زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۱۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت طرقه

کاربر اخراجی سایت

وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
83 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #1
تشخیص جنسیت طرقه
با سلام . میخواستم دوستان منو تو تعین جنسیت 3 تا طرقه ای که از سبزه میدون اصفهان خریدم کمک کنن . بعدم من نمی دونم این طرقه ها تو چه سنی هستن .هر کس میتونه کمکم کنه ممنون می شم.
۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۰۷:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Habib M
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 19
37 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #2
RE: تشخیص جنسیت طرقه
(۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۰۷:۴۶ ق.ظ)hamid2011 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام . میخواستم دوستان منو تو تعین جنسیت 3 تا طرقه ای که از سبزه میدون اصفهان خریدم کمک کنن . بعدم من نمی دونم این طرقه ها تو چه سنی هستن .هر کس میتونه کمکم کنه ممنون می شم.

سلام
این عکسی که شما گرفتی زیاد واضح نیست فقط سر یکیشون پیداس .
عکس از روبروی هر کدوم بگیر که صورتشون پیدا باشه تا دوستان بتونن کمکت کنن .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۱۱:۴۶ ق.ظ، توسط shahrokh.)
۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۱۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid2011
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #3
سلام دوست عزیز دوتا طرقه سمت راست نره ولی طرقه سمت چپ واضح نیست طرقه وسطی بهتر از بقیه است هوا خنک چنان برات بخونه که از سرو صداش ببری پس بدی به صاحبش
۱۳۹۰/۰۶/۰۶، ۰۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر اخراجی سایت

ارسال: #4
آقا امروز رفتم پیش یه سله دار گفت 2تاشون 100% نره . بعد گفت اینا جوجه نیست .حالا یه سوال . چجوری من اینارو به خوندن بیارم ؟ / بعدم چی بهشون بدم؟ سله اییه میگفت سینشون تیغه کرده یعنی چیزی نخوردن من جولوشون ارزن و کتان می زاشتم می خوردن از جایی که گرفتمشون بهشون پلیت می دادن/ رفتم پلیت گرفتم یکم خرد کردم ریختم /چند باری که نگاه می کردم میدیدم میخوردن/ بعدم میگن باید تک باشن/ می خوا بندازمش پیش قناری نرم یعنی قفسش کناره اون باشه تا ارزش دهن بگیره. ممنون می شم کسی اگه اطلاعات بیشتری داره که میتونه کمکم کنه بهم بده.
۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۰۲:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #5
سلام
ارزن رو حذف كن فقط كتان و پليت(دان پارس).
چند وقت يك بار هم يك كم گوشت چرخ كرده بهش بده يك نيمه آجر يا سنگ هم براي ايستادن طرقه و ايجاد قلمرو ذهني تو قفس بذار در هر صورت بايد جداشون كني تا به قفس خو بگيرن و بخونن زياد عجله نكن طرقه هايه خوبي هستن .
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۱۱:۴۸ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر اخراجی سایت

ارسال: #6
ممنون از راهنماییتون داداش
یعنی گوشت چی باشه؟ با چربی؟
مگه گوشت خوارن طرقه؟
بنظرتون قفسش خوبه برای نگه داری طرقه؟
۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 19
37 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۱۲:۱۴ ب.ظ)hamid2011 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنماییتون داداش
یعنی گوشت چی باشه؟ با چربی؟
مگه گوشت خوارن طرقه؟
بنظرتون قفسش خوبه برای نگه داری طرقه؟

سلام دوست عزیز
طرقه ها گوشت میخورن ، گوشت چرخ شده بدون چربی بهشون بده ،در قسمت تغذیه طرقه میتونی اطلاعات بیشتری بگیری .
به نظرمن این قفس بیشتر برای نگهداری کبوتر مناسبتره تا طرقه ، معمولا برای طرقه از قفسهای گرد استفاده میکنن آیینه هم براش میزارن و کف قفس هم مقداری خاک میریزن برای خاک بازی طرقه .
تو این قسمت میتونی عکس قفسهای که دوستان فرستادن راببینی .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۰۳:۳۱ ب.ظ، توسط shahrokh.)
۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۰۳:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، hamid2011
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #8

آشنایی با پرنده آوازه خوان طرقه
طرقه پرنده ای است که آوازی شبیه به قناری دارد و صدای آواز خواندنش نیز زیاد است.این پرنده در ایران نیز در مناطق بیابانی وجود دارد.در ناحیه گردن پرنده نر خطی(طوق)وجود دارد که آنرا از ماده متمایز میکند.اگر طرقه را از کودکی بزرگ نمایید،دست آموز نیز میشود و حتی میتواند چند کلمه ای یاد بگیرد.طرقه ها را در قفسهای مخصوص نگهداری میکنند و گاهی ممکن است بچه طوقی ای که به تازگی گرفته شده،خود را با دیدن انسان به قفس بکوبد که در این حالت باید روی قفس را با پارچه ای پوشاند و روزنه ای را برای دیدن آب و دانه باز گذاشت.داخل قفس باید آیینه،سنگ(ترجیحا سنگ پا)،زنگوله کوچک قرار داد و بجای آبخوری لوله ای از یک استکان کوچک استفاده کرد.کف قفس را باید از خاک پر کنید چراکه طرقه استحمام خود را در خاک انجام میدهد.

طرقه تا زمانی که جوجه است با گوشت یا سویا می توان آنرا تغذیه کرد البته باید تا یه مدتی با دست بهش گوشت داد.
بعد از مدتی خودش قادر به گوشت خوردن هستش. بعد از تقریبا ۲ ماه که بزرگ می شه دون اصلیش تخم کتون میشه.
تخم کتون رو با تبحر خاصی می شکنه و من ندیدم که حتی یک بار دونه از دهنش بیوفته !!!
زمانی که تقریبا به سن ۶ ا لی ۸ ماهگی می رسه در پرنده نر یک طوق سیاه در گردن پیدا می شه که به مرور زمان و با توجه به سن پرنده هر سال پر رنگ تر می شه.
طرقه آواز مخصوص خود را دارد که البته به نظر من زیاد قشنگ نیست.
کسانی که می خواهند نحوه آواز رو تغییر بدن باید از همان جوجگی طرقه را خریده و زیر دهن قناری یا سی دی آموزشی قناری قرار دهند.
طرقه هوش بالایی داره و خیلی زود یاد می گیره .
و آواز قناری رو به صورت بسیار بلند می خونه.
که واقعا لذت بخشه.
توجه داشته باشید جوجه هایی ک در یک لانه بزرگ شده اند بهترین جوجه همان جوجه اول یا به عبارتی شاه تخم است.
که اگر بتونید اون جوجه را بخرید واقعا از جوجه های دوم و وسوم خیلی سر تره هیکل بزرگتری هم داره....

طرقه های معمولی بهتر از طرقه های کاکلی در یادگیری موفق هستند.برای یاد دادن لهجه به طرقه میتوان آنرا در کنار قفس قناری قرار داد و یا صدای بلبل یا قناری رو براش پخش کرد که دهنشو یاد بگیره.

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۰۵:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahrokh ، jamil ، derik_best ، Basem Poshtiban
کاربر اخراجی سایت

ارسال: #9
مرسی از راهنمایی هاتون .خودم هم به این نتیجه رسیدم این قفس بدرده طرقه نمیخوره.من غذاش رو پلیت و کتان قرار دادم.و از 3تایی که دستم بود یکی مونده.2تاش ماله دوستم بود. نمی دونم اونی که انتخاب کردم ماده در می آد یا نه.
یه مشکلی که هست این طرقه من میرم طرفش خودش رو میزنه به قفس و میخواد فرار کنه.احتمالا وحشیه؟
چکار هایی کنم رام بشه؟
۱۳۹۰/۰۶/۰۸، ۰۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۰/۰۶/۰۸، ۰۲:۳۷ ب.ظ)hamid2011 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از راهنمایی هاتون .خودم هم به این نتیجه رسیدم این قفس بدرده طرقه نمیخوره.من غذاش رو پلیت و کتان قرار دادم.و از 3تایی که دستم بود یکی مونده.2تاش ماله دوستم بود. نمی دونم اونی که انتخاب کردم ماده در می آد یا نه.
یه مشکلی که هست این طرقه من میرم طرفش خودش رو میزنه به قفس و میخواد فرار کنه.احتمالا وحشیه؟
چکار هایی کنم رام بشه؟
درود
دوست من طرقه شما وحشی نیست،این رفتار واسه طرقه که حیوانه بسیار ترسویی هست نرمال.
رو زمین ازش نگهداری کن،یه جای پر رفت و آمد،میتونی ظرف غذا خوریش رو از قفسش در بیاری و با دست تغذیش کنی که یکم وقت گیری ولی سریع جواب میگیری.

۱۳۹۰/۰۶/۰۸، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahrokh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان