زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۹:۲۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت مرغ عشق

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تشخیص نر و ماده
جنس نر :

جنس ماده :

* در هنگام خرید دقت کنید که بینی نر به رنگ آبی یا بنفش و بینی ماده به رنگ کرم یا قهوه ای است *
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجوی...
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 9
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #21
RE: مشکل با تشخیص جنسیت مرغ عشق
خیلی ممنون عید شما هم مبارک.

یه سوال دیگه هم دارم در مورد این مرغ عشق بالایی که مشکل بزرگی منقار داره چیکارش کنم؟

جدیدا هم روی منقارشون سفیدک زده بود که خدارو شکر با تغییر فصل داره بهتر میشه امیدوارم خوب شه.
۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۰۷:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۰۷:۱۹ ب.ظ)Hesam_Mahmoodi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون عید شما هم مبارک.

یه سوال دیگه هم دارم در مورد این مرغ عشق بالایی که مشکل بزرگی منقار داره چیکارش کنم؟

جدیدا هم روی منقارشون سفیدک زده بود که خدارو شکر با تغییر فصل داره بهتر میشه امیدوارم خوب شه.
n
سلام دوست گرامی
مرغ عشق اولی ماده و دومی نر میباشد واسه منقارشونم واسشون کف دریا بزار تو قفص.
الان من 4 تا جوجه 10 روزه دارم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۰۸:۱۶ ب.ظ، توسط hamed2020.)
۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۰۸:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی...
ارسال: #23
نقل قول: سلام دوست گرامی

پس چرا تا حالا تخمی نگذاشته من الان حدودا یک ساله دارمشون از اردیبهشت ماه پارسال تا الان،
داشتم تو اینترنت یک مطلبی رو میخوندم که اگه دور چشمشون سفید شده باشه یعنی بالغ هستند و آماده برای جفتگیری، ولی مرغ عشق اولی که ماده هست هنوز دور چشماش سفید نشده و کامل سیاه هستش، یعنی بعد یک سال هنوز بالغ نشده!!!

حالا من یه فکر دیگه کردم ببینید عملی هست یا نه، اگه عملی نیست پیشنهادی بدین که لاقل امسال چشمم به جمال یک جوجه مرغ عشق روشن شه :basa (112):

اشکالی داره که یه مرغ عشق ماده بگیرم بزارم پیششون؟ مشکلی پیش میاد؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۰۹:۴۴ ب.ظ، توسط Hesam_Mahmoodi.)
۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۰۹:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی...
ارسال: #24
(۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۰۹:۴۳ ب.ظ)Hesam_Mahmoodi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس چرا تا حالا تخمی نگذاشته من الان حدودا یک ساله دارمشون از اردیبهشت ماه پارسال تا الان،
داشتم تو اینترنت یک مطلبی رو میخوندم که اگه دور چشمشون سفید شده باشه یعنی بالغ هستند و آماده برای جفتگیری، ولی مرغ عشق اولی که ماده هست هنوز دور چشماش سفید نشده و کامل سیاه هستش، یعنی بعد یک سال هنوز بالغ نشده!!!

حالا من یه فکر دیگه کردم ببینید عملی هست یا نه، اگه عملی نیست پیشنهادی بدین که لاقل امسال چشمم به جمال یک جوجه مرغ عشق روشن شه :basa (112):

کسی نیست جواب بده؟:basa (101):

- اشکالی داره که یه مرغ عشق ماده بگیرم بزارم پیششون؟ مشکلی پیش میاد؟ :basa (163):
۱۳۹۲/۰۱/۰۴، ۰۳:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #25
(۱۳۹۲/۰۱/۰۴، ۰۳:۳۸ ب.ظ)Hesam_Mahmoodi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۰۹:۴۳ ب.ظ)Hesam_Mahmoodi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کسی نیست جواب بده؟:basa (101):

- اشکالی داره که یه مرغ عشق ماده بگیرم بزارم پیششون؟ مشکلی پیش میاد؟ :basa (163):
سلام دوست عزیز
چند تا دلیل داره که مرغ عشق هاتون تخم نذاشتن
یکی سن زیاد ماده.که تخم گذاری انجام نمیده
دوم اینکه مرغ عشق بسیار نسبت به جابجایی حساس هستند باید یجای آروم براشون در نظر بگیری و جابجا نشن تا احساس امنیت کنن.
سوم بحث تغذیه پرنده هاست .پرنده ها رو باید بصورت متنوع و مقوی تغذیه کنی که احساس کنن امکان تغذیه اعضای جدید هست
خب همه موارد بالا اگه رعایت شده (ماده جوان،قفس بیش از 3 ماه جابجا نشدن،تغذیه خویه )
متاسفانه باید پرنده ماده رو با یکی دیگه عوض کنی .
اگه تصمیم به تعویض گرفتی بگو راهنماییت کنم
موفق باشی و پیروز
۱۳۹۲/۰۱/۰۴، ۱۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی...
ارسال: #26
(۱۳۹۲/۰۱/۰۴، ۱۱:۲۲ ب.ظ)risk نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
چند تا دلیل داره که مرغ عشق هاتون تخم نذاشتن
یکی سن زیاد ماده.که تخم گذاری انجام نمیده
دوم اینکه مرغ عشق بسیار نسبت به جابجایی حساس هستند باید یجای آروم براشون در نظر بگیری و جابجا نشن تا احساس امنیت کنن.
سوم بحث تغذیه پرنده هاست .پرنده ها رو باید بصورت متنوع و مقوی تغذیه کنی که احساس کنن امکان تغذیه اعضای جدید هست
خب همه موارد بالا اگه رعایت شده (ماده جوان،قفس بیش از 3 ماه جابجا نشدن،تغذیه خویه )
متاسفانه باید پرنده ماده رو با یکی دیگه عوض کنی .
اگه تصمیم به تعویض گرفتی بگو راهنماییت کنم
موفق باشی و پیروز

حتما باید ماده رو عوض کنم؟ نمیشه یک ماده دیگه بگیرم بزارم پیششون؟ 1 نرو 2 تا ماده.
امکان عوض کردنش نیست. چون خیلی براش زحمت کشیدم دوسش دارم، تازه دستی شده!:basa (101):
۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #27
نقل قول: سلام دوست گرامی

سلام دوست عزیز
اگر مادتون تخم میکنه ولی جوجه نمیشه مشکل از نرنونه (این مشکلو من زیاد داشتم)
تا حالا دیدین جفت گیری کنن یا نه؟
اگه جفت گیری میکنن ولی ماده تخم نمیکنه مادتونو عوض کنید
غذا هم 1 کیلو ارزن درشتو با 200 گرم کتان مخلوط کنیدوبدید (حتما فقط 200 گرم نه کمتر نه بیشتر)
مولتی ویتامین هفته ای 2 بار کف دریا انواع سبزیجات و تخم مرغم بدید.
زیاد هم مزاحمشون نشید.
2 تا ماده رو نمیشه پیشش گذاشت حتما باید ماده قبلیو ردش کنی بره که نه صداشو بشنوه نه ببیندش
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۹:۰۰ ب.ظ، توسط hamed2020.)
۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی...
ارسال: #28
(۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۷ ب.ظ)hamed2020 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
غذا هم 1 کیلو ارزن درشتو با 200 گرم کتان مخلوط کنیدوبدید (حتما فقط 200 گرم نه کمتر نه بیشتر)
زیاد هم مزاحمشون نشید.
2 تا ماده رو نمیشه پیشش گذاشت حتما باید ماده قبلیو ردش کنی بره که نه صداشو بشنوه نه ببیندش

من تا اونجایی که خبر دارم و دیدم نه اصلا جفتگیری نکردن.
کلا من شک دارم به جنسیتشون، بنظرم که هر دو نر باشن! یک روز تصمیم گرفته بودم که یک چند ساعتی از راه دور ببینمشون چیکار مینن.
کلا خیلی رفتارشون عجیبه!!! عکساشونو بالا گذاشتم برای تعیین جنسیت یکی از دوستان گفتن که زرده ماده و سبزه نره، ولی من رو رفتارشون یک چیز دیگه میبینم!!!
وقتی ماده میره سروقت غذا یا آب نره دنبالش میره و میزندش بعد ماده فرار میکنه و نر بدون اینکه غزایی بخوره میشینه روی ظرف غذا و چشمش به ماده هست وقتی ماده میره طرفایه لونه هم نره میزنتش و از اونجا دورش میکنه چند بار دیدم ماده رفت توی لونه ولی نره سریع رفت تو و بیرونش کرد!!! اصلا نره نمیزاره ماده نزدیک غذا و لونه شه اگه نزدیک شد در هر صورت یک نوک محکم نوشجان میکنه!!!

جالبش برای من اینه که هر دو به هم غذا میدن ، من چند جا خوندم که نر به ماده غذا میده نه هردو به هم!!!
>>کلا در مجموع من به جنسیتشون که یکی نر باشه اون ماده شک دارم!!<< یا هر دو نرن یا هر دو ماده،
نر بیشتر بنظرم میاد که باشن چون اگه ماده بودن تا حالا که حدودا 1 ساله دارمشون یه تخمی میکردن!!!.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۱۱:۲۹ ب.ظ، توسط Hesam_Mahmoodi.)
۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۱۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #29
(۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۱۱:۲۰ ب.ظ)Hesam_Mahmoodi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۷ ب.ظ)hamed2020 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
زیاد هم مزاحمشون نشید.

من تا اونجایی که خبر دارم و دیدم نه اصلا جفتگیری نکردن.
کلا من شک دارم به جنسیتشون، بنظرم که هر دو نر باشن! یک روز تصمیم گرفته بودم که یک چند ساعتی از راه دور ببینمشون چیکار مینن.
کلا خیلی رفتارشون عجیبه!!! عکساشونو بالا گذاشتم برای تعیین جنسیت یکی از دوستان گفتن که زرده ماده و سبزه نره، ولی من رو رفتارشون یک چیز دیگه میبینم!!!
وقتی ماده میره سروقت غذا یا آب نره دنبالش میره و میزندش بعد ماده فرار میکنه و نر بدون اینکه غزایی بخوره میشینه روی ظرف غذا و چشمش به ماده هست وقتی ماده میره طرفایه لونه هم نره میزنتش و از اونجا دورش میکنه چند بار دیدم ماده رفت توی لونه ولی نره سریع رفت تو و بیرونش کرد!!! اصلا نره نمیزاره ماده نزدیک غذا و لونه شه اگه نزدیک شد در هر صورت یک نوک محکم نوشجان میکنه!!!

جالبش برای من اینه که هر دو به هم غذا میدن ، من چند جا خوندم که نر به ماده غذا میده نه هردو به هم!!!
>>کلا در مجموع من به جنسیتشون که یکی نر باشه اون ماده شک دارم!!<< یا هر دو نرن یا هر دو ماده،
نر بیشتر بنظرم میاد که باشن چون اگه ماده بودن تا حالا که حدودا 1 ساله دارمشون یه تخمی میکردن!!!.
به نظر من مادتو عوض کن ببین چی میشه .
۱۳۹۲/۰۱/۰۶، ۰۸:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #30
RE: تشخیص جنسیت مرغ عشق
باسلام به همه دوستان بنده تازه به جمع شماپیوستم بنده دوجفت مرغ عشق دارم خیلی دوست دارم تخم بزارن الان دوماه است که خریداری کردم درمرحله اول میخواهم ببینم این دوجفت نروماده هستند؟ممنون میشم نظرتون روبدید

دانلوددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۰۴/۰۳، ۰۹:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان