زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۱:۳۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
6 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی
با سلام خدمت اساتید و دوستان
میخوام نظرتون رو درباره جفت کردن قناری نر سفید و ماده لیمویی بپرسم (رنگ جوجه ها) و آیا دون دادن به همدیگه و آماده کردن لونه میتونه دلیل محکمی بر جفت شدن اونها و در نهایت نطفه داشتن تخمها باشه ؟
ممنون
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohamad.dem ، theanimal ، slam073839 ، seraj ، dorehamiha ، dorehamiha
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #111
RE: راهنمایی برای تشخیص نژاد
سلام
دوست عزيز قناري شما سوخته سرخه البته سرخي سينه قناري شما به حنايي و دارچين مي خوره((و بعضي ها بهش سوخته سرخ نمي گن)) براي جفت دادن اگه يك سوخته سرخ با سينه سرخ گير بياري خيلي خوبه عكس 2 تا سوخته سرخ برات گذاشتم با عكس دارچين كه دوستمون گفتن اين دو تا جوجه پارسال همين دارچين هستن كه امسال هم 2 تا سوخته تو جوجه هاش ديده مي شه .

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۰۹:۴۱ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۰۹:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، mojtaba_1
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 23
31 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #112
سلام به دوست و همشهری عزیزم سلطان قلبها
با تشکر از لطف و محبت شما و بقیه دوستان که در راهنمایی کردن کمال همکاری رو دارن
شما ماده سوخته سرخ دارید؟
به اون ادرسی که دادید رفتم قناری باب میلم رو ندیم گفت دوشنبه یا سه شنبه قناری میاره که من کرمان نیستم
به نظرتون سوخته سرخه چقد میرزه؟؟؟؟از آقای مرادی خریدمش خوندنش به دلم نشست
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #113
سلام
مرسي دوست عزيز اول اينكه عجله نكن و دوم من اگه ماده سوخته سرخ داشتم مي دادم به جفت اين دارچين كه كلا سو از سوخته سرخ داره 70 روز يك روز در ميان مي رفتم دنبال ماده سوخته سرخ براي امسالش ولي يك مشكل وجود داره اونم اينه قناري يعني عشق وقتي اين ماده ابلق رو ديدم دل ازش نكندم و خريدمش اگه عاشق قناري باشي رنگ و نژاد برات مفهومي نداره البته بهتره رنگ و نژاد رعايت بشه بدترين رنگ قناري هم اگه ببينم خوش سو ازش جوجه مي گيرم اگه تو خوش سو بودن اين ماده شك داشتم نمي خريدمش وقتي هر 5 تا تخم رو جوجه كرد و جوجه ها رو بزرگ فهميدم اشتباه نكردم
اينا رو گفتم واسه اينكه خيلي ها دارن تو سايت تو پستهاشون وسواس به خرج مي دن كه چه رنگي با چه رنگي جفت بدن اگه عاشق قناري باشين رنگ مهم نيست سعي كنيد به جاي وسواس تو رنگ و نژاد يك اتاق با تهويه مناسب براي قناري ها داشته باشيد يك دماسنج كنار قفس نصب كنيد و دماي محيط رو بر اساس مريضي يا آماده كردن و جوجه كشي قناري تنظيم كنيد قفس رو هر هفته تميز كنيد و به قناري چند روز يك بار آبتني بديد اينا يعني عشق به پرنده.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۸:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، nazmi ، ayhn ، گلاستر
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #114
(۱۳۹۰/۱۰/۲۴، ۱۲:۲۴ ق.ظ)mojtaba_1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظرتون واسه این یکی چه رنگی مناسبه؟؟لیمویی خوبه؟؟

قناری اول را با دارچین سوخته یا سرخ جفت کنید و قناری دوم (ابلق) را با طلایی ، زرد یا لیمویی جفت کنید
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
40 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #115
RE: رنگ هاي مناسب جفت قناري
(۱۳۹۰/۰۷/۰۱، ۱۲:۲۹ ق.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من میخام یه دونه قناری ماده را برای جفت گیری آماده کنم ، حدود یک ماه دیگه میخام اونا رو جفت بندازم ، نمی دونم از کی شروع کنم به قناری ماده یا نر دون تقویتی بدم که چربی نگیره و برای جفت گیری هم آماده بشه ؟ سوال دوم اینکه یک دونه قناری زرد ماده دارم دوتا قناری نر که یکیش سبزه یکیش ابلق طوسی بنظر شما با کدوم یک از نرها جفت بندازم که جوجش رنگ بهتری داشته باشه ؟ با تشکر

به نظر من زرد بنداز که بهت یا زرد یاسبز یا ابلغ زرد بده.:basa (135):
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

58 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #116
RE: ترکیب رنگ مناسب قناري نر و ماده برای جوجه کشی
سلام دوست من شما از الان جفتشونو تقویت کن ولی مادتو بیشتر و بهشون مخلوت بیسکوییت ساقه طلایی و پسته و فندق پودر شده بده و به مادت کلسیم بده یا پوست تخم مرغ رو اسیاب کن و با پودر پسته قاطی کن واز جهت چربی هم نگران نباش و بهتر با اون سبزه جفت بندازی :basa (30):
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 19
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #117
سلام من یه قناری نر پرتقالی یکدست رو با یه مادی پرتقالی که رگه های قهوه ای سوخته روی پشتش داره جفت بندازم جوجه هاش چه رنگی میشه؟:basa (101)::basa (101):
۱۳۹۱/۰۱/۰۶، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #118
(۱۳۹۱/۰۱/۰۶، ۱۰:۵۹ ق.ظ)pore نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من یه قناری نر پرتقالی یکدست رو با یه مادی پرتقالی که رگه های قهوه ای سوخته روی پشتش داره جفت بندازم جوجه هاش چه رنگی میشه؟:basa (101)::basa (101):
با سلام
در مورد رنگ جوجه قناریها همه چی به پشت قناری بر میگرده و معمولا دو قناری همرنگ رو با هم جفت نمیزنند چون در بیشتر اوقات قناریهای خوش رنگی نیمتوان گرفت مثلا زردو با پرتقالی یا سفید با طوسی یا زرد گمرنک ولی چون قناری شما یکیش قهوهای سوخته داره احتمالا ابلق سوخته یا پرتقالی ویا رنگهایی که توپشت هردوشونه بدهند با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۸، ۱۱:۴۱ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۱/۰۸، ۱۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #119
با سلام
تو بفکر رنگش نباش اگه تونستی جوجه هاشو سالم بدنیا اوردی خیلی هنر کردی
تازه کارهایی مثل من و شما اول باید چند تا جوجه بگیرن بعد سعی کنن قناریهای بعدی رنگشون خوب بشه:basa (47):
(البته اگه تاحالا تونستی جوجه بگیری حق داری)
۱۳۹۱/۰۱/۰۸، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
32 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #120
با سلام
برای بدست آوردن قناری رنگی میتوانید به این سایت مراجعه کنید اگر زبان خوب باشد ویا میتوانید از ترجمه گوگل استفاده کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۱/۰۹، ۰۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان