زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت سهره نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تشخیص جنسیت سهره نر و ماده
تشخیص سهره نر و ماده قبل از رنگ کردن سر کمی مشکل است ولی بعد از آن کار زیاد دشواری نیست.عموما سرخی سر در سهره نر وسعت بیشتری نسبت به ماده دارد بطوری که قرمزی صورت تا پشت چشمهای نر می آید ولی در ماده تا وسط چشم است.معمولا پشت سر و گردن سهره نر به رنگ سیاه است در حالی در بعضی مواقع در ماده به رنگ بور دیده میشود.ذیلا عکس های نر و ماده را قرار میدهم :

جنس نر :

[attachment=13]

[attachment=14]
جنس ماده :

[attachment=15]

[attachment=16]

از روی بال ها نیز می توان سهره نر را از ماده متمایز کرد :

[attachment=17]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۱۹، ۱۲:۱۲ ب.ظ، توسط znbird.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۸، ۰۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2094
97 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #21
RE: تشخیص جنسیت سهره نر و ماده
[attachment=1446]سلام دوستان من تازه اين پرنده رو گرفتم ميخاستم بدونم از كدام نژاده و جنسيتش چيه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۰۹، ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط mohammad20101368.)
۱۳۹۰/۰۶/۰۹، ۱۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، shaghaygh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 14
40 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #22
نژاد رو که نمیدونم. ولی از فرم چشماش به نظرم ماده میاد.
۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۶:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #23
سلام دوست خوبم.اول اینکه اطلات بسیار خوبی در انجمن در مورد تشخیص سهره نروماده وجنسیت هستش حتما ببین ولی نظر من اینه:اگه چشماش کم فروغ نباشه وحالتش همین باشه یعنی بیضی باشه ماده هست ضمنا به سیاهی بال پرنده دقت کن وهمچنین به سیبل پرنده مشکی نر وبور ماده هست وخال های سفید پشت سرش روی بال اگه بهم چسبیده بودند از نوع کرمانی واگه از هم فاصله داشتند از نوع معمولی وبروجردی هست.اطلات فوق العاده ای از دوست عزیزم آصف جمشیدی از سهره همدان همراه باتصویر برات گذاشتم من خودم واقعا استفاده کردم ویاد گرفتم آدرس لینک میذارم واست.منبع:سهره همدان.به جمع آوری آصف جمشیدی.http://asefweb.persianblog.ir

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این یکی را برای نمونه واست گذاشتم حتما یه سری به همدان سهره بزن وبقیه کتابا را دانلود کن.ببخشید بیشتر از این نتونستم کمک کنم.موفق باشی دوست عزیز
۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۹:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
سپاس‌ها: 2094
97 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۹:۲۱ ق.ظ)yory نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست خوبم.اول اینکه اطلات بسیار خوبی در انجمن در مورد تشخیص سهره نروماده وجنسیت هستش حتما ببین ولی نظر من اینه:اگه چشماش کم فروغ نباشه وحالتش همین باشه یعنی بیضی باشه ماده هست ضمنا به سیاهی بال پرنده دقت کن وهمچنین به سیبل پرنده مشکی نر وبور ماده هست وخال های سفید پشت سرش روی بال اگه بهم چسبیده بودند از نوع کرمانی واگه از هم فاصله داشتند از نوع معمولی وبروجردی هست.اطلات فوق العاده ای از دوست عزیزم آصف جمشیدی از سهره همدان همراه باتصویر برات گذاشتم من خودم واقعا استفاده کردم ویاد گرفتم آدرس لینک میذارم واست.منبع:سهره همدان.به جمع آوری آصف جمشیدی.http://asefweb.persianblog.ir

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این یکی را برای نمونه واست گذاشتم حتما یه سری به همدان سهره بزن وبقیه کتابا را دانلود کن.ببخشید بیشتر از این نتونستم کمک کنم.موفق باشی دوست عزیز

سلام ممنون از راهنمايتون تو عكس بد گرفتمش چشمش كاملا گرده
۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، shaghaygh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
47 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #25
سهره نامعلوم
سلام به همه دوستان
من يك سهره تازه خريدم در حال حاضر تو لك
مشكل من اينه كه نمي دونم نر يا ماده
آخه سيبيلش بور ولي دقت كه مي كنم تعداد كمي از نخهاي سيبيلش مشكي و گل صورتش تا نزديكي هاي آخر چشمش رفته (از چشمش كامل نگذشته) اما داره ريز خوني مي كنه
آيا ماده هم ريز خوني مي كنه؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
15 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #26
RE: سهره نامعلوم
(۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۱:۳۳ ب.ظ)علي نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
آخه سيبيلش بور ولي دقت كه مي كنم تعداد كمي از نخهاي سيبيلش مشكي و گل صورتش تا نزديكي هاي آخر چشمش رفته (از چشمش كامل نگذشته) اما داره ريز خوني مي كنه
با تشكر

سلام علی آقا.شک نکن که سهره ماده هم ریزه خونی میکنه البته باس خیلی مست باشه ولی به گفته خودت تولکه.توی همه حال صدای سهره نر یه کوچولو بم تره خصوصا اونایی که دهن بیابونی دارن.به کول هاش یه نیگایی کن.سهره ای ریزه خونی کنه خیلی طول نمیکشه که عیارشو نشون بده.البته معمولا.یا حق
۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #27
RE: سهره نامعلوم
(۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۱:۳۳ ب.ظ)علي نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
با تشكر
درود
یک عکس واضح از سره سهرتون بزارید تا دوستان بتونن بهتر کمک کنند.
۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۵:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #28
(۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۱۲:۵۶ ب.ظ)mohammad20101368 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ممنون از راهنمايتون تو عكس بد گرفتمش چشمش كاملا گرده
درود دوست عزیز بنظر میاد که جوجه سهره شما مادست

۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۵:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #29
سلام دوست عزیز.درست نفهمیدم ولی بیشتر احتمال میدم ماده باشه.انشا...اساتید دقیق راهنمایی میکنن.موفق باشی
۱۳۹۰/۰۶/۱۱، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #30
در این دو تصویر آخر نوک بلند و چشمهای درشت و گرد نشان دهنده نر بودن جوجه سهره شماست. اما با توجه به شکل سر و هیکل به نظر ماده است. لطفاً تصاویر واضح تری از این جوجه سهره در سایت آپلود بکنید که حتی الامکان سبیلهای آن کاملاً مشخص باشد . اگر جوجه ها را در یک منطقه شکار کرده اید با مقایسه آنها با یکدیگر بهتر متوجه ماده یا نر بودن آنها خواهید شد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۱۱، ۰۵:۲۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۶/۱۱، ۰۵:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، shaghaygh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان