زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۰۳:۱۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ترسیدن سهره ...

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #1
ترسیدن شدید سهره
سلام دوستان
دو روز پیش برای دفع مایت و شپشک از سهره هام از اسپری avispray استفاده کردم چون پرنده هامو تو اتاق نگه میدارم سهره سوگلی مو گذاشتم دم پنجره که اسپری اذیتش نکنه با نهایت تاسف یه کار احمقانه کردم و بر عکس همیشه که قفس رو می بستم تا نیفته اینبار نبستمش برای چند دقیقه از اتاق رفتم بیرون وقتی برگشتم دیدم قفس از طبقه 4 ام افتاده پائین از پنجره که نگاه کردم دیدم یه گربه هم بالا سر قفس نشسته یه گلدان از همون بالا انداختم پایین که گربه بره وقتی رفتم پیش سهره دیدم زنده است ولی کاملا بی جون کف قفس افتاده و سوراخ بینیش خیلی کم خونییه که هرچی گشتم نفهمیدم خون از بینشه یا از سرش به هر حال آوردمش بالا بعد از بررسی متوجه هیچ شکسستگی و یا زخم دیگه ای نشدم چون داروی ضد استرس نداشتم و هیچ دامپزشکی هم در دسترس نبود مقدار خیلی خیلی کم دیازپام تو آب حل کردم و نوکش رو زدم تو آب که مقداری خورد چند ساعت بعد دیدم رو جا دونی نشسته و داره سعی میکنه شاهدونه بشکنه که ظاهرا نوکش خیلی ضعیف بود و نمی تونست اینقدر ضعیف که سبزی هم نمی تونست بخوره منم مقداری پسته خام رنده کردم و با مغز کافشه و مقداری شاهدونه کوبیده شده قاطی کردم گذاشتم جلوش تا گذاشتم اومد و چند تکه خورد. تو این 2 روز این کار و کردم اینطوری غذا میخوره ولی تا حالا ندیدم خودش آب بخوره تو آبخوریش با دوز خیلی خیلی کم دیازپام و چرک خشک کن و مسکن حل کردم. تمام مدت هم پف کرده است و فضلش هم آبکی زرد و سیاه . لطفا بگید چه کار می تونم بکنم و چه کاری نباید بکنم ؟ آیا این سهره سهره بشو هست یا نه ؟
قبل از اینکه دوستان منو به باد انتقاد بگیرن بگم که به خاطر محدودیت های شغلم نمی تونم ببرمش دامپزشک خودم خیلی از این سهل انگاری ناراحت و پشیمونم با اینکه کارم این روزا طوریکه روزی 21 ساعت سر کارم و فقط 3 ساعت وقت استراحت دارم از وقتی که می یام خونه به سهرم رسیدگی میکنم و نمی خوابم با امروز 72 ساعته که نخوابیدم . لطفا اساتید راهنمایی کنن
a (20)::a (20)::a (20)::a (20)::a (20)::a (20)::a (20)::a (21)::a (21)::a (21)::a ):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۰۹:۴۰ ق.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۰۹:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #2
RE: ترسیدن شدید سهره
داداش این دیگه نترسیده منفجرش کردی ترسیدن اینه که حیونی بیاد و اذیتش کنه اونم چند روز باد میکنه بعدش خوب میشه سهره پرنده خیلی مقاومیه احتمال داره زنده بمونه اما حداقل تا یکسال صداش در نمیاد من یه سهره داشتم که شاهین اومد و اذیتش کرد و اونم باد کرد و تا یکماه صداش در نیومد بعدش ولش کردم چون امیدی بهش نبود اگه دیدی بادش خالی شده و کمی تکون خورد آزادش کن تو خونه ،پرواز کردن خیلی برای پرنده ها فایده داره و باعث میشه تا آنزیم های حیاتی بدنش فعال بشه در ضمن زیاد بهش داروهای شیمیایی نده ضررش ار فایدش بیشتره واسه تقویت کردنش مولتی ویتامین بهش بده و اگه زنده بمونه یه تولک طولانی داره موفق باشی
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۰۹:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #3
سلام.کار این حیوون از ترسیدن گذشته .ولی خوب دیگه اتفاقه دیگه.برادر من دیازپام برا چی به حیوون زبون بسته دادی.نصف قرص آسپرین بچه پودر کن تتو آبش حل کن.از اون جایی که سهره سوگلی ات هست سعی کن هرجور شده از نظر غذایی بهش برسی چند روزی توی شک هست اگه دچار خونریزی داخلی نشده باشه زنده میمونه فقط مطمن باش آب میخوره.تو رو هرکه میپرستی دیگه دیازپام بهش نده امیدوارم خوب بشه.
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۱۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #4
سلام

همیشه پیش از آویز قفس باید از میخ و محل آویز مطمئن بود و در غیر این صورت پیشامد بعیدی نیست که قفس از محل جدا بشه و سهره لطمه ببینه. حتی هنگام آویختن قفس باید توجه کرد که پا و انگشتان سهره بین قفس و دیوار آسیب نبینه.
سهره شما سقوط آزاد داشته که ممکنه به قیمت تموم شدن جونش باشه.
شما نگهداری خودتو داری انجام میدی و توجه میکنی . انشاالله اگر سلامت خودشو به دست اورد یه جای امن تو طبیعت رهاش کن تا بره و باقی زندگیشو هرچند روز که هست آزاد باشه.
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۱۱:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #5
سلام.با عرض معذرت از دوستان شدیدا مخالف آزاد کردنش هستم.معلوم نیست بعداز آزادی چه بلایی سرش بیاد ولی اگه خدایی نکرده دست خوده آدم حتی بمیره دیگه وجدانش راحته که همه تلاشش رو برا نجاتش کرده.من یکی از سهره های شش ساله عتیقه ام رو گربه تیکه تیکه کرد یه بالش رو کلا کند سر رو صورتش رو داغون کرد ولی چون دویش داشتم شروع کردم به دوا درمون کردنش به یه ماه نکشید خوبه خوب شد میتونستم به قول شما ولش کنم بره تو طبیعت بمیره ولی اینکارو نکردم.این حیوون بی زبون به اراده خودش نیومده تو قفس ما آوردیمش پس در قبالش هم مسءولیم.دوست من سعی کن با راهکار هایی که من و دوستان میدیم خوبش کنی امیدوارم موفق بشی
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #6
با سلام کاریه که شده برای بهبودش یه روکش آبی رنگ یا رنگ ملایم که آرام بخش باشه از بالا دو سوم قفس بکش روش کمی تخم کاهو وکتان سیاه تو یه ظرف وشاهدانه خیس شده که دهان باز شده بدون آب تو یه ظرف کف قفس بزار که راحت بتونه بخوره آب هم براش بریز تو یه ظرف کف قفس چند روزی طرفش نرو واصلا کاری باهاش نداشته باش در ضمن قفسش رو بزار جای خنک وبی سرو صداهیچ چیزه دیگری هم بهش نده ودست بهش نزن به هیچ عنوان معمولا عمرش به دنیا باشه روز 5 به بعد صداش در میاد اگه مردنی باشه روز دوم از بین میره . برای خودم این اتفاق افتاد وهمین کار رو کردم وخوب شد ولی متاسفانه بعد از بهبود فرار کرد .
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۰۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۱۲:۰۲ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.با عرض معذرت از دوستان شدیدا مخالف آزاد کردنش هستم.معلوم نیست بعداز آزادی چه بلایی سرش بیاد ولی اگه خدایی نکرده دست خوده آدم حتی بمیره دیگه وجدانش راحته که همه تلاشش رو برا نجاتش کرده.من یکی از سهره های شش ساله عتیقه ام رو گربه تیکه تیکه کرد یه بالش رو کلا کند سر رو صورتش رو داغون کرد ولی چون دویش داشتم شروع کردم به دوا درمون کردنش به یه ماه نکشید خوبه خوب شد میتونستم به قول شما ولش کنم بره تو طبیعت بمیره ولی اینکارو نکردم.این حیوون بی زبون به اراده خودش نیومده تو قفس ما آوردیمش پس در قبالش هم مسءولیم.دوست من سعی کن با راهکار هایی که من و دوستان میدیم خوبش کنی امیدوارم موفق بشی
با سلام خدمت دوست عزیزم علیرضا پوریان
با عرض شرمندگی من با صحبتهای شما به شدت مخالفم و خیلی تعجب می کنم از حرفاتون !
شما از کجا می دونید که بعد از آزدای میمیره ؟!
سهره یه پرنده آزادی خواهه و اگر شما سهره رو در هر زمانی آزاد کنین واقعا بهترین لطف رو در حق این پرنده کردین.
در مورد سهره مذکور به نظر من بعد از بهبودی نسبی بهترین کار آزادیه,چون من تجربه همچین موضوعی رو داشتم و تا اونجایی که من می دونم امکان بازگشت به زمان قبل خیلی کم و حتی بعیده !
اما با آزادی پرنده خیلی میشه بهش از لحاظ روحی و روانی کمک کرد تا در طبیعت بتونه شرایط خودش رو بهتر کنه. اینکه می فرمائید "حتی اگه دست خودت بمیره که حداقل وجدان انسان راحته..." به نظرم حرف قشنگی نیست...
آزادی برای سهره و پرنده هایی از این دست,بهترین چیزه. اما بعد از اینکه مشکلشون کمی بهبود یافت.
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۰۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #8
سپاس از اینکه در مورد مشکل من راهنمایی می کنید
از بابت اینکه این سهره رو وقتی انقدر کال بود که باید با سرنگ بهش غذا می دادم برام آوردن و خودم بزرگش کردم علاقه خاصی بهش دارم 2 ساله که زیر دهن سهره (سبک)موقوم هست با اینکه دهن صاف کرده بود و دقیقا مثل استادش دهن میزد از زیر دهن خارجش نکردم بسیار سهره باهوش و خوش ذاتیه ممنون میشم راهنمایی کنین که خدای نکرده از دست نره راستی امروز داروی ضد استرس تابرنیل براش خریدم مفید هست؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۰۲:۴۵ ب.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، مسعود میرزالو
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #9
ببخشید درباره گفتهای شما باید بگم که حرف شما زمانی درست هست که پرنده وحشی باشه نه رام از جوجگی تو قفس بوده یعنی از چرخه طبیعت بیرون آومده وآداب ورسوم زندگی کردن تو طبیعت رو بلد نیست حتی نمیدونه با هم نوعانش چه جوری برخورد کنه تا اجازه ورود به دسته بهش بدن عزیز من طبیعت تنها جاییه که اولین اشتباه آخرین اشتباه و قانونش ثابت هست برای همه.به نظر من سرش رو بکنید خیلی بهتره تا مرگ تدریجی . معمولا این جور پرنده ها یا دوباره از زور گرسنگی اسیر میشن یا میمیرن یا خورده میشن اگه سالم باشن .حالا میخواهی یه پرنده که چنین بلایی سرش اومده ومصببش شماید رو بدلیل اینکه بهش لطف کنید زود تر خوب شه رو به امان خدا ول کنید .به نظر من نا رفیقی محرزه ودور از منطق چه برسه که سوگلی بوده باشه.با کمی صبر وحوصله میشه عین روز اولش کرد تازه بنظر من پیوند دوستی بین انسان وحیوان مهکم تر میشه این فرهنگ قشنگ تر نیست.
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۰۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #10
سلام به دوست خوبم آقا نوید.اگه حرفای میثم رو کامل خونده باشی میفهمه که این یه سهره معمولی نیست برای صاحبش خیلی ارزش داره.منم نظره خودمو گفتم آیه ناطق نیست که حرفه من درسته نظر شما هم قابل احترام هم قابل قبول هست.ولی با شرایطی که این سهره داره آزاد کردنش کاره درستی نیست.من خودم طرفدار سرسخت جوجه گیری درون قفس هستم تا بتونه به حفظ این پرنده در طبیعت و جلوگیری از صید بی رویه کمک کنه.ولی بعضی از پرنده ها توی قفس بودنشون هم به نفع خودشونه هم به نفع ما درسته که آزادی چیزه دیکه ایه ولی خوب.دوسته خوبمون آقای دهن باز نکاته خوبی برا کمک به این سهره گفتن انجامشون بده اون دارویی هم که گرفتی چیزه خوبیه.مهمترین چیز الان براش آرامش هست .امیدوارم زنده بمونه حتما از حالش مارو با خبر کن.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۰۳:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان