زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۰:۴۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
9 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
خرید جوجه سهره
با سلام خدمت اساتید .میخواستم چند تا جوجه سهره بخرم.آیا برای خرید جوجه سهره از کدام شهر باشد فرق میکند؟و کلا به چه چیزهایی بشتر باید توجه کرد؟ ممنون
۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، محمد جلالی ، derik_best
صفحه 28 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #271
RE: تشخیص جنسیت جوجه سهره
عزیزسهره یاسوج آشغاله نه به درد دهن بازی میخوره سالی چند بار لک میخوره خلاصه بدردنخوره
۱۳۹۶/۰۴/۱۱، ۰۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #272
سلام
آقا عليرضا چندتا از سهره هاي شما اينجوري بودن؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۴/۱۱، ۰۹:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #273
سلام از جوجهای زیر دهنی همشون از صیدپاییز و رنگ آورده قفش حدود هشتاد درصدشون.حتی اگه یادت بیاد عکس جوجه سهرها که تو قفس گرفتم و فرستادم انجمن از دو هفتگی زیر دهن سهره دهن کرمونی بودن دریغ از یه ریتم کرمونی .شاید بدن دار و خوش رنگ و لعاب باشن ولی مشکلات زیادی دارن چطور مگه

۱۳۹۶/۰۴/۱۱، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #274
الان ميبرن تهران به اسم ياسوجي مي فروشن.حتي اهواز .اونهايي كه دارن از جهت جفت خوري و پر رويي راضي هستن.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۴/۱۱، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #275
پناه بر خدا والا تو این چندساله از هر ده تا یکیش اینجوربوده چیبگم والا سهره بازای وارد یاسوج هم دون به سهره یاسوج نمیدن
۱۳۹۶/۰۴/۱۱، ۱۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #276
سلام خدمت دوستان 
پرنده ای که سالی چندبار لک میخوره فقط سه تا دلیل داره و این مسئله به نظرم ربطی به نژاد و منطقه نداره :

1- یا دون و تغذیه ش مشکل داره ... بویژه چون دون سهره شاهدونه هست با کوچکترین تغییری توی رژیم غذاییش لک میخوره یعنی با کوچکترین دون و تغذیه گرمی پرنده لک میخوره .... 

2- یا میخش و دمای محل نگهداری مناسب نیست ... بازم چون دون سهره غالبا شاهدونه هست باید جاش خنک باشه و ترجیحا تو هوای آزاد باشه و توی دمای اتاق که مناسب برای انسان هست یا به شدت چربی میگیره یا اینکه همش لک میخوره .... مگر اینکه داخل خونه جای مخصوص و خنک با نور مناسب داشته باشیم برای نگهداری سهره ... 

3- یا اینکه ضعف شدید و کمبود ویتامین و مواد معدنی و الکترولیت هست ... بخصوص کمبود d3 باعث میشه پرنده خیلی سریع بعد از تخت شدن دوباره لک میخوره .... در مواقعی که پرنده کمبود شدید d3 داره یا باید بهش ad3e داده بشه یا باید بهش نئوکسی وت داده بشه که من دومی رو بیشتر تایید میکنم چون ad3e خودش سبب لک خوردن مجدد هم میشه بویژه برای پرنده مست و برای پرنده ای که نوکش در حال سفید شدن هست .... علتش هم اینه دوز ویتامین e درون ad3e خیلی بالا هست و برای پرنده ای که دون پایه ش شاهدونه هست زیاد مناسب نیست یعنی در واقع موجب اوردوز شدن ویتامین e در بدن پرنده میشه و همین امر منجر به سکوت و یا لک نابجا در پرنده میشه ... البته نئوکسی وت و ad3e برای موارد حاد هست و در غیر اینصورت با همون ویتامین های ساده مثل ویتالین ویتامنت ویتالیت هم میشه کمبودهای پرنده رو جبران کرد و ویتامین های خارجی مثل نکتون و توتال تابرنیل و ورسل لاگا به دلیل داشتن آمینه اسید خیلی زیاد برای پرنده ای که پایه دونش شاهدونه هست خیلی مناسب نیستن بوژه اگر داخل خونه نگهداری بشن ... حالا برای پرنده ای که توی هوای آزاد هست خطراتش کمتر هست ولی بازم برای بهار و تابستون ریسکش زیاد هست برای پاییز و زمستون بهتر هست ولی در کل چون آمینه اسید دارن و با دوز خیلی بالا این با شاهدونه خیلی جور در نمیاد و برای قناری بهتر هستن بویژه در زمان جوجه گیری یا بعد از جوجه گیری که جفتها ضعیف میشن ولی بازم باید با دوز حداقلی و با احتیاط خیلی زیاد مصرف بشه که منجر به چاقی پرنده ها نشه ... درکل مکمل های خارجی که آمینه اسید دارن ریسکشون بالا هست و اصل پرنده بازی هم تغذیه هست اینکه بدونی چی بهش بدی و به چه میزان و این دونی که داری بهش میدی با چی تناسب داره و با چی ضد هست یعنی مثلا بدونی این دونی که داری بهش میدی در کنارش چی بهش بدی چاقش میکنه چی بهش بدی لک میخوره و چی بهش بدی پس میره و افت میکنه و البته به چه میزان که خوب تجربه هم لازمه .....  

این مطلب که در مورد سهره های یه منطقه خاص گفته میشه به نظر من خیلی درست نیست ... البته با عرض پوزش رو حساب دوستی و رفاقت اینو میگم یه وقت سوء برداشتی نشه ... چون اینو قبلا هم شنیده بودم و توی یه سایت دیگری هم قریب به مضمون اینو خوندم بر خودم وظیفه دونستم توضیحی بدم ... چرا که واقعا این مطلب علمی نیست و پرنده اگر اصولی و درست نگهداری بشه ماله هرکجای دنیا باشه در سال فقط و فقط باید یکمرتبه لک بخوره اگر بیشتر شد یه جای کار توی روش نگهداری و تغذیه ما میلنگه و این اصلا ربطی به نژاد خاص و منطقه خاصی نداره ... حالا این مطلب که میگن سهره های یه منطقه مثل شمال ایران زودتر چاق میشن این درست هست علتش هم اینه چون درشت تر هستن سریع تر چربی ذخیره میکنن ولی همون سهره شمالی هم اگر اصولی نگهداری بشه و تو هوای ازاد بالا بیاد و دست پرنده باز ماهر باشه چربی نمیگیره یا خیلی کمتر میگیره ولی اینکه گفته بشه سهره های یک منطقه درسال سه چهار بار لک میخورن این اصلا علمی و درست نیست به نظر حقیر .... با آرزوی سلامتی و موفقیت 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۴/۱۶، ۰۵:۲۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۴/۱۴، ۱۱:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #277
سلام
من ديدم كه سهره هاي بالغ بروجردي وملايري تو منطقه ما درست و حسابي بالا نميان . علتش هم نميدونم چيه.سهره خوب و بديش بيشتر به شرايط نگهداري مربوط ميشه .بعضي سهره ها هم خودشون ذاتا نسبت به بعضي مسايل حساس هستن كه ربطي به منطقه ونژاد نداره.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۴/۱۴، ۱۱:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #278
بله کاملا درست میفرمایید سهره های بالغ اگر ماله منطقه سردسیری باشن تو مناطق گرمسیری خوب بالا نمیان ولی فقط سال اول اینطور هستن یعنی اگر یک سال تمام روی یه میخ مناسب تو هوای آزاد یک میخ بشن برای سال دوم که کاملا سازگاری پیدا کنن خوب میشن .... ولی جوجه های کال این مشکل رو قاعدتا نباید داشته باشن ....
بعضی سهره ها هم کلا بدلک هستن و اذیت میکنن حالا یا به خاطر شروریتی هست که دارن یا کمبود ویتامین و مواد معدنی و کلا سوء تغذیه هست یا ذاتا به این صورت هستن که تو لخت کردن اذیت میکنن و دیر و نامنظم هم صاف میکنن ... ولی غالب سهره ها اینطور نیستن و حساب استثنا رو همیشه باید جدا کرد ....  
۱۳۹۶/۰۴/۱۴، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #279
سلام محمد مهدی فکر میکنی این همه جوجه که تو بازارن مال جهرم . ارسنجون و سیوند و ......  هستن اکثرا مال کازرون نورآباد سپیدان و یاسوج هستن ولی بازم با دلیل و تجربه چند سالم میگم سهره یاسوج از هر دهتاش دوتا یا سه تاش خوب در میان شاید یکیش عالی آقا جون موسی به دین خود عیسی به دین خود
۱۳۹۶/۰۴/۱۴، ۰۹:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #280
سلام و عرض ادب 
به نظر من خوب یا بد بودن سهره های یه منطقه عوامل زیادی داره از جمله : 1- ذات پرنده 2- پدر و مادرش 3- منطقه و اقلیمش 4- اینکه دست کی باشه و تو چه شرایطی بالا بیاد از جمله اینکه میخش کجا باشه دونش چی باشه و به چه صورت بهش رسیدگی بشه و غیره .....
ولی اینو باید در نظر داشت که حساب وحشی از جوجه کال سواست یعنی شما بدترین منطقه ایران رو هم در نظر داشته باشی که آشغال ترین سهره رو داشته باشه اگر جوجه کالش دست پرنده باز ماهر و زیر دهن اوستای زنده بالا بیاد زمین تا آسمون فرقش هست با سهره وحشی همون منطقه خاص .... یعنی منظورم اینه 50 درصدش به نوع نگهداری و رسیدگی ما بستگی داره و جوجه کال هر طور که تربیت بشه شکل میگیره و صد البته اگر جوجه کال از مناطق عالی باشه قابل مقایسه نیست با اون جوجه ای که منطقه ش خوب نباشه ....
نکته بعدی اینکه من در مورد خوب و یا بد جوجه های یه منطقه اصلا بحث نکردم و فقط راجع به دلایل لک خوردن بیش از حد عرایضی گفته شد که امید وارم موجب ناراحتی دوستان گرامی نشده باشم خدا شاهد چون دوست و رفیق هستیم گفته شد درسته شاید لحن بنده زیادی رک و دوستانه  بوده که از سر دلسوزی هست نه اینکه بخوام اظهار فضل کنم اونم در محضر دوستان و استاد هم نیستم خدا شاهد ولی نظر خودم رو گفتم و فکر میکنم درست هم باشه چون بدون دلیل حرف نمیزنم ..... 
بازم اگر من کار نابجایی کردم و نظرم رو گفتم از همه دوستان گل معذرت میخوام 
دست حق نگهدارتون  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۴/۱۶، ۰۵:۳۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۴/۱۴، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علیرضا پوریان ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان