زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۵۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تجربه هاي شخصي

مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #1
تجربه هاي شخصي
سلام
به نظر من طي مدت نگهداري از پرنده هاي خانگي هميشه 2ضربدر 2 جوابش 4 نيست وبعضي از وقتها ممكنه صفر بشه يا اينكه 8 بشه. دوست داشتم ي موضوع درباره حرف هاي خودماني باشه تا دوستان دربارش آزادانه حرف بزنن و درباره تجربه هاي غيرمعمول خودشون صحبت كنن چون تا دلتون بخواد موضوع براي تبادل نظر هاي علمي ومنطقي هست ولي همونجور كه گفتم هميشه هم همه چيز منطقي پيش نميره.البته اينها بيشتر جزء استثناهاست وممكنه در اكثر اوقات صدق نكنه ويا در مورد يك پرنده خاص درست باشه.
اولين تجربه را خودم مي نويسم تا زبان دوستان هم باز بشه.
همه ميگن قناري اگر تولك رفت نبايد جفت بزني چون عقب ميافته وخوب بالا نمياد  و قناري اگر لك بخوره از آمادگي درمياد و... .اما يه ماده داشتم چه توي زمان پرريزي وچه زماني كه پرهاش تخت بود هميشه تخم مي گذاشت ومست مست بود .
يك قناري نر متعلق به يكي از دوستان امسال 3ماه دستم بود. خيلي مست بود يك دفعه شروع كرد به پرريزي شديد وكاملا پس رفت واز خوندن افتادمن هم انداختمتش كنار ماده . تا چند روز  زعفران توي آب حل كردم وبهش دادم بعداز 10 روز دوباره مست ماده گير شد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۱۱، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #2
RE: تجربه هاي شخصي
نوبتيه باشه نوبته منه !
صاف ميرم سر اصل مطلب :
1- قناري نر كه اصلاً نميخوند و مستي نشون نميداد و كلاً اثري از نر بودن توش نبود الان صاحبه 2 تا جوجه است
2- قناري ماده كه اصلاً آمادگيه توش نمي ديدم ! نه پسش آماده بود ! نه تاتي ميداد و نه به خوندن واكنش ميداد و ابداً ريزه خوني نكرده بود ! الان مادر 2 تا جوجه بالاست !
3- يه قناري ماده كه نرش مرده بود و بدجوري رفته بود تو لك رو داديم به يكي از دوستان برد خونه رفت تو پر ريز 2 هفته نگذشته جفت زدش ديروز تخم اولشم گذاشته !
4- قناري ماده كه پراش هنوز كامل در نيومده بود را جفت انداختم هنوز پراش كامل نشده اما پسش رده بالا و همين روزا به اميد خدا تخم مي كنه !
۱۳۹۲/۱۰/۱۱، ۱۰:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #3
والا دارو كه فقط مولتي ويتامين و AD3E ميريزم تو آبشون البته بعد از اينكه جفت انداختم اينارو شروع كردم به ريختن تو آب
تغذيه هم فقط :
-ارزن كتون به نسبت برابر.
-هفت تخم هفته اي يه نيم گرد
- هويج 
- كاهو
- كف دريا
چيزي ديگه اي بهشون نميدم
راستي يادم رفت بگم
قناريام اونطور كه بايد آماده باشن نبودن ولي من گفتم تو طبيعت كه اينطوري نيستن پس جفت ميندازمشون ببينم چي ميشه و خدارو شكر جواب گرفتم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۱۲، ۰۲:۵۶ ب.ظ، توسط رضا شاهيده.)
۱۳۹۲/۱۰/۱۱، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
10 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #4
اگر قناری مادتون موقع جفت کردن با هیچ دونه گرم یا ... اماده نشد پس طبع پرندتون فرق میکنه و میتونید با دادن سه روز جو پرک اونو اماده کنید. فقط حواستون به مقدار جو باشه که نفرستینش تو لک.

۱۳۹۳/۰۲/۲۸، ۰۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #5
RE: خاطرات محمد مهدي بخشي با حيوانات
شما چند سالتون هست؟اخه من از سال 89قناری بازی میکردم ولی به اندازه شما تجربه ندارم،من الان 16سالمه
۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #6
سلام با اجازه اقای بخشی
داخل پروفایل بیشتر دوستان اطلاعاتشون نوشته شده پروفایل اقای بخشی رو نگاه کنید نوشتن
بستگی به خود شخص هم داره دوتا شاگرد که داخل یک کلاس  هستن یکیشون معدلش 20 میاد یکیشون نمیتونه قبول بشه مطمئنن زحمت کشیده ومطالعه داشته که تونسته 20 بیاد
اقای بخشی جز اساتید 20 انجمن هستن واین چند سال  که پرنده دارن با دقت وحوصله وتوجه پرنده  نگه داشتن واستاد شدن
به نظر بنده اگه اگه کسی یکسال پرنده نگه دار وچهار فصل  پرنده رو داشته باشه با دقت  پرنده بازی کنه بیشتر راه رو یاد گرفته تولک واماده شدن وجفت انداختن و...
فقط بیماری ها هستن که شناختشون ومداواشون اگه بشه تجربی یاد نگیریم وبا مطالعه بشناسیمشون ومداواشون رو یاد بگیریم خیلی عالی میشه
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #7
سلام
عمر قناري بازي من از شما كمتره ولي خودم 32 ساله هستم.مطالب همين سايت را مطالعه كني به جرات ميگم همه چيز را در مورد قناري مي فهمي.مطالعه هم بايد به اين صورت باشه كه هر مساله اي برات پيش اومد كل مطالب مرتبط با اون مساله را مطالعه كني.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۱۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #8
حرف شما کاملا درسته جناب کاوسی،ولی من در این چهار سال با توجه به کمبود جا و زندگی اپارتمانی همیشه خونمون پر پرنده بوده و این قدر به پرنده ها به خصوص قناری و سهره علاقه دارم که باورتون نمیشه،من از 6سالگی تا به الان همیشه پرنده داشتم و تقریبا هر پرنده ای که بشه تو قفس نگهداری داری کرد رو داشتم و فکر میکنم که یکی از دلایل موفقیت اقای بخشی محیط بوده،اونجا تو شیراز این قدر قناری و قناری باز هست که اگه ادم 2روز پیششون باشه کلی تجربه به دست میاره ولی اینجا 2تا پرنده فروشی هست که یکیشون حد اکثر5تا قناری خوب داشته باشه و اون یکی هم هر چی قناری داره همش رسمی هست و تازه باز کرده.
۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۱۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #9
سلام
رضا جان لزومی نداره که پرنده فروشی داخل شهرتون باشه شما برید ببینید واینجور اطلاعاتتون بالا بره سعی کنید زیاد ارتباط نداشته باشین باافراد پرنده باز متاسفانه بیشترشون میزون نیستن دوستان زیادی داخل سایت هست هم قناری وهم سهره نگه میدارن خیلی هم استادن ومطمئنن به سوال هاتون جواب میدن همین که علاقه دارین کافیه فقط وقت براش بذارید
تو شهر ما اصلا پرنده فروشی نیست چند نفری هستن که پرنده میفروشن ولی پرنده فروشی نیست که بری ببینی
همین که شما به اینترنت دسترسی دارین کافیه همین سایت رو بعد از امتحاناتون همشو بخونید فک نکنم  دیگه به مشکل بخورید
چند تا پست اخر با موضوع تاپیک فک کنم هم خوانی ندارن اگه اینجوره جناب بخشی زحمت انتقالشونو(به گفتگو ازاد) بکشید
سپاس

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0