زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۷:۴۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت سهره نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تشخیص جنسیت سهره نر و ماده
تشخیص سهره نر و ماده قبل از رنگ کردن سر کمی مشکل است ولی بعد از آن کار زیاد دشواری نیست.عموما سرخی سر در سهره نر وسعت بیشتری نسبت به ماده دارد بطوری که قرمزی صورت تا پشت چشمهای نر می آید ولی در ماده تا وسط چشم است.معمولا پشت سر و گردن سهره نر به رنگ سیاه است در حالی در بعضی مواقع در ماده به رنگ بور دیده میشود.ذیلا عکس های نر و ماده را قرار میدهم :

جنس نر :

[attachment=13]

[attachment=14]
جنس ماده :

[attachment=15]

[attachment=16]

از روی بال ها نیز می توان سهره نر را از ماده متمایز کرد :

[attachment=17]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۱۹، ۱۲:۱۲ ب.ظ، توسط znbird.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۸، ۰۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #81
تشخیص جنسیت جوجه سهره
با عرض سلام به تمامی دوستان

با توجه به اینکه زمان رسیدن جوجه ها به بازار است و دوستان برای خرید اشتیاق دارند ولی اکثر طبیعت دوستان انتظار دارند
که پرنده ای که انتخاب میکنند جنسیت نر داشته باشد .امیدوارم مورد پسند واقعه بشود

در پرنده جوان نر سبیل پس از 3 ماه در کنار منقار ظاهر میشودکه به رنگ سیاه است.در پرنده ماده سبیل پس از 4 الی 6 ماه
که همرا با لکه های خاکستری و سفید است.

سهره نر دارای چشمانی گرد ومنقار و سری بزگتر نسبت به پرنده ماده است.

با گرفتن پرنده جوان و تعداد خالها مطابق با عکس فوق

تشخیص بعد دمیدن بر پشت سهره جوان است .اما دوستان توجه داشته باشن این روش برای سهره های جوان بالای 3 ماه است.

تشخیص نهای باز کردن بال پرنده است که مطابق عکس سر شانها به رنگ سیاه یا مایل به سبز است.
البته این روش هم برای جوجه های بالای 3 ماه است.
۱۳۹۱/۰۴/۱۵، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 92
59 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #82
RE: سوال در مورد سهره خودم ( نره یا ماده)
باسلام خدمت دوستان . درمورد همون سهره ای که قبلا عکسش رو گذاشتم و دوستان گفتن نره . تا الان که هنوز نخونده با اینکه دیگه رام شده و نوکش سه ماهی هست کامل سفید شده و گل سرش هم وسعت بیشتری پیدا کرده و هنوز چوپی چوپی میزنه. دوستان سهره ای ممکن با این سن نخونه ؟ ممکن ماده باشه؟
۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #83
سلام.در اینکه سهره شما نر هست هیچ شکی نیست.بهتر بود اول تابستون لکش میدادی و زمانی که تو لک بود براش روزانه صدای سهره میذاشتی.پیشنهاد میشه اونو لک بدی و روزانه در چند وعده براش آواز سهره بذاری.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۱۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #84
مرسی علیرضا. در مورد تولک که پرنده گه گفتید به نظرم پرنده خودش تولک بره بهتره و اینکه صدای سهره واسش گذاشتم و میزارم در ضمن من قناری هم دارم که مسته و مدام میخونه و واکنشی که سهره نشون میده در حد همین صدایی هست که ازش در میاد و بعضی مواقع 1 ساعت مدام همین چوپی رو میزنه بیشتر شبیه صدای جوجه هست. شما بهتر میدونید پرنده یا نمیخونه یا ریزه خونی میکنه یا دهن میزنه، اینجوری تا حالا ندیده بودم.
۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #85
دوست من تعویض پر تنها یکی از مراحل تولک هست وقتی پرنده وارد دوران لک میشه تمام قسمتهای بدن پرنده بازسازی میشه .پرهاش،دستگاه تولید مثل و حتی سیستم آوازی پرنده.وقتی پرنده شما لک بخوره قاعدتا باید کاملا ساکت بشه و این بهترین موقع برای یاد دادن ریتمهای خوندن جدید به پرندس و شاید یه لک خوردن یه بازسازبه حنجره و سیستم خوندن پرنده کمک کنه.دیگه هرجور خودتون صلاح میدونید
۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۰۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza5648
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #86
مشکل من این نیست که دهنش خوب نیست مشکل اینه اصلا دهن نداره که بخواد تو لک بهش چیزی اضافه کنه چون مگه ممکن یه پرنده خودش هیچی بلد نباشه؟ تازه اینکه تو طبیعت هم بوده بعد از چند ماه صید شده حداقل باید یک دهن بلد باشه . با این حال به نظر شما الان تو لکش بدم؟ بازم ممنون که جواب میدید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۰۴:۰۶ ب.ظ، توسط reza5648.)
۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۰۳:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #87
سهره زمان تولک بودن هست که دهن جدید یاد میگیره الان شما هرچی صدا براش بزارین هرچی قناریتون کنارش بخونه اون فقط تحریک میشه چیزی رو که بلده بخونه ولی نتی اضافه نمیکنه اینکه پیشنهاد میشه لکش بدی هم بخاطر اینه که آموزش آوازش بدی هم خوده پرنده یه زمان استراحت و بازسازی بدنی داشته باشه احتمال داره بعد از لک خوب بشه شماکه این همه صبر کردین اینم روش یا اگه دیگه واقعا ازش خسته شدی ردش کن بره هرجور صلاح میدونی
۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۰۴:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza5648 ، سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 0
26 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #88
با سلام خدمت همه ی دوستان.من دیروز یه سهره خریدم 15000.این سهره سایز خیلی کوچکی داره.و رنگ سرش خاکستریه یک دسته.از وقتیم که اوردمش ریزه خونی میکنه.فروشنده گفت این سهره ی استاراس..سوال من از دوستان؟ایا این سهره پره رنگی تو سرش در میاد؟ایا سایزش بزرگتر میشه؟ایا میتونه در اینده خوب دهن بزنه؟مرسی از اساتید

این هم عکس سهره ای که در بالا سوالمو مطرح کردم.لطفا راهنماییم کنیین

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۲۰، ۰۹:۵۸ ق.ظ، توسط afshin897.)
۱۳۹۱/۰۷/۲۰، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #89
سلام افشین جان
این جوجه سهره هستش
لطفا به این تاپیکها رو مطالعه کن جواب همه سوالاتو می گیری....
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۱/۰۷/۲۰، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #90
RE: کتاب الکترونیکی تشخیص جنسیت سهره
با سلام
مشکل را از طریق لینک زیر با پشتیبان پرشین گیگ در میان بگذارید
۱۳۹۱/۰۷/۲۰، ۰۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان