه یکم باید حوصله کنید
۱۳۹۰/۰۹/۲۵، ۱۲:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza5648 ، yashar_lotfi ، phoenix
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #42
RE: نخوندن سهره من
با سلام
دوست عزیز شما چند تا کارو باید انجام بدین اول اینکه اعتماد پرندو رو به خودتون جلب کنید دوم اونو آروم کنید سوم اینکه اونو بگردونید هرز گاهی به بالا پشت بام برده ودر یکجای بلند آویزش کنید نزدیکی های غروب بهتره و از همه مهمتر آبتنی فراموش نشه واز خیس کردن با آب پاش خوداری کن چون باعث ترسیدن سهره از شما میشه و دیگه خیلی سخت میشه اعتمادشو جلب کرد. موفق باشید
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #43
RE: تایپیک جامع خواندن و نخواندن سهره
سلام اساتید عزیز
من یک سهره خریدم که تو مغازه میخوند الان که 2-3 ساعته اوردم خونه هم ریزه خونی میکنه ولی خیلی نا آرامه! این طبیعیه؟ از کی خوب میخونه؟
سوال بعدی اینکه این حیوونو بیرون گذاشته بودن الان تو خونه گرمتره مشکلی پیش نمیاد؟
۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۰۴:۱۷ ب.ظ)saint_peter نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اساتید عزیز
من یک سهره خریدم که تو مغازه میخوند الان که 2-3 ساعته اوردم خونه هم ریزه خونی میکنه ولی خیلی نا آرامه! این طبیعیه؟ از کی خوب میخونه؟
سوال بعدی اینکه این حیوونو بیرون گذاشته بودن الان تو خونه گرمتره مشکلی پیش نمیاد؟

سلام

نا ارامیش طبیعیه چند روز طول میکشه تا به محیط جدید عادت کنه
تغییر دما مخصوصا گرما باعث میشه پرنده یا مریض بشه یا تو لک کنه سهره خوشش از سرما میاد تا گرما سعی کن جایی بزاریش خنک باشه بعد یه میخش کن تا زودتر بخونه ابتنی هم واسش بزار

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
15 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #45
سلام دوست عزيز سهره زماني جلوي ادم ميخونه كه بيش ادم احساس ارامش بكنه يعني رام باشه بس سهره وحشي اول بايد رام بشه تا بخونه.رامشدنشون هم بستگي به هوششون داره بعضيا با هوشترن ديرتر رام ميشن به قول دوستان بايد حوصله كني.سهره بارونو دوست داره اگه با ابباش از بالا با فاصله دور طوري كه اب بصورت بودرباشه بهش بباشي اصلا نمي ترسه بلكه خوششم مياد
۱۳۹۱/۰۱/۲۷، ۰۸:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 87
22 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #46
اگه ممکنه دوستان یکم در مورد اموزش جوجه سهره راهنمایی کنن ممنون میشم
۱۳۹۱/۰۵/۲۰، ۱۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #47
(۱۳۹۱/۰۵/۲۰، ۱۱:۱۷ ب.ظ)pedram نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه ممکنه دوستان یکم در مورد اموزش جوجه سهره راهنمایی کنن ممنون میشم

در این مورد بحث شده
لطفا جست و جو کنید
۱۳۹۱/۰۵/۲۰، ۱۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 20
16 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #48
سهره ام چند وقتیه نمیخونه :(
[attachment=3442]سلام دوستان
من این سهره ام یه دو ماهی میشه که صاف کرده ..اوایل میخوند مرتب ولی الان یا نمیخونه یا اگرم میخونه در حد چند ثانیه سر دهن کوتاه..چاق هم نیست و هیچ عیب و ایرادی ام نداره فقط نمیدونم چرا نمیخونه :( بهشم شادونه و تخم کاهو میدم سبزیجاتم برگ ترب و گیشنیز و میوه هم سیب و هویج میدم ماسه بادی و کف دریام گذاشتم ولی هرکار میکنم باز نمیخونه نمیدونم چرا اینطور شده..در ضمن خیلی رام هستش ..حتی از قفس بیارمش بیرون میزاره با دست بگیرمش و ببرمش تو قفس..دوستان ممنون میشم نظر بدید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۰۱:۱۰ ق.ظ، توسط fedora.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۰۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #49
RE: سهره ام چند وقتیه نمیخونه :(
قابل توجه دوستان گلم چیزی که من تجربه کردم جالب بود:حالا بعد از تقریبا60 روز که سهره به قفس کوچیک منتق شده رو به مستی هست و بسیار زیاد میخونه.و این در حالیه که 16/17 ماه بود که نمیخوند یا خیلی خیلی کم میخوند...از عکسی که شما گذاشتی پیداست قفسش بزرگه.تو قفس خیلی کوچیک بنداز و یه چند وقتی فقط شاهدانه بده و هیچ چیز دیگه نده تا استارت بخوره...این موضوع هم مطالعه کن:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۰۲:۲۶ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۰۲:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 20
16 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #50
RE: سهره ام چند وقتیه نمیخونه :(
Duste aziz tu ghafase kuchik ehtemale. Inke sere chagh beshe balas chon taharrokesh kame riskesh balas mitarsam chagh she. . .  
۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۱۰:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان