زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۱۰:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تخم کوچک

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 28
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
تخم کوچک
با سلام به تمامی استادان و دوستان!!!!
یه قناری جیبر طلایی ماده دارم که 2 ماه است جفت رفته و دفعه اول تخم نیم بند گذاشت که متوجه شدم ضعیفه هنوز!!!!

جداش کردم و بعد از 20 روز رسیدگی دوباره رفت جفت ولی این حیوون هر بار 4 تا تخم میذاره که خیلی تخمهاش از انداره طبیعیش کوچکتر هستند و از هر 4تا 1 دونه جوجه میشه که اونم اینقدر ضعیفه که روزه دوم میمیره!!!
میخواستم راهنماییم کنید که چیکار کنم تخمهاش اندازه طبیعی بشه؟؟؟؟

در مورد روغن ماهی هم اطلاعات میخوام؟؟؟؟
باتشکر...........
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۱۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 28
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #11
RE: تخم کوچک
        [attachment=2782][attachment=2782][attachment=2782]
(۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۴:۳۴ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوست خوبم:
البته شما كه از نمايشگاه اين قناري را خريديد بايستي قناري مقبول و خوبي باشد . وبايستي اون را با يك برنامه غذايي مناسب آماده ميكرديد.پرورش دهنده هاي قم يكي از بهترين هستند .
در صورت امكان عكس قناري را قراردهيد.
شما اگر مشهد تشريف داريد .ميتوانيد نكتون ام اس آ(msa)از پرنده فروشي اقاي جوان(خيابان راه آهن ) تهيه و به همراه تخم مرغ به قناري بدهيد.البته داروها معجزه نخواهد كرد اما كمكي خواهدبود.
با احترام
ممنون از راهنمایی شما و اینکه این دارو رو چطوری بدم و قناری رو از جفت جدا کنم تخم هرز نمیذاره؟؟؟؟عکس رو هم براتون گذاشتم!!!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۱۸ ب.ظ، توسط sin_eshgh.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #12
با سلام و ادب خدمت دوست خوبم:

قناري هاي بسيار خوبي هستند.

با توجه به مطالبي كه گفتيد. پيشنهاد ميكنم:
در حال حاضر كه جفت هستند جداشون نكنيد . بلكه اجازه بديد بعد از تخم گذاري روي انها بخوابد و استراحت كند.

در حين 15 روز اونها را تقويت بفرماييد تا در دوره بعد تخم گذاري انشالله به حالت خوبي برگردد.

در مورد داروي نكتون دستورالعمل دارد .قيمت هر شيشه بسته بندي شده فكر كنم 20 هزار تومان ميباشد .

به تاريخ مصرف آن هم توجه بفرماييد.
موفق باشيد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۳:۳۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۳:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، sin_eshgh
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #13
باسلام دوست عزیز قناری شما کمبود مواد معدنی اگر بخواهید با دانه مشکلشو رفع کنید که حداقل ۴ماه طول میکشه ولی اگر بخواهید با داروهای دامپزشکی مداواش کنید سر۲ماه آماده میشه چند وقت پیش برا کمبود مواد معدنی از دامپزشک دارویی به اسم کیمیا لیگو گرفتم که براطوطی عروس پاریس استفاده کردم موثر بود

بندانگشتی (ها)

امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۹:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sin_eshgh ، katbi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۹:۳۲ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام دوست عزیز قناری شما کمبود مواد معدنی اگر بخواهید با دانه مشکلشو رفع کنید که حداقل ۴ماه طول میکشه ولی اگر بخواهید با داروهای دامپزشکی مداواش کنید سر۲ماه آماده میشه چند وقت پیش برا کمبود مواد معدنی از دامپزشک دارویی به اسم کیمیا لیگو گرفتم که براطوطی عروس پاریس استفاده کردم موثر بود

با سلام وادب خدمت دوست خوبم:
طريقه مصرف و دوز و قيمت را هم بيان فرماييد بسيار مفيد خواهد بود
با احترام
۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۰۸:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #15
باسلام ۱میلی لیتراز دارو داخل ۱لیتر آب حل شود و بمدت ۵روز متوالی استفاده شود ۳روز استراحت داده شود و دوباره ی دوره ۵روزه تا۵دوره تکرار شود بعدا میتوان هفته ای یکبار استفاده شود قیمت ۵۰میلی لیتر آن ۲۰۰۰تومان است؛
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۱۰:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، sin_eshgh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان