زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۱:۴۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تخم بلدرچین جایگزین تخم مرغ

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
تخم بلدرچین جایگزین تخم مرغ
با توجه به مزایا زیاد تخم بلدرچین
از جمله اینکه یک تخم بلدرچین از لحاظ وزنی حدود یک پنجم وزن تخم مرغ معمولی را دارد، ولی نسبت به آن دارای 5 برابر فسفر، 5/7 برابر آهن، 6 برابر ویتامینB12و وتیامین B1 و 15 برابر ویتامین B2 ریبوفلاوین می باشداز این رو آن را بمب ویتامین می نامند

سرشار از امگا3
غنی از آهن / ویتامینهای آ ، ب ، ث / اسیدهای آمینه و میکرو المانها
توصیه شده برای دوران بارداری
مناسب برای سنین رشد
تنظیم سیکل خواب
افزایش مقاومت بدن
بدون کلسترول
تنظیم سیستم عصبی ، قلبی و گوارشی
به علت کراتن خاصی که در آن ذخیره است در درمان بیماری آسم تاثیر معجزه آسایی دارد.
استحکام عضلات و استخوان ها
افزایش تمایلات جنسی
دفع مواد رادیو اکتیو و فلزات سنگین نظیر سرب و جیوه ومواد زائد سرطان زا از ارگانیسم بدن
بدلیل حجم کم تخم بلدرچین و میزان بالای پروتئین آن نسبت به تخم مرغ
تخم بلدر چین حساسیت ایجاد نمی کند

و اینکه حجم کمی داره برای کسانی که تعداد کمی قناری داره دیگه نیاز نیست اضافه رو بزارن تو یخچال که خود عامل بیماری زا مهمیه

آیا به نظر دوستان جایگزین مناسبی برای تخم مرغ در تغذیه قناری هست یا نه؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۰، ۰۲:۲۷ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۰، ۰۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amiro ، mtorfi ، mohamad.dem ، dorehamiha
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #2
RE: تخم بلدرچین جایگزین تخم مرغ
منم چند وقتیه به این فکر افتادم اخه خیلی از جوجه هامو سال گذشته تخم مرغ بعلت کلسترول بالاش کشت ولی یه اشکال که من متوجه اش شدم اینه که تخم بلدرچین بعلت پوسته نازک شاید نتواند 45 دقیقه جوش بخورد یا اینکه نشه اونو ابپز کرد . البته خودم اینو امتحان نکردم و فقط حدس میزنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۰، ۰۳:۱۳ ب.ظ، توسط میلاد.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۰، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

د
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #3
دوستان در مورد هزینه تخم بلدرچین و تخم مرغ محاسبه هم داشتید؟آیا مقرون به صرفه هست؟ دوم اینکه از نظر دسترسی،به کدوم یکی آسانتر میشه دسترسی یافت؟
و سوم اینکه مدت زمان فاسد شدن تخم بلدرچینه.آبپز و غیر آبپزش چه قابل نگهداریه؟؟؟
۱۳۹۲/۰۶/۲۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #4
اره بابا می ارزه . صرفم داره . اخه تخم مرغ را باید اضافشو بندازی و زیادیشم جوجه ها را به کشتن میده . ضمنا دونه ای 150 تومان که تخم مرغ 400 تومانی تازه 3 تاش میشه حدود یک تخم مرغ . کلسترولم نداره . خوب بد اول به نظرات قبلی نگاه میکردی بعد پیام میزاشتی
۱۳۹۲/۰۶/۲۰، ۰۸:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #5
این عکس مقایسه بین تخم مرغ و تخم بلدرچین

قسمت سفید تخم مرغه و دیگری تخم بلدرچین

منبع :سایت معرفی شده دوست خوبمون

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۰۶/۲۱، ۱۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 21
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #6
همین تخم بلدرچین پارسال منو بدبخت کرد.تمام جوجه هام مردن.هرچی واسه انسان مفیده قرار نیس واسه قناری خوب باشه.
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۰۲:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #7
دوست خوبم تخم بلدرچین یا مرغ یا ... میشه برای قناری مصرف کرد و خیلی از دوستان هم استفاده میکنند و از نظر کلی فرقی ندارند تخم ماکیان به جز مقداری کم و زیاد شدن در ویتامین ها و ... و خود من هم بارها استفاده کردم و مشکلی پیش نمیاد.
باید ببینید علت مرگ چی بوده اگر از اسهال مردند فاسد شدن تخم مرغ به علت ماندن زیاد در قفس یا یخچال بوده یا شاید هم عوامل دیگه دخیل بوده وگرنه تخم بلدرچین به خودیه خود برای قناری کشنده نیست البته من هم توصیه نمیکنم وقتی همون تخم مرغ رو به راحتی در دسترس هست و میشه از همون استفاده کرد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۷، ۰۳:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #8
دوستان خوبم توجه کنید چند روز پیش یه ماده جیبوس زیبای پرتقالی همونی که قبلا عرض کرده بودم درنهایت صحت وسلامت توفصل گذشته 11بارتخم گذاشته بوددراثر خوردن تخم مرغ محلی مریض شد و(( مرد))
برای همین ازدوستان عزیز میخوام توی انتخاب تخم مرغ مصرفی پرنده هاشون نهایت دقت روداشته باشند وقبل از خرید ازلحاظ سلامتی تخم مرغ مطمعن بشن کما اینکه با وجودی که تخم مرغ محلی از لحاظ مواد مغذی غنی تره ولی با توجه به نحوه نگهداری مرغهای محلی وعدم رعایت سلامتی انها از جانب صاحبانشون احتمال انتقال بیماری ها به تخم شون بیشتره ونسبت به تخم مرغ صتعتی که اغلب تازه ومعمولا زیرنظر دامپزشک تهیه وتوزیع ونگهداری میشه دارای ضریب خطر بالاتریه تخم بلدرچین هم گزینه بدی نیست اما بهتره که موقع خرید به تاریخ انقضای درج شده دقت کنید وقبل از ابپز کردن فقط اونهایی رو به پرنده هاتون بدید که توی کاسه اب ته نشین میشن واز شناور شده هاش اجتناب کنید امیدوارم هیچ کدوم از پرنده های شما بیمار نشن موفق باشید
۱۳۹۲/۰۷/۳۰، ۰۶:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 3
11 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #9
سلام

من خودم دوتا جوجه یک سر خوشکلم در هشت روزگی بخاطر فک کنم تخم مرغ مردن  دوستم تخم بلدرچین میده جوجه هاشم نمردن بعدشم بسته ای دو هزار تومنه دوازده تا نسبت ب تخم مرغ خیلی بهتره فقط تاریخ انقضا یک ماه دارن حواستون باشه در کل من توصیه میکنم خودمم میخوام استفاده کنم.
۱۳۹۳/۱۰/۲۵، ۰۶:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان