زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۲:۴۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص قناری نر از ماده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
تشخیص قناری نر از ماده
من چندتا قناری دارم که جوجه قناریم هستن ولی هیچ کدوم رو نمیتونم تشخیص بدم نرن یا ماده
دو تا از جوجه بزرگا که حدود 7 ماهشونه هیچی نمیخونن امروز که نشون یه قناری باز دادمشون میگفت یکیش نره
سوالم اینه اگه نره و هشت ماه سنشه چرا نمیخونه نه ریزه خونی نه هیچی در حالی که یه جوجه سه ماه دارم صدا باباشو کامل میخونه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۷، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 27 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 33
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #261
RE: تشخیص قناری نر از ماده
(۱۳۹۶/۰۹/۲۵، ۱۱:۲۷ ق.ظ)Farshid Shiroody نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۶/۰۹/۲۵، ۱۰:۲۵ ق.ظ)mohsenb150 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ظاهرش که شبیه مادست. میگن اگه خط نوک روامتداد بدید و چشم بالای خط باشه ماده و اگه خط از وسط چشم رد بشه نر هست. که البته روش دقیقی نیست. از مخرجش عکس واضح بگیرید. به پرها فوت کنید و عکس بگیرید.
پر های دورش انقدر زیاده که عکس گرفتن سخته ولی در اولین فرصت سعی میکنم عکس بگیرم بفرستم
مخرجش مث قناری نر برآمده هست 

ولی ظاهرا پس قناری ماده هم وقتی مست باشه مث نر میشه درسته؟
فروشنده میگه من خودم دیدم که دو روز بود میخوند! 
به نظر خودم ماده مست هست که هم مخرجش برامده شده هم به قول فروشنده آواز میخوند

اینم عکس مخرجش . بهتر از این نشد بگیرم

کاملا برآمده و عمودی هست...

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۶/۰۹/۲۶، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #262
(۱۳۹۶/۰۹/۲۶، ۰۲:۱۲ ب.ظ)Farshid Shiroody نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۶/۰۹/۲۵، ۱۱:۲۷ ق.ظ)Farshid Shiroody نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۶/۰۹/۲۵، ۱۰:۲۵ ق.ظ)mohsenb150 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ظاهرش که شبیه مادست. میگن اگه خط نوک روامتداد بدید و چشم بالای خط باشه ماده و اگه خط از وسط چشم رد بشه نر هست. که البته روش دقیقی نیست. از مخرجش عکس واضح بگیرید. به پرها فوت کنید و عکس بگیرید.
پر های دورش انقدر زیاده که عکس گرفتن سخته ولی در اولین فرصت سعی میکنم عکس بگیرم بفرستم
مخرجش مث قناری نر برآمده هست 

ولی ظاهرا پس قناری ماده هم وقتی مست باشه مث نر میشه درسته؟
فروشنده میگه من خودم دیدم که دو روز بود میخوند! 
به نظر خودم ماده مست هست که هم مخرجش برامده شده هم به قول فروشنده آواز میخوند

اینم عکس مخرجش . بهتر از این نشد بگیرم

کاملا برآمده و عمودی هست...

نره. اما در مورد خوندنش بعضا پیش میاد که نر نمیخونه و به اصطلاح لاله. خیلی نادره اما ممکنه.
قناری حدود نه ماه به بالا اگه بیماری نداشته باشه دیگه باید بخونه. مولتی ویتامین + ویتامین ای (من نکتون اس و اس استفاده می کنم) با دوز مناسب بهش بدید. زمانی که تحرکش خوب بود و بال بال (به اصطلاح ملخک) زد دیگه باید قرص بخونه. اگر هم نه که به نظرم وققتون رو برا یه نر دیگه صرف کنید.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۶/۰۹/۲۷، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Farshid Shiroody
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 33
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #263
بال بال میزنه