زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۴۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
9 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
خرید جوجه سهره
با سلام خدمت اساتید .میخواستم چند تا جوجه سهره بخرم.آیا برای خرید جوجه سهره از کدام شهر باشد فرق میکند؟و کلا به چه چیزهایی بشتر باید توجه کرد؟ ممنون
۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، محمد جلالی ، derik_best
صفحه 27 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #261
RE: تشخیص جنسیت جوجه سهره
سلام 
ماشاالله چشم و نوک قشنگی داره . به نظرم فرمایش آقا مهدی درسته ولی این اگر ماده هم باشه از نر خیلی باارزشتره . مبارکتون باشه . یه سوال دارم ازتوم شما جوجه قفسی گرفتین الان از جوجه هاتون بیشتر راضی هستین یا از پدر و مادر مولد ؟ منظورم اینه الان جوجه نرهاتون بهتر هستن یا پدرشون و همینطور جوجه ماده هاتون بهتر هستن یا مادرشون ؟ (من حیث المجموع یعنی هم از نظر زیبایی هم سلامت هم بیشتر و بلندتر خوندن) . 
۱۳۹۵/۰۹/۱۸، ۰۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #262
سلام جناب آقا مهدی من الان ۲ سال تلاش میکنم سال اول با یک جفت که هر دو جوجه صید شده بودن شروع کردم که مادش دو سری تخم کرد اما نرش تخمها رو پر نکرد علاوه بر اون جفت قبلی ۲جفت دیگه هم از جوجه های صید شده که بالا اورده بودم تابستون امسال جفت دادم که ماده هاشون توی پرون تخم میکردن اما توی لونه نه امسالم تعداد ۵ماده دارم همه ۲سال به بالاتو قفس و تعداد ۴نر(البته با این یکی که جناب بخشی گفتن نره)که امسال عید به بعد اگه بشه جفت بزنم کار زمان بری هست چون هر دو سر(نر وماده)وحش هستن مخصوصا ماده که برا بار اول توی قفس می خواد تخم بگذاره
من تعداد جفتهام زیاد کردم تا احتمال موفقیت جوجه گیری توی قفس از سهره کرمانی با کرمانی زیاد کنم
ولی می دونم که جناب اقای علیرضایار محمودی از (فکر کنم ایدیشونaryبود)امسال تونستتد جوجه بگیرن از کرمانی با کرمانی
وایشون نظرشون صاحبتره در مورد جوجه قفس
۱۳۹۵/۰۹/۱۸، ۱۰:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، ali reza_yar
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #263
سلام 
جناب قلی زاده عزیز یه وقت فضولی نباشه ولی چون فرمودین نرتون تخمها رو پر نکردن به نظرم بهتره دوتا نر سر و بزرگ وحشی بیارید و بندازید تو قلاب (قفس خیلی کوچیک) تو هوای آزاد میخ کنید و گشت بهش بدین بهار جفت کنید چون وحشیا خیلی بهتر هستن برای جوجه گیری هم نطفه شون بیشتر و قوی تره و هم بهتر ماده میگیرن . دوتا جوجه ماده هم باید داشته باشید که تا یکسال تو قفس رام کنی باشن و بعد یکماه قبل از جفت بندازید تو قفس بزرگ قناری کافیه . به این صورت شانس موفقیت بیشتر هست . جوجه ماده ها هم از همون روز اول تو قفس کوچیک سهره باشن تا کامل خوی چموشی از سرشون بیرون بره . (ماده ها رو پیش هم تو یه قفس نندازید هر کدوم تو یه قفس مجزا جوری که هیچکدوم همدیگه رو نبینن نه نرها و نه ماده ها اصلا همو نبینن بهتره . فقط صدای همو بشنون و همدیگه رو صدا کنن بهتر و بیشتر مست میشن). البته این نظر بنده هست بازم هر جور صلاح میدونید . ان شاالله که موفق بشین . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۰۱، ۱۲:۳۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۱۹، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #264
درود
جناب قلی زاده بنده هم امسال تجربه اولم بود خیلی خوشحال هم شدم شما هم الان دارید تلاش میکنید جهت تکثیر مخصوصا چون دارید سهره کرمونی تکثیر میکنید
من جهت تکثیر از ماده کرمونی استفاده کردم و نر رو سهره معمولی چون خواستم سهره دورگ در بیارم نکته جالب این بود که  جوجه ماده ها خیلی شبیه مادرشون شدن و نر ها هم دورگ کرمونی شدن 
من همه جوجه های قفسیم رو به خاطر نداشتن مکان جهت دهن دار کردن رد کردم فقط یه دونه اونم چون مریض بود دستم موند که نر شده الان هم دو تا از جوجه ها که ماده شدن رو برام اوردن که اگر بتونم امسال جفت کنم
ایشالا اگر صاحبهاشون اجازه بدن عکسهای نرها رو میگیرم براتون میزارم
کلا جوجه هایی که خودم و مخصوصا دوستام در اوردن بینظیر شدن و عجیب چه از نظر ظاهر چه ازنظر دهن
۱۳۹۵/۱۰/۰۲، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 52
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #265
سلام ب همه دوستان استادم . آقا من ی چندتا سهره دارم یکیشون رو یک هفتس برام اوردن سهره یاسوج هست و جوجه امسال ک از کسی ک خریدم گفت ک اینا نزدیک بیستا سهره بودن ک همگی جوجه کال و دست خودم رنگ اوردن همه چیز ابن سهره ک ب من داد ب نر میخوره سیبیلای سیاهش کتفشم تقریبا سیاه ونوکش اما قرمزی صورتش از چشم رد نشده تقریبا تا انتهای چشمش اومده اما رد نشده گاهی ی خورده ریز خونی میکنی همه شرایطی ک باید برای سهره رعایت کرد رو هم رعایت میکنم فقط شک دارم ک نر باش میخاستم بدونم این قرمزی صورت دلیل میشه ک شاید ماده باشه راستش خیلی تحقیق کردم درموردش ک ببینم نر یا ماده نشون چند نفرم ک این کارن دادم همه گفتن نر اما خب جو امسال دیگه توقع زیادی ازش نداشته باش خلاصه میخام بدونم این قرمزی صورت در آینده بیشتر میشه مثلا وقتی بره تو لک و پر ریزی کنه یا چشمای درشتی داره بندنشم بد نیست پر پاهاشم بلند و کشیدس اگه شد عکس میزارم ک بهتر راهنمایم کنین فقط ی خورده ناشیم چطور میشه عکس گذاشت ممنون میشم راهنمایم کنین
۱۳۹۵/۱۰/۱۵، ۰۷:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

ارسال: #266
درود
گل صورت شرط کافی نیست برای نر بودن ایشالا عکس خوب و با کیفیت میزارین دوستان نظر میدن
۱۳۹۵/۱۰/۱۵، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ناصر فتاحی ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #267
در قسمت بالای صفحه سمت چپ گزینه مرکز آپلود رو بزنید و بعد عضویت رو و از این طریق میتونید عکس هاتون رو بار گذاری کنید و لینکش رو روی صفحه یا در قسمت واردکردن تصویر قرار بدین . 
بدون عکس نمیشه تشخیص داد . تازه با عکس هم کمی دشوار هست چون عکس دو بعدیه و سبب خطای چشم میشه .  
۱۳۹۵/۱۰/۱۵، ۰۹:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ناصر فتاحی ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

ارسال: #268
درود خدمت دوستان
در مورد نر و  مادگی این جوجه لطف میکنید نظرتون رو بگین 

عکسهایی که دوستم فرستاده همین چند تا هست اگر ممکنه نظرتون رو بگین اگر دیدیم قطعی نبود باز میگم برام عکس بفرسته  
سپاس از همه دوستان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۴/۰۲، ۰۲:۵۷ ب.ظ، توسط ali reza_yar.)
۱۳۹۶/۰۴/۰۲، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #269
سلام  من فکر میکنم نر هست