زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۸:۴۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تخم ها جوجه نمیشن

*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #1
تخم ها جوجه نمیشن
سلام دوستان
من یه ده تایی مرغ عشق دارم ولی متاسفانه هرجفت بیشتر از یکی یا دوتا جوجه نمی کنن دوستان کسی میدونه علت چیه ؟ همشون در یک قفس بزرگ 2*2 هستن لونه شون هم کوزه هستش البته از این پلاستیکی ها هم هست ؟در کنار اینا منظورم داخل همون قفس یدونه بلبل خرما و دوتا کبک و یدونه فنچ هم هست ":a (14):"
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۲:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #2
RE: تخم ها جوجه نمیشن
با این شرایطی که شما فراهم کردید . همین تعداد جوجه که هم داده اند زیاد است. نگهداری کبک با مرغ عشق در یک قفس اصلاً قابل قبول نیست.
بیماری نیوکاسل و وجود کنه ها در کبک بسیار شایع است . استرس ناشی از وجود کبکها و بوی بد فضله آنها هم محیط را برای مرغ عشق های شما نامساعد می کند.
فنچ و بلبل خرما را هم از قفس بیرون بیاورید.
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۲:۵۳ ق.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من یه ده تایی مرغ عشق دارم ولی متاسفانه هرجفت بیشتر از یکی یا دوتا جوجه نمی کنن دوستان کسی میدونه علت چیه ؟ همشون در یک قفس بزرگ 2*2 هستن لونه شون هم کوزه هستش البته از این پلاستیکی ها هم هست ؟در کنار اینا منظورم داخل همون قفس یدونه بلبل خرما و دوتا کبک و یدونه فنچ هم هست ":a (14):"

با سلام

دوست عزیز اینکه تخم ها باز نمیشه دوتا علت میتونه داشته باشه که شما باید بررسی کنین و نتیجه رو اعلام کنین اول اینکه یا تخم ها اصلا نطفه ندارن وداخلشون جوجه نیست و دوم اینکه جوجه ها داخل تخم خفه میشن؟؟؟

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #4
سلام دوست من
هر دو مورد را دیدم هم نطفه نداشتن _ هم مردن جوجه در تخم _ مورد سوم اینکه بعضی از جوجه ها بعد از اینکه از تخم برون می آیند بعد از یکی دو روز از بین می روند
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۶:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۶:۲۲ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
هر دو مورد را دیدم هم نطفه نداشتن _ هم مردن جوجه در تخم _ مورد سوم اینکه بعضی از جوجه ها بعد از اینکه از تخم برون می آیند بعد از یکی دو روز از بین می روند

منظورم اینه که اید هر جفت رو دقیق تر بررسی کنین که مثلا یکیشون اگه تخم هاش همیشه نطفه نداره مشکل از نره و باید عوض بشه و در موردی که تخم پیچی زیاد اتفاق میافته یا پوسته تخم ها کثیفی میگیره و یا هوای محیط خشکه و رطوبتش کمه
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۷:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 5
83 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #6
دوست عزیز شرایط رو براشون فراهم کن . غذاهای حاوی کلسیم بده . پوست تخم مرغ رو بکوب با تخم مرغ قاطی کن بده . محیطشونم تمیز . اگه یکی از مرغ عشق ها ندفه نداشته باشن جوجه نمی شه . دقت کن .
۱۳۹۰/۰۹/۱۴، ۱۲:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان