زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۱:۲۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
9 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
خرید جوجه سهره
با سلام خدمت اساتید .میخواستم چند تا جوجه سهره بخرم.آیا برای خرید جوجه سهره از کدام شهر باشد فرق میکند؟و کلا به چه چیزهایی بشتر باید توجه کرد؟ ممنون
۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، محمد جلالی ، derik_best
صفحه 19 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #181
RE: تشخیص جنسیت جوجه سهره
سلام اقای هیوا به نظر من 
1- نر 
2- ماده
3- نر 
4- ماده 
5- نر
6- ماده
7- نر 
8-ماده
9- نر 
10- ماده
۱۳۹۳/۰۵/۰۵، ۱۱:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #182
(۱۳۹۳/۰۵/۰۵، ۱۱:۲۹ ق.ظ)'gholizadeh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقای هیوا به نظر من 
1- نر 
2- ماده
3- نر 
4- ماده 
5- نر
6- ماده
7- نر 
8-ماده
9- نر 
10- ماده

سلام:
آقای قلی زاده زوج و فرد کردی؟؟؟

۱۳۹۳/۰۵/۰۵، ۰۴:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #183
نه آقای هیوا نظرم اینه البته با توجه به حالت چشمها نوک ها ملاکم بوده صدالبته تجربه شما خیلی بیش از ما هست که تازه کاریم
۱۳۹۳/۰۵/۰۵، ۰۶:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، hidrane ، aminvet
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #184
(۱۳۹۳/۰۵/۰۵، ۰۶:۱۹ ب.ظ)'gholizadeh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه آقای هیوا نظرم اینه البته با توجه به حالت چشمها نوک ها ملاکم بوده صدالبته تجربه شما خیلی بیش از ما هست که تازه کاریم

سلام:
آقای قلی زاده عزیز.اتفاقاً منظور منهم از باز کردن این بحث به اشتراک گذاشین تجربیاتمون هست.این عکسها کامل نیستن،یعنی از روی کتفها و دم عکس نگذاشتم.اما 90%گویا هستند.ملاک فقط سیاه بودن سیبیل نیست چون این سهره ها در دو رده سنی هستند بالطبع سیبیل بعضیهاشون به علت کمی سن هنوز بوره واین دلیل بر ماده بودنشون نیست.اگر خوب دقت کنید نوکهای درشت با بیخ نوک پهن و مماس بودن پیشانی با روی نوک توی بیشترشون دیده میشه.واز کنار هم معلومه که داره روی کتفشون سیاه میشه پس این خصوصیات رو میتونید برای تشخیص جنسیت در نظر بگیرید.موفق باشید.
۱۳۹۳/۰۵/۰۵، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دامپزشک
سپاس‌ها: 3
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #185
دوستان سلام
عضو جدید هستم،قبلا فقط علاقم به مرغ عشق بود ولی جدیدا دارم تو خط سهره و قناری میوفتم،تجربم درمورد به ویژه در حد صفره،چند روزه دارم انجمن رو زیر رو میکنم و از پستها و اطلاعاتتون لذت میبرم،عکسی که گذاشتم واسه جوجه سهره ایه که تازه گرفتم که به گفته طرف از بین 70-80 تا جوجه سوا کرده واسم و نره،هر چی بالا پایین کردم نتونستم خودم با توجه به گفته ها جنس و سنشو تشخیص بدم،یکم رام شده و در برابر عبور و مرور از جلوی قفسش واکنشی نشون نمیده،آروم جیک میزنه منتها امروز ظهر بردم گذاشتم تو حیاط و یکم بعد متوجه شدم به آواز یه سهره (نمیدونم مال همسایه بود یا وحشی)داره جواب میده البته کوتاه و منقطع،اگر راهنماییم کنین ممنون میشم

۱۳۹۳/۰۶/۰۴، ۰۶:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #186
سلام
مبارک باشه
حتما سهر رو تو قفس رام بذارید 
برا آموزشش حتما آواز بذارید
نر به نظر میرسه ولی عکسی که گذاشتید خوب نیست  از زاویه های بهتری بذارید تا دوستان قطعی نظر بدن(از سر ونوک سر کتف سیبیل ارسال های قبلی رو نگاه کنید دوستان عکس گذاشتن  )
درمورد تغذیه جوجه سهره تاپیک های مربوطه رو بخونید 
 این تاپیک هم بخونید 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه سوالی بود در خدمتیم 
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۶/۰۴، ۰۷:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #187
هیوا جان تبریک میگم جوجه های قوی و سرحالین به نظر من همشون نر هستند.جوجه قفسن یا تخم زیر پرنده گذاشتید؟چون پاشون حلقست میپرسم.مدتها بود جوجه سهره به این پری ندیده بودم.کاملا مشخصه تغذیه فوق العاده خوبی دارند.امیدوارم خیرشونو ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۶/۰۵، ۰۲:۵۳ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۶/۰۵، ۰۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، هیوا ، tony_karaji
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #188
(۱۳۹۳/۰۶/۰۵، ۰۲:۴۵ ق.ظ)'مسعود میرزالو' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هیوا جان تبریک میگم جوجه های قوی و سرحالین به نظر من همشون نر هستند.جوجه قفسن یا تخم زیر پرنده گذاشتید؟چون پاشون حلقست میپرسم.مدتها بود جوجه سهره به این پری ندیده بودم.کاملا مشخصه تغذیه فوق العاده خوبی دارند.امیدوارم خیرشونو ببینید.

سلام:
جناب میرزالو قابل شمارو نداره هر کدوم رو خواستین بفرمایید تقدیم میکنم.فعلا یکیشون با احتمال 70%ماده است.اون که حلقه پاش سبزه. 4تاشون هم که بزرگتر بودن کامل سیبیل زدن.امسال متاسفانه تلفات زیادی داشتم.از سه جفت سهره فقط همین 10تا مونده بود لونهای آخری رو گذاشتم زیر قناری.یکیشون هم پیش آقای کاووسیه.

۱۳۹۳/۰۶/۰۵، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #189
سلام به همه دوستان و بزرگان
یه جوجه گرفتم ایشالا با استفاده از تجربیات دوستان و اساتید که توی این سایت جمع شده بتونم این دفعه به نتیجه برسونمش.
نکته عجیب اینه که تازگیا متوجه شدم که پرهای پشت سرش بالای گردنش تقریبن، رسیده به هم از دوطرف و کمی بلند شده و چندتا موی مشکی مثل سیبیل داره!!! ميخواستم بدونم این عادیه؟ دوستان تجربه یا نظری دارن لطفن دریغ نکنن.
با گوشی میام سایت بتونم عکس هم حتمن میذارم

۱۳۹۳/۰۶/۰۶، ۰۴:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #190
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم لینک عکسش، در امتداد نوک و چشم اگه دقت کنید برآمدگی پرها و حتی موهای سیاه معلومه
۱۳۹۳/۰۶/۰۶، ۰۶:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان