زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۶:۰۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تعیین جنسیت و جفت زدن مرغ عشق های من

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
تعیین جنسیت و جفت زدن مرغ عشق های من
سلام و خسته نباشید
3-4 روز پیش رفتم پرنده فروشی و چشمم به مرغ عشقها افتاد و یاد قبل افتادم. یه زمانی یادمه 30 تا جوجه گرفتم ازشون و بزرگ کردم و دونه ای 1000 تومن ازم خریدن. یه نگاهی به الان انداختم که شده جفتی 24-25 هزار تومن.
گفتم دو جفت بخرم ببرم خونه آخه خوشم میاد از مرغ عشق و کلا پرنده جات

دوتا به ظاهر نر و دوتا به ظاهر ماده تا جایی که میشناختم انتخاب کردم که عکساشون رو میزارم واستون.
ممنون میشم بگین حدث من درسته یا نه.

من فکر میکنم آبی و سبز نر باشن و زرد و سفید ماده.

چون از قبل یادم بود مرغ عشق جفتش رو خودش باید انتخاب کنه 4 تارو باهم انداختم توی یه قفس تا وقتی دوتاشون به قول معروف آماربازی کنن و ما جداشون کنیم. برای تحریک بیشتر لونه هم گذاشتم.
یه مورد که هست من نمیدونم اینا بالغ شدن یا نه. شاهر و هیکلشون که میخوره بالغ باشن.
به هرحال توی این 3 روز هیچ آمار و نشونه ای ازشون ندیدم که بدونم دوتاشون جفت خوردن.

غذا هم ارزن بهشون میدم و یکم تخم کتون
تفریحی کاهو و خیار هم بهشون میدم.
ممنون میشم راهنماییم کنید و بگین چیکار کنم
۱۳۹۱/۰۲/۲۸، ۰۳:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #2
RE: تعیین جنسیت و جفت زدن مرغ عشق های من
سلام دوست من
من هم با نظر شما موافقم هر دوتا که فرمودید نر هستند به نظر من ماده زرد رنگ یه کم سن داشته باشه ولی تا یه هفته دیگه منتظر جفت گیری باش
۱۳۹۱/۰۲/۲۸، ۰۹:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohamad26 ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 17
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۲/۲۸، ۰۹:۳۷ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
من هم با نظر شما موافقم هر دوتا که فرمودید نر هستند به نظر من ماده زرد رنگ یه کم سن داشته باشه ولی تا یه هفته دیگه منتظر جفت گیری باش

ممنونم از پاسختون دوست من
ایشالله که همینطوره
راستش زرده یکم راه میده باز. یعنی آروم تره ولی سفیده یه نمه خشنه. زرده با سبزه رابطه بدی ندارن ( البته مطمئنم نیستم انتخاب کرده باشه ها ) ولی سفیده و آبیه همچین خوب نیستن باهم.
به نظرتون کماکان بزارم توی یه قفس بمونن هر 4 تا یا جدا کنم ؟
یا بزارم یه جفتشون که جفت خورد اون دوتای دیگه رو جدا کنم ؟
۱۳۹۱/۰۲/۲۹، ۰۵:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #4
یک جفت مرغ عشق دارم در عرض کمتر از سه ماه دو لون تخم کردن (9 تا تخم) که همش پوچ بودن. هر چیزی که لازمه تو قفس هست (ارزن - کتان - سنگ ریزه - کف دریا - پوست تخم مرغ - ویتامین - جوانه گندم)
اینا که اینقدر پرنده های باهوشی هستن یعنی نمی فهمن تا جفت گیری نکنن تخم ها باز نمی شن؟؟؟ نر زیاد آواز می خونه از مستی زیاد پرهای سرش دائما حالت سیخ شدن داره با ماده نوک به نوک میشن ولی جفت گیری نمی کنن.
ماده 23 روز تمام روی تخم ها می خوابه نر هم نگهبانی میده دم لونه.

کم کم حالم داره از مرغ عشق به هم می خوره.
۱۳۹۱/۰۲/۲۹، ۱۰:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۰۲/۲۹، ۰۵:۳۴ ق.ظ)Mohamad26 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۲/۲۸، ۰۹:۳۷ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من

ممنونم از پاسختون دوست من
ایشالله که همینطوره
راستش زرده یکم راه میده باز. یعنی آروم تره ولی سفیده یه نمه خشنه. زرده با سبزه رابطه بدی ندارن ( البته مطمئنم نیستم انتخاب کرده باشه ها ) ولی سفیده و آبیه همچین خوب نیستن باهم.
به نظرتون کماکان بزارم توی یه قفس بمونن هر 4 تا یا جدا کنم ؟
یا بزارم یه جفتشون که جفت خورد اون دوتای دیگه رو جدا کنم ؟

سلام
به نظر من سبزه با زرده رو جدا کن و دوتای دیگه هم جدا داخل قفس جدا گونه بزار
۱۳۹۱/۰۲/۲۹، ۰۹:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohamad26
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۰۲/۲۹، ۱۰:۳۷ ق.ظ)Animal Planet نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک جفت مرغ عشق دارم در عرض کمتر از سه ماه دو لون تخم کردن (9 تا تخم) که همش پوچ بودن. هر چیزی که لازمه تو قفس هست (ارزن - کتان - سنگ ریزه - کف دریا - پوست تخم مرغ - ویتامین - جوانه گندم)
اینا که اینقدر پرنده های باهوشی هستن یعنی نمی فهمن تا جفت گیری نکنن تخم ها باز نمی شن؟؟؟ نر زیاد آواز می خونه از مستی زیاد پرهای سرش دائما حالت سیخ شدن داره با ماده نوک به نوک میشن ولی جفت گیری نمی کنن.
ماده 23 روز تمام روی تخم ها می خوابه نر هم نگهبانی میده دم لونه.

کم کم حالم داره از مرغ عشق به هم می خوره.
تو يه سايت خوندم كه اگه مرغ عشق از 8 تا تخم بيشتر گذاشت،نشون ميده كه هردو ماده هستن.
ميشه چند تا عكس ازشون بزاري؟
۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۰۳:۳۷ ق.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #7
 سلام

دوستان و اساتید اگه لطف کنن نظرشونو در مورد جنسیت و سن عکسا بگن ممنون میشم

مرسی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۰۶:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #8
در مورد مرغ عشق همانطور که قبلا توضیح داده شده تعیین جنسیت راحت به طور خلا صه عرض میکنم : رنگ دماغ جوجه ها از رنگ بنفش کم رنگ تا بادمجانی کم رنگ متغیر هست ولی بعد از حدود سه ماهگی که رو به بلوغ جنسی میرن رنگ دماغ یا روی نوک پرنده نر آبی و ماده بنا به سن از سفید شروع و به قهوه ای میرسه و ماده کارکرده قهوهای چین خورده که در اکثر مرغ عشق ها درسته در مورد نژاد آلبینو یا زرد ممکنه نرها آبی نشه و به همون رنگ بنفش کم رنگ بمونه.
مورد بعد رنگ چشم هست که جوجه ها یک رنگ تیره ولی بهد از بلوغ سفید و سیاه میشه البته استثنا نژاد آلبینو هست.
در هر صورت ساده ترین راه انتخاب نری که دماغش آبی هست و ماده که دماغش به قهوه ای میخوره مثل عکس های پایین.

۱۳۹۲/۱۲/۰۷، ۰۸:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #9
تعیین جنسیت مرغ عشق نر؛توده ی مومی شکل روی نوک(دماغ)به رنگ ابی است ولی در نژاد هلندی به رنگ صورتی یا بنفش است به علاوه مرغ عشق نر در اکثر ساعات شبانه روز پرهای سر خود پف میکندوآواز میخواند(البته نمیشه اسمش رو اواز گذاشت منظورم همان صدای گوش خراش است)اما در مرغ عشق ماده؛اگر ماده جوان باشد به دماغ ان به رنگ سفید است واگر کار کرده باشد به رنگ کرم،بژ،یا قهوه ای،ویاقهوه ای است.
۱۳۹۲/۱۲/۰۷، ۱۰:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، hamid@line
*
کاربر انجمن

فوق
سپاس‌ها: 662
29 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #10
سلام
مرغ عشقه پسر باجناقم دوساله كنارهم هستن ولي دريغ از تخم.
به دون ميدن خودمم نگاهشون كردم نر و ماده هستن .يه راه بگيد اينا اقلا تخم كنن.گناه دارن.
متشكرم
۱۳۹۳/۰۲/۰۷، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان