زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۱۱:۳۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت سهره نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تشخیص جنسیت سهره نر و ماده
تشخیص سهره نر و ماده قبل از رنگ کردن سر کمی مشکل است ولی بعد از آن کار زیاد دشواری نیست.عموما سرخی سر در سهره نر وسعت بیشتری نسبت به ماده دارد بطوری که قرمزی صورت تا پشت چشمهای نر می آید ولی در ماده تا وسط چشم است.معمولا پشت سر و گردن سهره نر به رنگ سیاه است در حالی در بعضی مواقع در ماده به رنگ بور دیده میشود.ذیلا عکس های نر و ماده را قرار میدهم :

جنس نر :

[attachment=13]

[attachment=14]
جنس ماده :

[attachment=15]

[attachment=16]

از روی بال ها نیز می توان سهره نر را از ماده متمایز کرد :

[attachment=17]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۱۹، ۱۲:۱۲ ب.ظ، توسط znbird.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۸، ۰۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 19 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #181
RE: تشخیص جنسیت سهره نر و ماده
ولی دقت داشته باشید پس جوجه سهره معیار خوبی نیست و به سختی از پس جوجه میشه نر و ماده بودنش رو تشخیص داد.
۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۲:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #182
RE: سوال در مورد سهره خودم ( نره یا ماده)
سلام خدمت دوستان
من  ی سوال داشتم  نمیدونم تاپیک رو درست انتخاب کردم یانه ولی خاستم ک  تاپیک جدید درست نکن اگه اشتبا انخاب کردم ببخشید
من امروز پیش یکی از دوستام ی سهره دیدم گفت که میفروشم بعد گفت که دوساله توقفسه  تغذیشم افتضاح دیدم که فقط ارزن پیشش بود شاخ دراوردم که به سهره فقط ارزن میده فضلش هم سفید وخشک بود فک کنم بخاطر ارزن بود که  رنگ فضلش سفید بود
گفت که پارسال خیلی خوب خونده
دمش هم فقط ستون داخل پر مونده بود همش ریخته بود وپرهای دمش شبیه چوب بودن راست وصاف
بعد صدا ک براش گذاشتم ی جیک جیکی کرد
انداخته بودش توقفس جفتگیری قناری از اون بزرگ ها بخاطر همین میرفتی پیشش خودشو اینور اونور میکوبید سرش هم قرمز نبود
خودش که خیلی از خوندش تعریف میکرد  قیافش هم مث بقیه سهرها بود ن زیاد ریز بود ن زیاد درشت
حالا خاستم بدونم با این شرایط قیمتش چقد می ارزه استاید نظرشون بگن
منتظر راهنماییتون هستم که اصلا  اینون بخرم یانه ؟؟
سپاس
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۰۸:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #183
سلام امین جان حداکثر دون کم چربی که میشه به سهره داد کتونه . و ارزن اصلا و پرنده رو خراب میکنه چون گوارشش دونه روغنی میطلبه نه مثل فنچ و کفتر ارزن و گندم. ارزش خریدن نداره اگه میخوای نجاتش بدی ارزون بخر شاهدونه و کافشه و ... بهش بده و ویتامین سر حال که شد با همون قیمت بفروش.یا اینکه به صاحبش توضیح بده اگه نمیخواد دونه های روغنی که گرون ترند بده حداقل کتون بده بهش.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۰۹:۰۲ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #184
(۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ)'مسعود م' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام امین جان حداکثر دون کم چربی که میشه به سهره داد کتونه . و ارزن اصلا و پرنده رو خراب میکنه چون گوارشش دونه روغنی میطلبه نه مثل فنچ و کفتر ارزن و گندم. ارزش خریدن نداره اگه میخوای نجاتش بدی ارزون بخر شاهدونه و کافشه و ... بهش بده و ویتامین سر حال که شد با همون قیمت بفروش.یا اینکه به صاحبش توضیح بده اگه نمیخواد دونه های روغنی که گرون ترند بده حداقل کتون بده بهش.

ممنون  اقا مسعود  بخدا یجورایی  میخام نجاتش بدم  از دست صاحبش تعریفش   میداد  میگفت زمستون پارسال خیلی خوب خونده
به نظرتون با این وضعیت  این چقد  می ارزه 
چقد بدم بهش  بنظرتون  وبیارمش ؟؟؟

سپاس
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۰:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #185
حتما اگه نزدیک هست یه عکس ازش بگیر برام بفرست مرسی
۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۰:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #186
(۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۰:۴۰ ب.ظ)'مسعود م' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حتما اگه نزدیک هست یه عکس ازش بگیر برام بفرست مرسی

چشم  داداش فردا میرم پیش خونه دوستم ک عکس  ازسهرش بگیرم ولی یخورده وحشیه و این ور اون ور میکنه
حالا عکس میذارم تا راهنمایی کنید قیمتش چقده
سپاس
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۰:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #187
ببین امین اگه وحشیه و هنوز صورتش گل ننداخته جوجه همین امساله و دوستت راست نگفته که دو سال تو قفسه و الان حدود 15 تومانه ولی باز بعدا عکس گذاشتی بهتر میشه نظر داد.تو خرید سهره خیلی باید حواست جمع باشه.راستی خوشحال شدم دیدم نوشتی قناریات فردا چهارمین تخمشونو میکنن
۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #188
(۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۱:۲۲ ب.ظ)'مسعود م' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببین امین اگه وحشیه و هنوز صورتش گل ننداخته جوجه همین امساله و دوستت راست نگفته که دو سال تو قفسه و الان حدود 15 تومانه ولی باز بعدا عکس گذاشتی بهتر میشه نظر داد.تو خرید سهره خیلی باید حواست جمع باشه.راستی خوشحال شدم دیدم نوشتی قناریات فردا چهارمین تخمشونو میکنن

قربونت داداش  اره فردا چهارمی وفک کنم ک اخریم باشه میذاره ودیگه هرچهارتاشونو میذارم تو لونه امیدوارم جوجه بشن اینبار
 نه مسعود جان من از این سهره خبر دارم دوستم (که اسمش هم مسعوده )پارسال تابستان برام گفت که بردتش تو حیاط وهواگرم بوده سهره سکته کرده بود گذاشته بودش جلو کلر خوب شده بودحدود یکسال من ازش خبر دارم ولی خودش گفت که دوساله دارتش
صورتش هم قرمز نیست مث بقیه سهره ها و تقریبا میشه گفت نارنجی شده  من زیاد از سهر سر در نمیارم بخاطر همین گفتم  راهنمایی کنید
چشم عکس هم میزارم ولی مطمئنم قیافش به دل نمیشینه جون بدجور بی ریخته بیچاره بخاطر تغذیه خلیی خیلی خیلی بد اینجور شده
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #189
اها من فکر کردم میگی هنوز گل ننداخته اصلا ولش کن اگه صلاح میدونی بعدا یه سهره بهتر گیرت میاد.تو سهره دهن خیلی مهم اگه دهن بیابونی یا باغی بخونه ارزشی نداره اینجا یه سالمش که قفسی باشه و خوشگل و سالم 100-120 میخرن.
۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #190
(۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۱:۴۳ ب.ظ)'مسعود م' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اها من فکر کردم میگی هنوز گل ننداخته اصلا ولش کن اگه صلاح میدونی بعدا یه سهره بهتر گیرت میاد.تو سهره دهن خیلی مهم اگه دهن بیابونی یا باغی بخونه ارزشی نداره اینجا یه سالمش که قفسی باشه و خوشگل و سالم 100-120 میخرن.

ممنون مسعود جان خودم دودل بودم که بیارمش یانه حالا فرمایش شما بهتره شاید بعدا بهتر گیرم اومد  گفتم چون هوا ب طرف سردی میره شاید یتونم خوب بیارمش بالا
ولی فردا دوباره میرم پیشش که هرجور شده قانعش کنم شاهدانه بگیره واسش  بیچاره گناه داره 
قیمتش هم زیادنمیگه خودش 30/40تومن راضی ولی چون سهره نداشتم دوس دارم از چیز خوبی شروع کنم دنبال جوجه گشتم گیرم نیومد متاسفانه
ممنون اقا مسعود
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۷/۱۶، ۱۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان