زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۱:۳۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشنج طرقه تو رو خدا کمک کنید تا نمرده

*
کاربر انجمن

SADASD
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
10 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
تشنج طرقه تو رو خدا کمک کنید تا نمرده
سلام امروز که از خواب پا شدم دیدم طرقه خوبه و مشکلی نداره . دیدیم یک دفعه افتاده کف قفس و مثل تشنجی ها شده و در اوردمش و دهنش رو باز کردم و چند فوت توی دهنش کردم گفتم چیزی گیر کرده گلوش رو ماساژ دادم و سینه اش رو یکم تو دستم بود گذاشتم زمین خوب بود هر جا میرفتم میومد دنبالم . قفس رو بردم که تمیز کنم و خاک بزار براش دیدم یهو اینجور شد دوباره که بهش یکم قرص میترونیتازول که انگل کش هست اب کردم و توی سرنگ بهش دادم خورد و ماساژ دادمش دوباره . بهتر شد ولی دوباره همین بالا سرش اومد که الان بار 4روم هست دیگه اینجوری نشده ولی میترسم نمیدونم چشه وقتی اینجوری میشد پاهاش رو مثل فلج ها جمع میکرد و تشنج میگرفتش تو رو خدا بگید چیکارش کنم الان فکر کنم 3/5 یا 4 ماهش هست .
۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۱۰:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sehre_baz
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

SADASD
ارسال: #11
RE: تشنج طرقه تو رو خدا کمک کنید تا نمرده
سلام به دوستان گل خودم و همچنین مسعود جان که تو فکر هستند .

اره دادش خوب شد شکر خدا مشکلی نداره الان تقریبا 5 ماه یکم کمتر هست فکر کنم ریزه خونی میکنه .

کارایی که براش کردم اون روز شاید به درد دوستان بخوره .

چند سری که حالت تشنج گرفت وقتی توی دستام بود دهنش را باز کردم و 2-3 بار فوت میکردم توی دهنش .

و با دستم توی سرش و گردن و شکم و گلو و کمرش رو میکشیم روشون تقریبا فشار میدادم .

و همچنین قرص میترونیتازل انگل کش براش اب گردم و با سرنگ 2-3 بار توی همون موقعی که بهتر میشد و تشنج نداشت ( بعد از تشنج بهش میدادم )

و تقریبا بار اخری که دوباره تشنج گرفت گرفم دم طرقه و کشیدم 4-5 پر رو و بعدش دیگه مشکلی نداشت شکر خدا .

همون روز برای یک تقویتی خریدم که توی جای ابش ریختم دورش 3 روزه بود فکر کنم یکمقدار توی ابش ریختم و رنگ اب رو زرد میکرد یک بوی خاصی هم داشت که 3 روز هر روز این کارو میکردم که طرقه خیلی خیلی عوض شد . شروع کرد به پر ریختن و پرهای الکی و ریخت و رنگ گرفت و درشت تر شد نسبت به قبلا .

عذاش هم الان دونه پارس ریز شده . کتون . و 10-12 دونه شاه دانه توی جای غذایش است که خودم هر روز 3 -4 وعده به صورت دستی دونه پارس خیس شده میدمش .
آبش رو هم هر روز عوض میکنم و خاک همیشه زیر پاش هست که هفته ایی 1-2 بار عوض میکنم براش و هفته ایی 1-2 بار هم میزامیش یکم افتاب بخوره .

عکساش رو هم پایین میزام براون که امروز گرفتم . خوشحال میشم نظر دوستان رو در مورد طرقه بدونم که از چه نژادی هست و چطور هست خوب هست یا نه البته بگم که شروع به پر ریختن کرده و داره پر جدید در میاره و تازه رنگ میگیره و 5 ماهش هست و ریزه خونی میکنه و طوق دوره گردنش تازه داره سیاه میشه .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۲/۰۶/۲۶، ۱۱:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، پرستار
*
کاربر انجمن

SADASD
ارسال: #12
اینم تایپیک خوبیه برای شناسایی طرقه خودتون دوستان . البته من نمیدونم طرقه من از کدوم نژاد از اینها هست . فقط میدونم بهم گفتن شیرازی است .

۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۹:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #13
حیوون خوشکلی داری .از طرقه و طرقه بازی چیزی نمیدونم ولی خیلی دوست دارم یه دونه داشته باشم و مطمئنا وقتی جوجه هاش اومد تو بازار یکی دو تا میگیرم.موفق باشی.
۱۳۹۲/۰۶/۲۹، ۱۱:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: invisible
*
کاربر انجمن

SADASD
ارسال: #14
ممنون دوست عزیز لطف داری اره واقعا پرنده های خوبی هستن با انسان خوب رابطه برقرار میکنن
۱۳۹۲/۰۷/۱۰، ۰۲:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ديپلم
سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #15
سلام دوستان تمام مطالبي كه گفتيد درسته ومفيد ولي مفيدتر از همشون اينه كه هر روز چندتا مگس بديد به طرقه اگر بتونيد ملخ يا جيرجيرك بهش بديد عاليه حداقل هفته اي 2يا3 ملخ
۱۳۹۲/۰۷/۱۰، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: invisible
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #16
حشرات منبع پروتئتنی خوبی هستند.اگر در دسترس نبود تخم مرغ هم از نظر پروتئینی کامله.
۱۳۹۲/۰۷/۱۰، ۱۰:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکترا
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 23
128 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #17
با سلام
طبق گفته دوستمون کمبود کلسیم میتونه عامل تشنج باشه، در صورت عدم درمان، از قرص دیازپام استفاده کن
۱۳۹۲/۰۷/۱۰، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

SADASD
ارسال: #18
دوستان نظرتون در مورد طرقه ام که عکس هاشو گذاشتم چیه ؟؟؟ کسی میدونه از چی نژادی میتونه باشه ؟؟

و 1 سوال دیگه اینکه 3-2 ماه ریزه خونی میکنه صدایی مثل ویج ویج میکنه میخواستم ببینم کی شروع به خوندن میکنه و وقتی که میخواد بخونه دهن بره چطوره ؟؟؟ مثلا یک د فعه شروع به رفتن سر دهن های ساده میکنه ؟؟؟

الان فکر کنم تقریبا 5-6 ماهش باشه یا بیشتر فکر کنم

البته الان خیلی فرق کرده و پرهاش تقریبا کامل شدن و دیگه از نظر پر کامل هست و بزرگتر شده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۱، ۱۲:۲۵ ق.ظ، توسط invisible.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۱، ۱۲:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #19
سلام
2 نوع جوجه معمولا برای فروش میارن که تشخیصش وقتی جوجه گوشتی هستند تقریبا غیر ممکنه
1.طرقه چکاوک(چکاوک گندم زار) که همینی که شما دارید حدود 20 س.م و بزرگتره.
2.چکاوک طوقی که بالغش کوچیکتر و جمع و جور تره و حدود 16 سانتی متر میشه.
تشخیصش وقتی بزرگتر میشن از شکل طوق و سیاهی نوک چکاوک طوقی راحته و اندازش.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۱، ۱۱:۲۸ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۱، ۱۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: invisible ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

SADASD
ارسال: #20
یعنی مسعود جام فعلا معلوم نیست طرقه من از کدوم مدل هست ؟؟؟؟

و 1 سوال دیگه در مورد دهن رفتن طرقه کی و چطوری شروع به خوندن میکنه . اخه الان تقریبا صداهایی شبیهه ویج ویج داره و صداش یکم بلنده و گاهی شبیهه شوت هست و جدید خرخر هم یعضی وقتها افتاده تو صداش میخواستم ببینم . وقتی شروع به خواندن بکنن کی هست و از چه زمانی و یک دفعه شروع ه خوندن میکنن ایا؟؟؟؟؟؟

الان فکر کنم بین 5-6 ماه شاید هم بیشتر 7 ماه باشه .
۱۳۹۲/۰۷/۱۲، ۰۸:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان