زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۱:۴۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت جوجه قناری

*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
تشخیص جنسیت جوجه قناری
با سلام خدمت اساتید گرانقدر
من 10تا جوجه رسمی معمولی و بلند دارم تازه 1.5 ماهه هستند آیا راهی برای تشخیص جنسیت آنها وجود دارد یا نه؟؟؟؟
با تشکر از شما
۱۳۹۲/۰۵/۰۴، ۰۹:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 13005 ، vahid babayi
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #41
RE: تشخیص جنسیت جوجه قناری
سلام
تشخيص از روي ظاهر هم مكان پذير هست اما كسي كه سالها قناري پرورش داده باشه. هيچ روش صددرصدي  به جز روشهاي آزمايشگاهي وجود نداره.اغلب جوجه هااز 4ماهگي جنسيتشون كاملا واضح هست.اگر يادتون باشه در مورد جوجه شما هم گفتم به احتمال زياد نر هست چون هيكل درشتي داشت. معمولا در جوجه هاي يك چال نرها بعداز دو ماهگي هيكل وسر هاي درشت تري دارند.انشاءالله بعداز اينكه چند سال قناري بازي كردي با دقت زيادي مي توني نر وماده را تشخيص بدي فقط گاهي اوقات تشخيص سخت ميشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۰۷:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #42
سلام دوستان من مبتدی صفر کیلومتر هستم بخاطر همین اولین پستم طولانیه:-)
من ۲ هفته پیش به یه آشنا که تقریبا به قناری آشناست سفارش یه نر جوجه دادم. اونم یه زرد و سفید برام آورد ۶۰ تومن که رو بال هاش پر نداشت و سنشم دقیق نگفت اما گفت جوجه امساله و یکی دوماهه رو چوب میره و هنوز پرهاش کامل نیست اما سلامتشو تایید کرد و گفت قناری خچبی میشه...
منم خیلی با انواع غذاها بهش میرسم اما بشدت رفتم تو فکر که نکنه ماده باشه. چون بهیچ وجه نمیخونه حتی ریزه خونی هم نداره و فقط گااااهی سوت بزنم یا کلیپ قناری بزارم با گوشی یا گنجشک ببینه تو حیاط خیلی آروم و کوتاه جیک جیک میکنه . عکسشو میزارم اگه دوستان راهنماییم کنن ممنون میشم. طرف تضمین کرد که نر هست! اینم عکسش:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته اینم اضافه کنم که تو این دو هفته پرهاش کاملا جایگزین شده و تو این عکسا پرهای کوچک و پر رنگ جدیدش مشخصه . این قناری فوق العاده راحت غذا میخوره و دائما جست و خیز داره و هیچ حالت سر و کز بودن ازش ندیدم و حتی صبحا با صدای بال زدناشو پرواز کوتاه داخل قفسش بیدار میشم فقط نگرانم نکنه ماده باشه چون نه دلشو دارم عوضش کنم نه میخوام فعلا جفت بشه نر میخوام واسه خوندن و آشنا که شدم سال آینده جفتش میدم .اساتید نظر بدن:-)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۲۸، ۱۱:۳۴ ب.ظ، توسط AArash.)
۱۳۹۲/۰۹/۲۸، ۱۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #43
آرش عزیز ، تبریک بابت ورود شما به دنیای زیبا و پر از عشق قناری (همچنین پر از دردسر و وقت گیر)
زیاد سخت نگیر .. قناری چه نر ، چه ماده   هر کدام ارزش خاص خودشون رو دارند و مدتی طول میکشه تا به محیط عادت کنه ، شاید نر باشه و هنوز کامل صاف نکرده پرریزش رو .
حتی اگر این قناری ماده هم شد سعی کن یک نر بگیری ، یا اگر نر شد  یک ماده بگیر و هر دو رو جفت نگه دار
دوست نداری جفت نکن .. وقتیکه نر و ماده در یک محیط باشند نر زودتر و بهتر آواز می خواند و سال بعد راحت جفت می شوند چون جوجه هستند .

و اما اولین پیشنهاد بنده به شما : خارج از موضوعه ولی این آینه خیلی خطرناکه و هر لحظه ممکنه به پا ، بال یا بدن قناری آسیب جدی وارد کنه ، یا بی خیال آینه شو یا خارج از قفس با یک یا دو سانتیمتر فاصله نصب کنید .
۱۳۹۲/۰۹/۲۹، ۰۵:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #44
خیلی ممنون آقا امید. دوهفتس دنبال یه سایت به روز میگردم که انجمن فعال داشته باشه. بالاخره پیدا کردم:-)
درمورد نفس گیر بودن قناری فدای سرمون لذتش واقعا میارزه. آینه هم برام سوال بود واسه همین عکس گذاشتم که ببینم کسی گیر میده یا نه;-) دوست صمیمیش شده اما حتما بر میدارم.
مشکل اینه اگه نر نباشه به این راحتی نمیتونم جفتش کنم چون تا اهل بیت سخت گیر خوندنشو نبیننو کوتاه نیان نمیشه ...
واقعا جالبه. سرشو میگیرم نه دمشو میده بالا نه پایین. پسشم که تو عکس دیدین هیچی معلوم نیست. صداشم که من تازه کار تشخیص نمیدم میمونه چشمو پاهاش که اونم تا قبلا ماده نداشته باشی نمیتونی تشخیص بدی. اصلا سرخورده شدم اگه کلاه سرم رفته باشه
۱۳۹۲/۰۹/۲۹، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، omidlord ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #45
آقا تبريك ميگم بابت ورود به جامعه قناري بازها من اگه اطلاعاتم در زيمنه قناري از شما كمتر نباشه بيشتر نيست پس بدون مثل شما زياديم !!!
در مورد عكسي كه از پسش گرفتي يه نكته عرض كنم !
اينكه در زماني كه مي خواي پسشو نگاه كني حتما بايد قسمت مقعدشو فوت كني تا پراش برن كنار و بتوني پسشو ببيني !!!
ولي يه تجربه شخصي مو در مورد تشخيص جنسيت قناري هام بهت بگم خالي از لطف نيست !!!
من عيد نوروز امسال 3 تا جوجه قناري كه هم زمان بدنيا اومده بودن و خواهر برادر بودنو ( از يك لون بودن ) و سنشون فقط 20 روز بود رو از يكي از همكارام خريدم ، همكارم ميگفت دو تا از اينا نر هستن يكي ماده ! خلاصه تا برج 6 من ديگه مطمئن شده بودم يكي قطعاً نر هستش چون مست مي خوند و يك قطعاَ مادست چون از اول هميشه واسه خودش بود صداش در نميومد و كلاَ بچه مثبت بود اما امان از سومي !!!
قناري سوم كه از همه كوچيكتر بود و ضعيف تر ابلق پرتغالي بود خيلي جنگ بود و هميشه با نر دعوا داشتن فقط مشكلش اين بود كه نمي خوند هر كاري بگي كردم گفتم شايد دير بخوندن ميوفته اينقدر پسشو نگاه كردم كه نگو ولي چي ؟ تا برج 9 پس هر سه تا يك شكا بود تا اينكه نوبت به جفتگيري رسيد !!!
من  به خيال خودم كه 2 تا قناري نر و 1 قناري ماده دارم رفتم 2 تا ماده و يه نر خريدم ببين چقدر مطمئن بودم كه حتي جفت هم زدم آخه با خودم ميگفتم حتماَ اين نر لال هست نميتونه بخونه !!!
خلاصه كه وقتي ديدم ماده اي كه واسه اين ابلق خريدم هنوز پراش كامل نشده جداش كردم ديدم زارت قناري ابلق تخم هرز گذاشته اونم سه تا !!!!
يعني شكه شدم نگووووووووووووووو !!!!
اما برام درس عبرت شد قناري كه از 6 ماهگيش نخونه مادست و خلاص !!! حتي اگه 10 تا نر رو حريف باشه !!!
شما هم به نظر من اگه يك خورده بهش رسيدي و ديدي نمي خونه خودتو اذيت نكن چون 100% ماده ست !!!
اما اصلاَ تو فكر تعويض قناري كه بهش رسيدگي كردي نيوفت كه بعداَ پشيمون ميشي !!!
ببخشيد اگه سرتو  درد آوردم
۱۳۹۲/۰۹/۳۰، ۰۸:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: AArash ، محمدمهدی ، omidlord ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #46
سلام و ممنون آق رضا اتفاقا خیلی پست شما و دوستمون امید خان تأثیر گذار بود الان اگه این دختر خانومم بشه دیگه برام انقدرا ملالت آور نیست هرچند یه تازه کار هیچوقت دوست نداره با ماده شروع کنه و منم قصدم از اول پرورش و تکثیر نبود فقط یه نر واسه از تنهایی دراومدن و خوندنش میخواستم که بعد گفتم جوجه هم لذت خودشو داره چون جا واسه تکثیر ندارم!
اما همون شب اول که آوردمش بهش وابسته شدم چه برسه الان که اگه صدتا هم داشته باشم این شاهشونه و بس! :-)
مشکل اینه سن دقیقشم نمیدونم که بگم تکلیفش چیه. غذا که هرچی بگی راحت میخوره جست و خیزشم خیلی زیاده جاشم هم گرمه هم امنه هم به حیاط دید داره اگه ماده باشه ممکنه الان آماده باشه? تو اون عکس پسشو فوت کردم مثلا. اصلا رو چوب هم که وامیسته پرهای پسش کاملا تابلوئه
۱۳۹۲/۰۹/۳۰، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #47
حتماً از پس قناري نر و ماده آماده خودم عكس برات ميذارم امروز فردا. ببين قناري هاي نر من تا يكم موزيك ميذارم يا صداي قناري ميزارم براشون شروع مي كنن به خوندن كلاً قناري نر بعد 5 ماهگيش بايد بخونه اگر نخوند 90% مادست !
البته ناگفته نماند كه از عكس هاي شما جمجمه قناري به ماده ميخوره بيشتر تا نر ، البته اين ديد منه !
۱۳۹۲/۰۹/۳۰، ۱۰:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: AArash ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #48
سلام
وقتي دوستتون گفته يك ماه هست كه روي چوب اومده پس حداكثر دوماه داره وبراي خوندنش بايد حداقل 3ماه صبر كنيد. توصيه من اينه كه يه نر مست بگيري دو تا فايده داره اول جوجت اگر نر باشه ازش دهن ميگيره دوم از نگهداري قناري خسته نميشي.به احتمال زياد جوجه شما ماده هست.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۳۰، ۱۱:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #49
دیگه تقریبا مطمئن شدم مادست:-(
یه ماه دیگه هم صبر میکنم اگه نخوند یه نر براش میگیرم. واقعا قناری عشقه خوش بحال هرکی قبل ما داشته و زیاد شدن:-)
۱۳۹۲/۰۹/۳۰، ۱۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #50
راستی دیدن این عکس هم خالی از لطف نیست. نظرتون چیه?
URL=http://upcity.ir/][/URL]
۱۳۹۲/۰۹/۳۰، ۰۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان