زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۳:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: نظر شما در مورد این قناری ها چیست ؟
با مواد رنگی مصنوعی تغذیه شده اند ؟
رنگ پرهای این قناری ها طبیعی است؟
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

تصاویر قناری سرخ

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
تصاویر قناری سرخ
این هم چند تصویر زیبا از قناری سرخ

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۲۱، ۰۲:۲۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۱، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #2
RE: تصاویر قناری سرخ
یکی از دوستان بنده پرنده فروشی داره و خودش پرورش دهندست . یه جور رسمی پرورش میده که بعد از تولک رفتن رنگ عوض می کنن .اولش خیلی کم رنگ هستند ولی بعد از تولک پرهای سرخ در میارن و بعد از یکی دو ماه کاملا سرخ میشن ( بدون استفاده از دارو و رنگ و ...)
۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۰۹:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amin_dahasi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 54
220 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #3
با لبو میشه این کارو کرد خشک میکنی میدی به پرنده خیلی جواب میده بجوشونی آبشو 2روز 1بار بدی بیشتر جواب میدهEmo_im_cool
۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۰:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: znbird
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #4
با سلام به دوستان خوبم:
اينكه بدون دادن هرنوع دارو و غذا و رنگ دانه وغيره قناري خو به خود رنگ بگيره امكان پذير نيست اينكار با يك يا دوبار دادن لبو و فلفل هم تغيير نميكنه با مداومت و برنامه غذايي .حالا ميتونه با دارو يا غذاي رنگي و يا..چيز ديگري و طي دوران تولك امكان پذيرتره ..
در عين حال اون قناري اگه رژيم غذايي رنگيش در تولك بعدي بهم بخوره به رنگ اولش در مي ايد .البته من ديدم كه داخل اب دان فنچ اب رنگي ميريزند و فنچ رنگش قرمز ميشه ولي تا رنگدانه قطع بشه بر ميگرده مگر اصالتا از پدر و مادرش اين رنگ به ارث رسيده باشدكه ثابت خواهد بود.قناري هاي سرخ وموزاييكي رنگي اكثرا از تركيه به ايران ميايند و فقط با رنگدانه تغذيه ميشوند.ولي در ايران كساني هستند كه قناري سرخ با كيفيت و يكنواخت پرورش ميدهند مثل استاد گرام مدير محترم سايت كه قناري هاي سرخ قشنگي دارند..ضمنا قناري هاي كه عكسشان در صفحه هستند به نظر من با دارو رنگ شده اند
موفق باشيد
۱۳۸۹/۱۲/۱۴، ۰۴:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، Arjon ، nima_di
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #5
آیا قناری سرخ وجود داره که بدون رنگ دونه پرهاش سرخ باشه و جوجه سرخ بده منظورم این قناریا پرتقالی سیر تو بازار نیست که نکتون آر یا can-tax خورده باشه سرخ شده باشه
قناری منظورمه که تو سایت های خارجی به اسم red factor نام برده شده
آیا این قناریا red factor  همون پرتقالیای سیر هستند ؟
تو قناریا خودم موزاییکی های صورت سرخی داشتم که گمان میکردم سرخش طبیعیه و از سيسكين قرمز قرمز به ارث رسیده همونطور که ماسک صورتش مث اجداد سیسکینش در نر وجود داره و در ماده نیست
ولی پس از تو لک رفتن پر های سرخش تبدیل به پرتقالی شد
اینکه باید رنگ دونه میدادم و....... جواب سوال من نیست جواب سوال من اینه آیا فاکتور قرمز وجود داره بدون رنگ دونه سرخ باشه و جوجش سرخ در بیاد ؟

۱۳۹۲/۱۲/۱۴، ۰۵:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #6
سلام
همين كه پرنده رنگ پرتقالي هم داشته باشه به معني داشتن عامل رنگ قرمز هست. من بعضي از قناريها ديدم كه بدون دادن غذاي رنگي رنگشون كاملا پرتقالي پر رنگ شده.يكي از عواملي كه باعث ميشه پرنده توي طبيعت رنگ قرمزش سير وبراق باشه نور خورشيد هست. نور خورشيد خودش باعث پر رنگ تر شدن رنگ قرمز ميشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۵، ۰۷:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
صاحب امتیاز و مدیرکل

کارشناسی
اعتبار: 46
سپاس‌ها: 2624
3508 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #7
این عکس قناری کاربر Erfan هستش، ایشون بدون اینکه هیچ دارویی به این قناری تجویز کنن تونستن به همچین رنگی برسن.
امضای محمد تقی کریمی
حقیقت آن است که زندگی انسان با مرگ در آمیخته است و بقایش با فنا،
پیش از ما میلیاردها نفر بر روی این کره ی خاکی زیسته اند و پس از ما نیز.
"شهید آوینی"
۱۳۹۲/۱۲/۱۵، ۰۸:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #8
(۱۳۹۲/۱۲/۱۵، ۰۷:۳۷ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
همين كه پرنده رنگ پرتقالي هم داشته باشه به معني داشتن عامل رنگ قرمز هست. من بعضي از قناريها ديدم كه بدون دادن غذاي رنگي رنگشون كاملا پرتقالي پر رنگ شده.يكي از عواملي كه باعث ميشه پرنده توي طبيعت رنگ قرمزش سير وبراق باشه نور خورشيد هست. نور خورشيد خودش باعث پر رنگ تر شدن رنگ قرمز ميشه.

پس آیا اگه قناری سرخ خالص وجود نداره و سرخ همون پرتقالیه که رنگ دونه خورده
چرا جوجه پرتقالی های سیر ما , این رنگی نیستن ؟

۱۳۹۲/۱۲/۱۵، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #9
شايد من نتونستم منظورم را درست برسونم. منظور من اين بود كه قناري پرتقالي هم عامل رنگ قرمز داره . همين جوري كه خودتون هم مي دونيد كلا قناري سرخ چيزي نيست كه توي طبيعت وجود داشته باشه واين قناري محصول سليقه انسان هست. پرنده هايي كه توي طبيعت قرمز هستن را نميشه با پرنده هايي كه توي قفس دنيا ميان مقايسه كرد چون تغذيه وسبك زندگيشون تفاوت اساسي داره .همين سهره هايي كه همه ما داريم وقتي دور از نور خورشيد لك مي خورن رنگ صورتشون نارنجي ميشه ولي وقتي نور آفتاب بهشون مي خوره تبديل به سرخ آتشي ميشه .حرفه اي ها قبل از جفت اندازي ودر زمان جفت گيري به قناري هاشون غذاي رنگي ميدن در نتيجه جوجه هاشون وقتي به دنيا ميان با جوجه قناري هاي ما فرق دارن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۵، ۱۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، hamid@line
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #10
(۱۳۹۲/۱۲/۱۵، ۱۲:۲۹ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حرفه اي ها قبل از جفت اندازي ودر زمان جفت گيري به قناري هاشون غذاي رنگي ميدن در نتيجه جوجه هاشون وقتي به دنيا ميان با جوجه قناري هاي ما فرق دارن.

سرخی این نوع قناری اکتسابیه و قابل ارث رسیدن نیست
یعنی تخم قناری که رنگ دونه قرمز خورده رو بشکونی باید داخلش قرمز باشه چون نطفه ک دسترسی به بیرون نداره وغذاش و رنگش همونه
ایا واقعا چنینه؟

۱۳۹۲/۱۲/۱۵، ۰۳:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان