زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۸:۲۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص قناری نر از ماده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
تشخیص قناری نر از ماده
من چندتا قناری دارم که جوجه قناریم هستن ولی هیچ کدوم رو نمیتونم تشخیص بدم نرن یا ماده
دو تا از جوجه بزرگا که حدود 7 ماهشونه هیچی نمیخونن امروز که نشون یه قناری باز دادمشون میگفت یکیش نره
سوالم اینه اگه نره و هشت ماه سنشه چرا نمیخونه نه ریزه خونی نه هیچی در حالی که یه جوجه سه ماه دارم صدا باباشو کامل میخونه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۷، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #111
RE: تشخیص جنسیت قناری (نر یا ماده بودن)
با سلام
به ارسال شماره 50 که اقای کاتبی ارسال کرده اند دقت کنند مخصوصا به نحوه صحیح گرفتن با دست به نظر من اولین گزینه است چون امتحان کردم روی 7 تا از قناری های خودم 100 درصد درست جواب داده در ضمن رو جوجه امتحان نکردم با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۰۹:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111 ، langarood ، سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #112
با سلام
اساتید من در مورد یکی از قناریهام به شک افتادم البته به نظر یه دوست پرنده فروش این قناری بالای دو سال سن داره و پس به ماده میزنه و رو به عقبه ریزه خونی کرده و تا حالا قرص نخونده نظر خودم نر بوده تا نظر دوستان چی باشه دوستان راهنمایی کنند با تشکر

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۰۳، ۰۶:۰۵ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۲/۰۱، ۱۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #113
با سلام
دوستان نظری ندارند
۱۳۹۰/۱۲/۰۳، ۰۶:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #114
با سلام
اساتید در مورد تشخیص جنسیت جیبر و یکسر جیبر نظر خاصی ندارند مخصوصا در مورد پست قبلی که عکسشو گذاشتم یکساله منتظر قرص شدنشم نظر خودم نره باور کنید به مشکل بزرگی بر خوردم بقول یکی از دوستان قناری که تخم کنه مادست قناری که قرص بخونه نره امروز یکی از قناریهای جیبرم که فکر میکردم نره و تازه یکماه خریدمش به جفت قناری رسمی بلندم که هنوز کامل قرص نکرده بود رفت که دیروز مجبور شدم کنار هم بندازمشون بخاطر اینکه مشکوک به ماده بودنش بودم البته خیلی خوشحال میشم که قناری های نرم با اون استیل ماده از کار در بیاد با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۸:۰۸ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۷:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #115
سلام
دوست عزيز با اين عكسهايي كه شما گذاشتيد نميشه تشخيص داد فقط مي شه حدس زد اگه عكس واضح تري از پس قناري بذاري بهتره ولي شك من روي نر بودنشه به دليل تيز بودن پرهاي سر پس و همچنين ريز بودن سر پسش اينو مي گم ولي بازم يه نظر مي تونه اشتباه باشه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۸:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #116
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۸:۱۲ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزيز با اين عكسهايي كه شما گذاشتيد نميشه تشخيص داد فقط مي شه حدس زد اگه عكس واضح تري از پس قناري بذاري بهتره ولي شك من روي نر بودنشه به دليل تيز بودن پرهاي سر پس و همچنين ريز بودن سر پسش اينو مي گم ولي بازم يه نظر مي تونه اشتباه باشه.
موفق باشيد
با تشکر
سپاس فراوان بخاطر دو نکته ارزشمندی که اشاره کردید دوربینم خرابه و دوربین موبایلم عکس واضحی نمیدازه فقط یک سوال پس قناری چه مدت گنگ وامیسته منظورم رو به عقب عین ماده و ایا دادن داروی کانتو برای این قناری میتونه مفید باشه با تشکر
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۸:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #117
سلام
ازين دارو استفاده نكردم پس نمي تونم نظر بدم ولي قناري داشتم 2 سال پر نكرد آخرم علتش رو پيدا نكردم جالبه جوجه هاي هم كه مي ده اگه همرنگ خودش باشن تو يك سال پر نمي كنن وقتي خودش جوجه بود و بزرگ شد گفتم شايد تو تغذيه يا نگهداري اشتباهي رخ داده ولي وقتي جوجه هاي همرنگش 1 سال بالا نمي يان ولي جوجه هاي كه با رنگ خودش هم خوني ندارن و متفاوت 9 ماه پر مي كنن ديگه مطمئن شدم تو پرنده بازي هيچ چيز 100% نيست و كسي نمي تونه با اطمينان صحبت كنه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #118
می خواستم نظرتون راجبه این چیه نره یا ماده لطفا زود کمک کنید اگه نر باشه عوض کنم چون نرم آماده هست اینو به اسم ماده دادن تو عکس پروفایلم هم اونی که کمرنگه هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۱۰:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #119
(۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۱۰:۵۱ ب.ظ)0423 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می خواستم نظرتون راجبه این چیه نره یا ماده لطفا زود کمک کنید اگه نر باشه عوض کنم چون نرم آماده هست اینو به اسم ماده دادن تو عکس پروفایلم هم اونی که کمرنگه هست

این عکس به پس یه نر میخوره.البته نمیشه با قطعیت نظر داد.اگه هم ماده باشه آماده نیست
۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #120
علائم ماده بودن رو داره از بال بال زدن کناره نر به چند نفرم نشون دادم یکی میگه ماده یکی میگه نر موندم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۳:۵۳ ب.ظ، توسط 0423.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۱۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان