زمان کنونی: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴، ۰۳:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تجارت پرندگان ایرانی در بازار شیخ نشینان عرب

مدیر بازنشسته

ليسانس
تاریخ عضویت: ۱۳۸۹/۱۰/۱۷
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2614 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
تجارت پرندگان ایرانی در بازار شیخ نشینان عرب
سال 1378بود. فصل زمستان بود و هوا بسيار سرد و خشن ومن هم منتظر ميني بوس بودم تا از روستاي محل پروژه كاريم به سمت مشهد حركت كنم.
بعد از كلي سرما خوردن ميني بوس رسيد و سوار شديم .تمام مسير پوشيده از برف بود كه زيبايي خاصي داشت و توجه من را جلب كرده بود.در اواسط مسير از دور سياهي روي برف ها ديدم كه شباهت به يك پرنده داشت نزديكتر كه شديم ديدم درست حدس زدم .او يك عقاب بود
موقعي كه ميني بوس نزديك عقاب شد.او شروع به پرواز كرد اما تن سنگين خودش را نمي تونست بلند كند. راننده ميني بوس هم از فرصت استفاده كرد و فرمان را به طرف او چرخاند عقاب كه هنوز نتونسته بود ارتفاعش را زياد كند با خودرو برخورد كرد . عقاب نگون بخت و گرسنه و سرما زده به گوشه جاده پرتاب شد .راننده؛ ميني بوس را نگاه داشت و اون را گرفت و عقب ميني بوس گذاشت. من كه در صندلي جلو بودم و حادثه را ديدم خيلي ناراحت شدم به راننده گفتم: كه اين چكاري بود كرديد؟ با اين كار جان مسافران را هم به خطر انداختيدوبه عقاب ضربه زديد؟ .اماراننده جوابي نداد.
متاسفانه بقيه هم حرف خاصي نزدند.من كه دلم مثل سير وسركه ميجوشيد.خدا خدا ميكردم و دنبال چاره بودم تااينكه ميني بوس جلوپليس راه توقف كرد. من كه چراغ اميدي در فكرم روشن شده بود رفتم پيش افسر و ماجرا را بيان كردم و گفتم اين پرندگان حفاظت شده هستند.افسر ،راننده را خواست و اوهم نتونست كتمان كند ولي گفت من ميترسم در صندوق را باز كنم شايد حمله كند . گفتم خودم اينكار را ميكنم . و در صندوق را باز كردم.عقاب كه نيم ساعتي داخل صندوق عقب گرم شده بود و جاني تازه گرفته بود با باز شدن در با زيبايي خاصي پرواز كرد و روي سيم هاي برق نشست .من كه از كرده خودم شاد بودم يك نفس راحت كشيدم.
هر وقت اون زمان را يادم ميايد خوشحال ميشوم كه تونستم كاري بكنم .كه باعث آزادي عقاب شد.
با ارزوي موفقيت براي همه دوستان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۲:۰۶ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۰:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان