زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۰:۲۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص قناری نر از ماده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
تشخیص قناری نر از ماده
من چندتا قناری دارم که جوجه قناریم هستن ولی هیچ کدوم رو نمیتونم تشخیص بدم نرن یا ماده
دو تا از جوجه بزرگا که حدود 7 ماهشونه هیچی نمیخونن امروز که نشون یه قناری باز دادمشون میگفت یکیش نره
سوالم اینه اگه نره و هشت ماه سنشه چرا نمیخونه نه ریزه خونی نه هیچی در حالی که یه جوجه سه ماه دارم صدا باباشو کامل میخونه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۷، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 19 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #181
RE: تشخیص جنسیت قناری (نر یا ماده بودن)
(۱۳۹۱/۱۱/۲۳، ۱۰:۱۱ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به نظر من نره.
ممنون از شما آقا نوید.
حالا لازم شد بگم که نمیدونم چرا ولی گاهی اوقات قناری نر با این که به جوجه غذا میده ولی بازم وقتی جوجه میخواد بخوابه،میاد و بالای پرش رو یه نوک میزنه بعد هم جوجه یه حرکتی میکنه و یا از نر دور میشه و یا اونو دور میکنه.با این حال باز هم از نر غذا میگیره!
۱۳۹۱/۱۱/۲۳، ۱۰:۱۸ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #182
سلام
آقا رامین منم میگم احتمال زیاد نره !
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۸:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #183
جسارت قناری شبیه نره ولی خودتون میگید ترسو هست شاید ماده باشه ولی تصویر بیشتر نشان دهنده نر هستش
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #184

سلام

یک روش تعیین جنسیت برای جوجه ها به این صورت هست که به لبه ی لانه با انگشت ضربه میزنیم ، اگه جوجه جمع شد و سر و سینش رو به پایین فشار داد و مخرج رو به عقب و بالا برد نر هست ولی اگر در جای خود ایستاد حرکتی نکرد ماده هست.

۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، گلاستر
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #185
روش شما تخمین جنسیت هست و نه تعیین و بسیار خطا داره الان در چند چال جوجه چک کردم یک چال که همه تکون خوردن یعنی 5 تا جوجه نر شدن؟فکر نکنم روش درستی باشه
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۱۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Navid_IT
*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 182
36 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #186
RE: كمك در تشخيص جنسيت
سلام به همه عزيزان
دوستان قناري مذكور طبق فرمايشات دوستان و اساتيد نر بود
شرمنده دير اومدم دستم بند بود براش جفت انتخاب كردم و خدارو شكر جفت خوردن و جفت زدن و امروز اولين تخم را ماده اش گذاشته
حتماً عكس هاشون را براتون آپ ميكنم
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #187
(۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۱۱:۵۲ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

یک روش تعیین جنسیت برای جوجه ها به این صورت هست که به لبه ی لانه با انگشت ضربه میزنیم ، اگه جوجه جمع شد و سر و سینش رو به پایین فشار داد و مخرج رو به عقب و بالا برد نر هست ولی اگر در جای خود ایستاد حرکتی نکرد ماده هست.

سلام
ممنون از همه ی دوستان که نظر میدن.
باید بگم بله این کارو انجام میداد حتی وقتی میخواستم دنه بزارم هم خودش رو جمع میکرد و سرشو به طرف پایین میبرد:basa (26):
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۳:۲۱ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: ha_med
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #188
بازم سلام
یک نکته یادم رفت که بگم:
اوایل خیلی ترسو بود چون خوب نمیتونست روی چوب بمونه و برای رفتن به چوب بعدی باید اول خودشو به دیواره ی قفس میرسوند ولی الان دیگه راحت میره و میاد و نمیترسه.
جوجه دیگه الان دونه به راحتی دونه میخوره.میخوام از نر هم جداش کنم چون امروز نگاه کردم دیدم قناری نر یکی از پر های جوجه رو کنده.(درحالی که هنوز به جوجه غذا میده)
اصلا این قناری نر مشکل داره: اوایل که کنار قناری ماده روی تخم ها میخوابید و تخم ها یا میشکستند یا جوجه نمیشدند و اگر هم جوجه میشدند،نر اونقدر روی اون ها مینشست که دچار خفگی میشدن!حالا هم که از ماده جدا نگهش میدارم و جوجه رو پیشش میزارم،میره پرهای جوجه رو میکنه!
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۵:۵۵ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ha_med
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #189
(۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۱۲:۵۵ ب.ظ)ehsantaghavi2007 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روش شما تخمین جنسیت هست و نه تعیین و بسیار خطا داره الان در چند چال جوجه چک کردم یک چال که همه تکون خوردن یعنی 5 تا جوجه نر شدن؟فکر نکنم روش درستی باشه

این هم یک روش تجربی هست و صرفا اتکا به اون کاریست چه بسا عبث...

اگه دنبال روش درست هستید: باید پرنده رو پیش دامپزشک برد و با روش التراسوند جنسیت قناری رو مشخص کرد.
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #190
با سلام// امروز صبح یه قناریه زیتونی زرد برای پسرم خریدم فروشنده گفت جنسیتش نره ولی از وقتی آوردیمش خونه به جز چندتا صدای ضعیف هیچ آوازی نخونده و دایما در حال پریدن روی میله هاست // البته اونجا توی یه قفس تنها نگهش داشته بودن // قیمتش هم 60000 تومنه // میخواستم بپرسم چطوری بفهمم که نره ؟؟ چون اگه ماده باشه میخوام پسش بدم.مرسی
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۰۸:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان