زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۰۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت جوجه قناری

*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
تشخیص جنسیت جوجه قناری
با سلام خدمت اساتید گرانقدر
من 10تا جوجه رسمی معمولی و بلند دارم تازه 1.5 ماهه هستند آیا راهی برای تشخیص جنسیت آنها وجود دارد یا نه؟؟؟؟
با تشکر از شما
۱۳۹۲/۰۵/۰۴، ۰۹:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 13005 ، vahid babayi
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #11
RE: تشخیص جنسیت جوجه قناری
سلام 
بستگي به ذات جوجه قناري داره.چندتا جوجه از يك چال داشتم كه يكي از دوماهگي ريزه خوني مي كرد تو5ماهگي قرص خون بود ورنگش هم ابلق بود.يكي هم سفيد بود تازه توي 5ماهگي داشت ريزه خوني ميكرد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #12
ممنون الان ک  جوجه فقط جیک جیک میکنه بعضی وقت ها صدای خاصی بجز همون نداره
ولی خاستم واسه اموزش ی صدا براش بذارم وصدا باباشو یاد نگیره چون باباش همش میخونه
اینکه نمیتونم جنسیتشو تشخیص بدم حالا تنهاش کنم و صدا براش بذارم اومدیم و ماده شد
بازم تشکر از راهنماییتون
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دکتری
سپاس‌ها: 19
29 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #13
با سلام به همه
گفتنی ها رو دوستان گفتن به نظر من هم جز آزمایش هیچ راهی وجود نداره که 100 در 100 از تشخیص جنسیت جوجه قناری ها مطمئن شد ولی با در نظر گرفتن یه سری فاکتورها در کنار هم میشه تا حدودی از جنسیت جوجه ها مطمئن شد باز تاکید می کنم تا حدودی.

این فاکتورها رو میشه این گونه تعریف کرد:

1- قانون نانوشته طبیعت که خودم بارها به درستیش پی بردم ولی باز دلیل بر قطعیت آن نیست و آن اینه که در هر نسل تعداد نرها با ماده ها برابره یعنی اگه دو جوجه قناری داشته باشید احتمال این که یکیش نر و یکیش ماده باشه زیاده که در مورد من تا حالا همیشه درست بوده.
2- جوجه های نر اغلب از نظر جسه و اندام درشت تر از جوجه های ماده هستند.
3- جوجه های نر اغلب فعال تر و پر جنب و جوش تر هستند.
4- جوجه های نر بیشتر از سر و کول والدینشون بالا می رند.
5- توجه به چشم های جوجه ها : این مورد در تمام موجودات صادق هست و با کمی تجربه میشه براقی و شفافیت بیشتری در چشم های جنس نر در وضعیت سلامت دید حتی در سنین کم. که باز تاکید می کنم تجربه دیدن چشم های زیاد در جوجه های مختلف حرف اول رو میزنه.
6- جوجه های ماده اغلب خلق و خوی آروم تری دارند که در نتیجه زودتر به صاحبشون عادت می کنند و ترس کمتری رو از خودشون نشون میدن.
7- درگیری پدر و مادر با جوجه های نر بیشتر دیده میشه. به نظر من والدین خیلی زودتر به جنسیت جوجه های خودشون پی می برند.
8- صدا در قناری ها حرف اول رو میزنه قناری های نر صدای صاف تر و بلند تری دارند حتی در سنین پایین تر. البته باز میگم من قناری ماده داشتم از نر بهتر می خونده و حتی افراد با تجربه هم با شنیدن صداش فکر کردند قناری نر هست.
9- درصد درگیری بین جوجه قناری های نر بیشتر از ماده ها است البته باید چند وقتی از تولد جوجه ها گذشته باشه.
10- تغذیه و خورد و خوراک جوجه های ماده اغلب بیشتر از جوجه های نر هست.
و یه سری موارد دیگه که بیشتر دوستان ازش مطلع هستند.

دوستان اگه در متن دقت کنید با کلمات اغلب و بیشتر و ... که نشون دهنده احتمال هستند تو همه موارد برخورد می کنید که نشون میده هیچ یک قطعی نیستند ولی با بررسی همه موارد و با یه حساب سر انگشتی میشه تا حدود زیادی به جنسیت جوجه قناری ها پی برد.

در آخر میگم همه این موارد نظر شخصی بنده هستند و ممکنه سایر دوستان نظر دیگه ای داشته باشند که قابل احترام هست.

ممنون 
۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #14
سلام
متاسفانه تو لون اول فقط تونستنی جوجه بالا بیارن واونم جوجه اول بود دوتا جوجه بعدیش مردن همون اول روزا
پستتون عالی بود واقعا دستتون درد نکنه
درموردگزینه7(- درگیری پدر و مادر با جوجه های نر بیشتر دیده میشه. به نظر من والدین خیلی زودتر به جنسیت جوجه های خودشون پی می برند.)
منم برام سوال بود چرا قناری نر جوجه رو میزنه ولی دیدم ک غذا هم بهش میده خاستم ک این سوالو مطرح کنم ک چرا قناری نر جوجه رو میزنه باید جداش کنم یانه اگه جداش کنم خودش غذا میخوره باوجود اینکه21روزشه
گزینه شش(- جوجه های ماده اغلب خلق و خوی آروم تری دارند که در نتیجه زودتر به صاحبشون عادت می کنند و ترس کمتری رو از خودشون نشون میدن.) هم درمورد جوجه قناریم برعکسه تا درقفس رو باز میکنم خودشو میکوبه به قفس اصلا اروم نیست
یعنی امکانش هست ک نر باشه؟؟ از رو چشمشون نمیتونم تشخیص بدم چون جوجه دیگه ی نیست ک بتونم مقایسه کنم
بازم تشکر از پستتون
ممنون
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #15
در مورد سوال اول شما باید بگم توی سن 21 روزگی زدن جوجه ها توسط والدین طبیعی هست تا جوجه ها کم کم به فکر تغذیه بیافتند ولی تا زمانی که والدین از جمله پدر به جوجه ها غذا میده مشکل خاصی نداره و سعی کن تا زمانی که درگیری شدید نشده و خطرناک نیست جوجه رو جدا نکنی ولی باید حواست بهش باشه.
دیر جدا کردن جوجه ها مزایا و معایب خاص خودشو داره خوبیش در بعضی از نژادها از جمله نژادهای سنگین مثل جیبر که به دلیل فیزیک خاص زود ضعیف میشن اینه که والدین دیرتر سری دوم تخم ها رو میذارن و بیشتر به خودشون میرسن و صد البته به جوجه ها. ولی بدیش هم اینه که بعضی از دوستان سعی در جوجه کشی بیشتر از والدین دارند و دیر جدا کردن این کار رو به تاخیر میندازه.

در مورد سوال دومتون متاسفانه نمیشه با یک مورد قطعی نظر داد و باید همه جوانب رو با هم سنجید و تصمیم گرفت.

در آخر بهت توصیه میکنم زود تصمیم نگیر چون بعد از بلوغ جوجه و تصمیم اشتباه در تشخیص جنسیت جوجه ها ناراحت میشی و بهتره بذاری جوجه جوجگیش رو بکنه و برای آینده آماده بشه و غریزه اش رو دنبال کنه تا جوجه سالم تری باشه.

ممنون
۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۱۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #16
سلام خدمت عزیزان تا چند ماهگی تعیین جنسیت صد در صد امکان پدیر نیست اما مورد بزرگی سر و کله و چشم تو جوجه نرها رو تو پرنده هایی پایین نام میبرم تجربه دارم و درصد بالایی درسته این موضوع که جوجه های نر سر و چشم بزرگتر و درخشندگی خاصی تو چشماشون هست.مثلا دوستانی که تجربه کمتری دارند و تابستون میخوان جوجه چند روزه طرقه سوا کنن در صورت یکسان بودن سن و اندازه جوجه ها جوجه ای که سر و کله و چشم بزرگتری داره انتخاب کنند به *احتمال *زیاد نر میشه.

کبوتر -طرقه -سهره- قناری -گل به سر- مرغ عشق - فنچ-قرقی-شاهین(دلیجه) بقیه پرنده هارو امتحان نکردم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۱۲:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #17
ممنون
باید ی راهی باشه ک زودتر جنسیتشون مشخص بشه اخه نوع پرورش جوجه نر وماده متفاوته
جوجه بزرگ شده دیگه تو لونه نمیره اونبار دیدم داشت به کف دریا نوک میزد فک کنم ازش خورد
ولی ندیدم ک خودش غذا بخوره
اگه نر باشه میخام  ی صدا براش بذارم ک اونو یاد بگیره اگرم ماده باشه ک هیچ
این قناری اول جوجه ی بود ک از تخم در اومد میگن ک اول جوجه نر هستش نمیدونم حقیقته یا...
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۱۲:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zanyar_b ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #18
امین جان فرقی نمیکنه تو برای همه جوجه هات آواز بذار و تغذیشونم که فرقی نمیکنه نیازی نیست الان بدونی جوجه قناریت نره یا ماده تا 30 روزگیم جدا نکن اگر ماده دیدی خیلی جوجه رو اذیت میکنه بنداز تو یه قفس جدا با نره بهش غذا بده کنار قفس ماده بعد که جوجه به دون خوردن افتاد باز بدار نرتو پیش ماده.
۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #19
تنها راه قطعی آزمایش ژنتیک هست.
دوست عزیز اول در اومدن هیچ چیزی رو ثابت نمیکنه .
در مورد تغذیه که خود شما میدونی جوجه ها از غذای نرم شروع به تغذیه می کنند و شروع کردن از کف دریا عجیبه و بیشتر کنجکاوی جوجه بوده نه تغذیه.
در مورد تعلیم آواز من اشکالی نمی بینم به جوجه آموزش بدی حالا چه نر باشه یا ماده ضرری که نداره ولی تو این سن مهمترین نکته توجه به تغذیه جوجه است نه آواز. جوجه ضعیف از لحاظ جسمی و روانی خواننده خوبی نمیشه حتی با تعلیم.

نکته اصلی رو فراموش کردم بگم:
شرط اصلی در قضاوت جوجه ها بی طرفی هست یعنی باید انتظار هر دو جنس رو در یه جوجه داشت.
شما دوست دارید که نر باشه برای تعلیم بهتر و این باعث میشه شما فقط جنبه های نر بودن جوجه رو ببینی و قضاوت شما تحت تاثیر قرار می گیره. اگه انتظار هر دو جنس رو داشته باشیم در صورت تشخیص غلط غافل گیر نمی شیم.
و سخن آخر که تکراری به نظر میاد:
شما باید خوشحال باشید که جوجه شما سالم هست و اصرار بر تشخیص جنسیت در این سنین هیچ لزومی نداره.

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۰۱:۲۱ ق.ظ، توسط zanyar_b.)
۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۰۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #20
ممنون مسعود جان
تشکر دوست عزیزzanyar_b'
 مسعود جان کنجکاویه دیگه کی تا 4 /5ماهگیش صبر کنه
 اره zanyar_b' جان خودمم اعتقاد ندارم ک هرکدوم اول دراد نر میشه ا اون حرفاس!
اره به تغذیشون میرسم جوجه اینقد خوب رشد کرد ک 13 یا15بود فک کنم ک دیگه اومد رو میله وپرواز میکرد خداروشکر به نظر خودم ک رشدش خیلی خوب بود شایدم رشد طبیعیش همینطوره ومن فک میکنم ک خیلی خوب  رشد کرده
چن تا عکس میذارم ببینید عزیزان نظرتون رو بگید شاید شد تشخیص بدید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه حجم عکس ها بالاس ببخشید  گفتم واضح تر یاشن واسه تشخیص
ممنون
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۰۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان