زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۱۱:۴۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تعیین جنسیت فنچ

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
تعیین جنسیت فنچ
تعیین جنسیت در گونه‌های مختلف فنچ از گونه‌ای به گونه دیگر متفاوت است در برخی از گونه‌ها نظیر فنچ راه راه رنگ وشکل پرنده نر وماده با هم تفاوت دارند ومی توان به راحتی از روی رنگ وشکل ظاهری نر و ماده را از یکدیگر تمییز داد .در گونه فنچ راه راه می‌توان به سادگی آنها را از هم تشخیص داد.فنچ‌های نر معمولاً پرهای نارنجی روشنی بر روی گونه‌اشان دارند.و یک منقار سرخ رنگ(در مقابل منقار نارنجی ماده)و همراه با یک طرح سیاه و سفید مشخص.در برخی موارد رنگ منقار تنها گزینه بیان کننده جنسیت هست، چون رنگ نارنجی روی گونه بعضی وقتها کم رنگ می‌شود یا اصلا از بین می‌رود.جوجه‌ها نیز معمولاً شبیه رنگ پدر و مادرشان هستند و گاهی نیز با رنگ آنها اختلاف دارند.جوجه‌های درون لانه خاکستری هستند که در برخی جاها با رنگ سفید کامل شده‌است.این اختلاف‌ها به علت جفت گیری‌های مختلف بین انواع مختلف فنچ‌ها در یک مکان خاص که آنها در کنار هم نگهداری می‌شوند مثل مغازه پرنده فروشی بروز می‌کند.به هر حال پرنده گونه نارنجی که بسیار فعال و سرسخت‌تر هستند مطمئناً یک نر جوان است و گونه‌های نارنجی نیز از دو ماهگی ظاهر می‌شوند.همچنین فنچ‌های بسیار جوان منقاری سیاه رنگ دارند و وقتی به سن بلوغ برسند رنگی می‌شود. در برخی گونه‌های دیگر نر وماده کاملاً شبیه به هم بوده وامکان تعیین جنس مقدور نمی‌باشد برای مثال در فنچ طلایی علایم چندانی برای تشخیص نر وماده وجود ندارد ولی به میزان زیادی می‌توان جنس پرنده را با بازرسی مخرج آن تعیین کرد ورنگ آن در پرنده ماده به رنگ روشن ودر پرنده نر به رنگ تیره تا مشکی است . فنچ‌های نابالغ رنگ شان تیره تر از فنچ‌های بالغ است. فقط در حالی که رنگ پرهای فنچ‌ها تیره تر است، شما می‌توانید به سن تقریبی آن‌ها پی ببرید. فنچ‌ها در سن شش ماهگی دارای پرهای کامل شده وجثه آن‌ها همانند جثه بالغ‌ها می‌شود.

۱۳۸۹/۱۲/۰۶، ۱۰:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ندارم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
23 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #11
RE: تعیین جنسیت فنچ
با عرض سلام خدمت کارشناسان محترم انجمن پرندگان قناری و سهره ایلام .
عزیزان من . من نمی دونم چرا شما اینقدر این موضوع رو پیچیدش می کنید .
یعنی تشخیص فنچ ماده از نر اینقدر سخته ؟ .
تشخیص فنچ ماده از نر 1 راه داره اینه که نوک فنچ نر قرمز تر از فنچ ماده است .این کاره سختیه شما توش گیر کردین نه خداییش سخته ؟ شما بگید سخته ؟ .
اینم نمونه

باتشکر . تمام .FAhimi
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ، توسط FAhimi.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۶، ۱۱:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #12
سلام دوست عزیز ،راحت ترین راه برای تشخیص فنچ نر از ماده از روی نوک هست و راه های دیگه ای مثل رنگ پا ی پرنده،مقعد و ... نیز وجود داره.
۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۳:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

ندارم
سپاس‌ها: 3
23 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #13
با عرض سلام خدمت کارشناسان محترم انجمن پرندگان قناری و سهره ایلام .
عزیزم من از شما بهتر می دونم که راه های دیگه ای داره ولی شما خیلی این موضوع رو پیچیدش می کنید .
البته ببخشید عزیزم بی احترامی نباشه . ببخشید .
۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۸:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #14
دوست عزیز اینجا همه مثل شما استاد نیستن تا بتونن با یک نگاه تشخیص جنسیت فنچ رو بدن برای همین هستش که اشتباها میان و سوال میپرسن و از اون طرف هم به شما بر میخوره
شما به بزرگی خودت ببخش و وارد این مسایل پیچ در پیچ نشید
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۱۱:۴۴ ب.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #15
سلام دوستان اگه ممکنه میشه بگید فنچ های من نر و ماده هستند یا نه؟؟ باتشکر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

محصل
سپاس‌ها: 71
61 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #16
سلام بنظرم سفیده مادست
اگه هم نرو ماده نباشند حتی امکان جفت گیری هم دارند چون من شنیدم دوتا مرغ عشق ماده با هم بودند و جفت گیری هم کردند وتخم هم گذاشتند 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۰:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #17
(۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۰:۴۰ ق.ظ)'مهدی یزدانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بنظرم سفیده مادست
اگه هم نرو ماده نباشند حتی امکان جفت گیری هم دارند چون من شنیدم دوتا مرغ عشق ماده با هم بودند و جفت گیری هم کردند وتخم هم گذاشتند 

ولی نوک اون سفیده رنگش قرمزه و اون یکی نارنجی.

۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۰۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۰:۴۰ ق.ظ)'مهدی یزدانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بنظرم سفیده مادست

دوست عزیز سلام.
در مورد فنچ ها اطلاعات زیادی ندارم.ولی مرغ عشق ها به هیچ وجه عامل خود لقاحی ندارن.و تا نر نباشه تخم نطفه نخواهد گرفت.
در موارد نادری دیده شده که حیوون نر بوده ولی تخم گذاشته ومطمئنا تخم جوجه نخواهد شد.(دوجنس)
موفق باشید

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۰۳:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

محصل
سپاس‌ها: 71
61 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #19
سلام دوست عزیز
فکر میکنم اشتباهی پیش اومده من نگفتم که از دو تا  فنچ ماده یا نر میشه جوجه گرفت گفتم که اگه کنار هم باشن تمام حرکاتشون شبیه جوجه کشی مثلا نوک به نوک میشن تخم میذارن و حتی روی تخم ها میخوابند ولی جوجه ای در کار نیست باز هم عرض پوزش
دوست عزیز من خودم فنچ داشتم از روی نوک نمیشه تشخیص داد  فقط لپ فنچ

موفق باشید
۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۰۴:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، hidrane ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #20
حالا که فنچ من لپ نداره تکلیف چیه؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان