زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۱:۳۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت جوجه قناری

*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
تشخیص جنسیت جوجه قناری
با سلام خدمت اساتید گرانقدر
من 10تا جوجه رسمی معمولی و بلند دارم تازه 1.5 ماهه هستند آیا راهی برای تشخیص جنسیت آنها وجود دارد یا نه؟؟؟؟
با تشکر از شما
۱۳۹۲/۰۵/۰۴، ۰۹:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 13005 ، vahid babayi
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 51
56 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #51
RE: تشخیص جنسیت جوجه قناری
 من تو قفس جوجه پرونم یه ماده اماده دارم ( چون ضعیف بود گذاشتم تقویت شه)  وقتی ماده از شدت مستی تاتی میده یکی از جوجه ها ادای پشت گیری رو در میاره فک کنم اگه از این مدل رفتار از قناری ببینی بتونی تا حدودی حدس بزنی والا نمیشه تشخیص داد .... البته به نظر من شاید همون پشت گیری هم دلیل بر نر بودن نباشه؟!!
۱۳۹۲/۰۹/۳۰، ۱۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، AArash ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #52
نه خیر این هم دلیلی نیست که بگیم حتما اون جوجه نره/چون من وقتی که جوجه کوچیک بود هنوز و توقفس والدینش بود قناری نر باهاش جفتگیری کرد .والان هم جوجه نر شد
واسه همین تو پست های قبلیم عرض کردم که دنبال یا راهی روشی که بشه مطمئن تر تشخیص بدیم باشیم
از رو فورم وشکل ظاهر همیشه جنس مذکر ومونث تفاوت دارن از اولین لحظه تولدشون
واین علم ما که ضعیفه وتوان تشخیص جنسیت قناری رو نداریم با وجود اینکه سالهاس توخیلی از خونه قناری هست وهرکی هم داره عاشقشه باید عاشقش باشه تابتونه پرورش بده
ولی متاسفانه...

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۳۰، ۱۱:۲۲ ب.ظ، توسط محمدامين كاوسی.)
۱۳۹۲/۰۹/۳۰، ۱۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #53
استادان تشخیص هویت عزیز :) واسه آخرین بار اینارو آپ کردم ملاحظه فرموده به3 تا سوالم پاسخ بفرمایید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

1. ایشون دختر خانومه یا آقا پسر؟ 
2. تو عکس آخری زیر سینشم کمی پیداس. بعضی جاها خوندم که باید رنگش طبیعی باشه اگه نه ممکنه بیماری گوارشی داشته باشه. اما من که نمیدونم طبیعی یعنی چی؟ شمایی که عکسو دیدید راهنماییم کنید این سالمه دیگه ایشالا؟
3.این قناری حالا نر یا ماده حدودا 4 یا 5 ماهه باید باشه. رفتم خودم کتان و ارزن و منداب و خرفه و شلغم و کاهو و گشنیز و کافیشه و شاهدانه خریدم که هفت تخم زمستانه مطمئن درست کنم لطفا نسبتای دقیق مناسب این قناری رو بفرمایید تا مخلوط کنم؟

همه تاپیکا رو خوندم اما از بش متنوع بود گفتم عکس بزارم بهتر میتونید راهنماییم کنید. ممنون
۱۳۹۲/۱۰/۰۴، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 2
6 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #54
سلام به نظرم ماده است
۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۱۲:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: AArash ، محمدمهدی ، nazmi ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #55
سلام
اقا شما زحمت میکشین اپلود میکنین چرا خوب اپلود نمیکنین/این خیلی از دور گرفته شده زوم ک میکنم هیچی معلوم نیست طرز ایستادن هم باید از جلو باشه نه از پشت
عکس پسش هم خیلی دوره مطمئنن چون دس تنها بودین  خوب نشده
عکس از پسش هم خیلی دوره
ولی بیشتر به نر میخوره

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: AArash ، محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #56
قسم خوردم دیگه دست نگیرمش امین جان. نابود شد بیچاره بالشو تو تاپیک بیماری ها دیدی؟ زخمش بزرگتر شده یکی گفت مال گرمی غذاس اما مطمئنم زخم برخورده که از قفس درومد فرار کرد!
شاید بگم 10 دیقه تو دستم جابجاش کردم و فوتش کردم ولی ازین بهتر نشد که نشد. دوربینم نزدیک تر تار میگیره اینم نمیزاره همش میترسه وول میخوره. وقتیم تو قفسه 1 ثانیه واینمیسه از جلو ازش عکس بگیرم مگه از یه متری که اونم فایده نداره.
اصلا بیخیالش شدم یه ترکیب واسه هفت تخم بگید ترکیب کنم خلاص. تاپیکا رو کامل خوندم همش یا پر ریزیه یا بالغ یا مستی یا جوجه کشی. این هیچکدوم اینا نیس خب!
۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۱۲:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #57
آرش جان سرویس کردی این قناری رو
عزیز دل با این دست گرفتن و عکس بازی و استرس وارد کردن اگر نر مست هم باشه پس میره .. چه برسه به ...
ضمناً تشخیص جنسیت قناری از روی عکس به این راحتی ها نیست و تا قناری مست و آماده نباشه نمیشه نظر قطعی داد .
عجله نکن و سعی کن در هر صورت عشقت باشه .
کی گفته ماده خوب نیست ؟! اگر اصفهان بودی  یک ماده سفید دارم نشونت میدادم وقتی میخونه ، یک قناری باز 80 ساله ببینه میگه نره ! از جوجگی کنار نرها تحت آموزش آواز بود ، جا نداشتم جداش کنم .. الان همزمان با پدرش شروع میکنه و خیلی از نت های دهن پدرش رو میخونه .
ضمناً قناری ماده که خوش سو باشه و درست بار بیاد ، کامل روی تخم بخوابه و به جوجه ها قپ بده و بزرگشون کنه به ده تا نر میارزه . مگر اینکه دنبال جوجه کشی نباشی و فقط آواز بخوای .. که بعید میدونم کسی لذت جوجه کشی از قناری رو نخواد .

۱۳۹۲/۱۰/۰۶، ۰۹:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #58
آره خودمم دیگه بیخیال شدم و دیگه دست نمیگیرمش تا واقعا لازم نباشه! نظر دوستان رو قبول دارم گفتن یه نر مست بگیر 6 دانگ بخونه اگه این ماده شد جفتش کن اگه نر شد دهن بگیره ازش ولی چندتا ایراد داره:
1. نر بگیرم باید جدا ازین نگه داری بشه آره؟
2. نرهای تو بازار 80 درصد نطفه ندارن و چندتا قناری باز حرفه ای بهم گفتن تو زمستان هیچکس نر و ماده سالم و خوب نمیفروشه همه جفتش میدن و اونایی که بیمارن یا سابقه بیماری دارن یا نطفه ندارن رو میفروشن بازار...
3. من تو اتاقم نگه داری میکنم پرورش دهنده نیستم که اینو بزارم بعد یه نر دیگه بگیرم بعد اگه اینم نر شد دوتا دیگه ماده بگیرم! تو همینشم موندیم. دو بچه کافیست ;)
۱۳۹۲/۱۰/۰۶، ۱۰:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #59
کمی صبر کن تا جنسیت قناری مشخص شود . بعد از جوجه های امسال جفت مناسب بخر و واسه جفت دادن آماده کن.
اینجور با خیال راحت واسه فصل بعد خودت پروش خواهی داد  و جفت مولد سالم خواهید داشت .
۱۳۹۲/۱۰/۰۷، ۰۳:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

;hvakhsd
سپاس‌ها: 1
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #60
با سلام خدمت دوستان نظرتون در مورد عکس پایین چیه ؟

۱۳۹۲/۱۱/۱۶، ۰۹:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان