زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۱:۳۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص قناری نر از ماده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
تشخیص قناری نر از ماده
من چندتا قناری دارم که جوجه قناریم هستن ولی هیچ کدوم رو نمیتونم تشخیص بدم نرن یا ماده
دو تا از جوجه بزرگا که حدود 7 ماهشونه هیچی نمیخونن امروز که نشون یه قناری باز دادمشون میگفت یکیش نره
سوالم اینه اگه نره و هشت ماه سنشه چرا نمیخونه نه ریزه خونی نه هیچی در حالی که یه جوجه سه ماه دارم صدا باباشو کامل میخونه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۷، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #131
RE: تشخیص جنسیت قناری (نر یا ماده بودن)
(۱۳۹۱/۰۴/۲۷، ۰۸:۳۹ ق.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
جناب nazmi میشه بگین منظورتون از درگیری لفظی چیه؟

با سلام
منظور از درگیری لفظی زمانی که قناری خودشو صاحب چیز جدید مثلا ظرف ابتنی یا غذای درون انگشتی بدونه و بخواد اولین نفر باشه که استفاده میکنه با قناریهای دیگه بطور لفظی درگیر میشه اما تو درگیری شدید نر با نر پنجه هم دخالت میکنه و خیلی کم پیش میاد و فکر میکنی دارند جفتگیری میکنند اما نر با پنجه به نر دیگه حمله میکنه که در این موارد باید قناریها رو جدا کرد و در درگیری لفظی نر با ماده قبل از جفتگیری که نر جفت و ماده رو قبول کرده اما بدلیل اماده نبودن ماده درگیری لفظی بوجود میاد و به محض امادگی ماده درگیری تمام شده و جفت گیری اغاز میشود و در این درگیری هم نر عقب نشینی میکنه و حتی از طرف ماده هم مورد حمله قرار میگیرد و نشانه خوبی برای جفت خوردن میباشد اما ماده باید تا حدودی اماده باشد با تشکر
۱۳۹۱/۰۴/۲۷، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، امیر محمدی ، majid*h
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 9
25 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #132
با سلام خدمت دوستان، من یه جوجه دارم که به اسم نر خریدم ریزه خونی نمیکنه ولی وقتی صدای قناری براش میزارم شروع میکنه به این ور و اون ور پریدن میخواستم شما راهنماییم کنید که این نره یا ماده است
۱۳۹۱/۰۴/۲۸، ۰۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #133
(۱۳۹۱/۰۴/۲۸، ۰۲:۱۳ ب.ظ)باقر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان، من یه جوجه دارم که به اسم نر خریدم ریزه خونی نمیکنه ولی وقتی صدای قناری براش میزارم شروع میکنه به این ور و اون ور پریدن میخواستم شما راهنماییم کنید که این نره یا ماده است

با سلام
دوست عزیز با این شرایطی گفتید نمیشه تشخیص داد و ریزه خونی معمولا بعد از دو ماهگی و بسته به نژاد و شرایط رسیدگی زودتر و دیرتر صورت میگیرد و معمولا پرنده فروش ها اگه تو کارشون خبره و با تجربه نباشند یه جنسیت رو برای فروش میگند چون میخوان پرنده رو دستشون نمونه و به حرفشون نمیشه کامل اعتماد کرد و بهتره از یک پرنده فروش که که بیشتر کارش با قناریه
و تجربه زیادی در این کار داره کمک بگیری با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۲۸، ۰۴:۳۱ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۴/۲۸، ۰۴:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #134
سلام به اساتيد محترم
من ديروز يه قناري خريدم كه طبق گفته هاي فروشنده،ماده هست و يك سالشه.
از ديروز تاحالا چندين بار صداي بيپ بيپ در مياره.ولي دو سه بار هم صدايي شبيه ريزخوني درآورد.(البته خيلي كوتاه)

لطفا شما درباره نر يا ماده بودن نظر بدين و به نظرتون چقدر قيمت داره؟
۱۳۹۱/۰۶/۲۷، ۰۲:۵۰ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #135
بازم سلام
دوستان صداهاش بيشتر شده.كف قفس هم زياد ميره.
كمتر صداي بيپ بيپ در مياره و بيشتر همون صداي شبيه ريز خوني رو درمياره.
يعني ممكنه به خاطر آماده بودن زياد اين صداهارو دربياره؟---اصلا ماده قناري چه صداهايي درمياره؟

لطفا كمكم كنيد.
ماده هست يا نر؟
اگه عكس قبلي مشكلي داره،بگيد از كدوم قسمت بدنش عكس بگيرم.
۱۳۹۱/۰۶/۲۷، ۰۵:۳۶ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 154
25 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #136
با سلام اگه بتونید از پس قناری عکس بگیرید بهتر میشه در موردش نظر داد .
۱۳۹۱/۰۶/۲۷، ۰۷:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #137
با سلام اقا رامین در ابتدا بگم قناری زیبایی هستش مبارکتون باشه تصمیم خوبی گرفتی که قناری نگهداری کنی....
چون اساتید پاسخ ندادن بنده جواب دادم
اگه صدای قناری نر رو شنیده باشین صدای قناری ماده یا به قول شما بیپ بیپ ضعیف تر و نازک تر از نر میشه البته قناری ماده هم از مستی ریزه خونی میکنه ولی بازم اینجوری دقیقا نمیشه تشخیص داد این تاپیک رو از اول بخونی اطلاعات خوبی به دست میاری شما باید پس قناری رو پف کنی و عکس بگیری تا اساتید بهتر نظر بدن.... موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۷، ۰۷:۳۸ ب.ظ، توسط امیر محمدی.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۷، ۰۷:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #138
(۱۳۹۱/۰۶/۲۷، ۰۷:۳۶ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام اقا رامین در ابتدا بگم قناری زیبایی هستش مبارکتون باشه تصمیم خوبی گرفتی که قناری نگهداری کنی....
اگه صدای قناری نر رو شنیده باشین صدای قناری ماده یا به قول شما بیپ بیپ ضعیف تر و نازک تر از نر میشه البته قناری ماده هم از مستی ریزه خونی میکنه ولی بازم اینجوری دقیقا نمیشه تشخیص داد این تاپیک رو از اول بخونی اطلاعات خوبی به دست میاری شما باید پس قناری رو پف کنی و عکس بگیری تا اساتید بهتر نظر بدن.... موفق باشی
ممنون از نظرات شما دوستان خوبم
من در زمينه قناري خيلي تازه كارم.
پس قناري اينقدر پر داره كه نميشه خوب ازش عكس گرفت.
.
.
راستي به نظر شما سنش(با توجه به عكس قبلي) واقعا به يكسال ميخوره؟
ديگه از اين بهتر نتونستم:
۱۳۹۱/۰۶/۲۷، ۱۱:۴۱ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 650
97 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #139
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #140
(۱۳۹۱/۰۶/۲۷، ۱۱:۴۱ ب.ظ)Ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۶/۲۷، ۰۷:۳۶ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از نظرات شما دوستان خوبم
من در زمينه قناري خيلي تازه كارم.
پس قناري اينقدر پر داره كه نميشه خوب ازش عكس گرفت.
.
.
راستي به نظر شما سنش(با توجه به عكس قبلي) واقعا به يكسال ميخوره؟
ديگه از اين بهتر نتونستم:
سلام دوست عزیز
قناری شما مادس و اینجوری که تو عکس معلومه آمادس.
سنش هم به نظر من همون حدود 1 سال هستش
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۷:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان