زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۰:۳۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه زمان تولک قناري

*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 139
139 سپاس گرفته‌شده در 55 ارسال
ارسال: #1
تغذيه قناري در زمان تولك رفتن
سلام به همه دوستان

ميشه لطفا يه جمع بندي كلي از تغذيه قناري واسه زمان تولك رفتن بذاريد؟
در ضمن هرچي غذاها طبيعي تر باشن بهتره چون من خيلي به غذاهايي مثل مولتي ويتامين و ... اعتقادي ندارم و كلا اينجا نسبت به شهرهاي ديگه كمتر گير مياد

و يك سوال ديگه قناري من 2 روزه كه ميبينم پرهاش داره ميريزه . جنب و جوشش هم كمتر شده و خيلي كمتر هم ميخونه حتي خودش كمك ميكنه پرهاشو بكنه
به نظر شما تو لك رفته؟
آخه هنوز نه فصلش رسيده نه آنچنان هوا گرم شده!!
اما بقيه قناري هام اينطوري نشدن

ممنون ميشم راهنمايي كنيد در دو مورد
۱۳۹۰/۰۲/۰۸، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 5
79 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #71
RE: تغذيه زمان تولک قناري
سلام دوستان این عکس قناری ماده که دارم تولک رفته سرش کچل شده به نظرتون بازم درمیاد مو از سرش وچطور قناریه
۱۳۹۳/۰۴/۱۳، ۰۳:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #72
سلا رضا جان.چه شدید تولک شده.احتمال میدم خوب تقویت نشده...پر که در میاره اگه خوب تقویتش کنی.مولتی ویتامین بده هفته ای یه بار.گشنیز جعفری بده و... چیزایی که معموله ایشالا موفق باشی
۱۳۹۳/۰۴/۱۳، ۰۴:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #73
(۱۳۹۳/۰۴/۱۳، ۰۴:۰۵ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلا رضا جان.چه شدید تولک شده.احتمال میدم خوب تقویت نشده...پر که در میاره اگه خوب تقویتش کنی.مولتی ویتامین بده هفته ای یه بار.گشنیز جعفری بده و... چیزایی که معموله ایشالا موفق باشی

سلام
هفته اي يك بار هم سفيده تخم مرغ بديد .مولتي ويتامينش حتما اسيد آمينه هم داشته باشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۱۴، ۰۶:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #74
اوه ....  مدتی از ارسال گذشته اما توجهم جلب کرد !

این قناری بعد آبتنی عکس گرفتین یا خیسش کردین ؟ یا اینکه کلا پرهاش اینجور چرب و چسبیده بهمه

توی این عکس خصوصا پنجه ها به نظر یکسر میاد و پاهای بلند و خوبی داره ... اگر یکسر باشه زیاد مشکلی نیست و بسته به تژاد والدینش طبیعیه ... با تجویز جناب بخشی که سفیده تخم مرغ بعلاوه  هویج کمی گندم خورد شده هفته دو بار  و همچنین اسیدهای امینه زودتر بالا میاد .   اگر  قطره مودا تاریخ گذشته و فاسد  نباشه روزی 3 قطره در یک سوم آبخوری  بدهید خیلی تاثیر دارد و عالیست .
۱۳۹۳/۰۴/۱۹، ۰۴:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #75
سلام به همه دوستان
مربوط به ارسال 65 این تاپیک
قناری ماده من بعد از جدا کردن اتاقش از بقیه قناریها با دادن کدو , جو پرک , تخم کاسنی , عرق کاسنی , چند تا پرهای دم کندن بعد از ده روز تولک نرفت که نرفت وقت خاموشی هم وقت غروب آفتاب دمای بیرون از خونه 50 درجه است اگر دما 35 درجه بود بیرون میذاشتم خیلی مسته همش جیغ میزنه قناریهای نرم هم با اینکه پرشون هنوز تخت نشدن ولی سفت خون شدند من دیگه بیخیالش شدم میترسم اینقدر خنکی بهش بدم که مریض بشه .
۱۳۹۳/۰۴/۱۹، ۰۳:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #76
درود ..

اگر مشکل کچلی سر و بدن ندارد و فقط لک نخورده ، به نظر بنده کاری نکنید و تغذیه را یکباره و زیاد تغییر ندهید ولی در خصوص کچلی و طاسی و ضعف باید سریعا اقدام کرد .

چند پیشنهاد از بنده :
 مهمتر از تغذیه برای لک دادن ، روش  تغییرات تدریجی نور و دما را امتحان کنید ( کم کم .. نه اینکه  ناگهان از اتاق روشن به جای تاریک یا دمای متفاوت ببرید .. کاهش نور روزی 10 تا 15 دقیقه و دما هم تدریجی )  و تاکید زیاد روی نشنیدن صدای نر مست خوان  می کنم . بعلاوه جابجایی و تغییر قفس ... مثلا بهتر است به قفس بزرگتر جابجا شود یا متفاوت با قفس قبلی و روی دیوار مخالف درهمان محیط  ، به نحوی که دید روبرو و اطراف پرنده از محیط تغییر کند .

واسه کم کردن مستی  حذف غذای تخم مرغی  مکملها و مولتی ویتامین و دادن میوه و سبزیجات بمقدار کم  .

همچنین تخم کاهو برای کاهش میل جنسی بهتر از کاسنی است . تخم کاهو میل جنسی را کم ولی نطفه را تقویت می کند .

ضمنا با احترام به نظر و تجربه  دوستان .. عرق و تخم کاسنی را بنده هم برای  کسب تجربه تست کردم ، البته روی ماده قناری بد لک  جواب نداد .

بازهم مطالعه و تحقیقی می کنم .. اگر مورد یا مطلب مناسبی دیدم درخدمت عشقبازان عزیز ارسال می کنم .

۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۵:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mohsenb150 ، هیوا ، امید آزاد
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #77
در تکمیل صحبت های دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 من هم از یک هفته تغذیه با تخم کاسنی (البته به عنوان مکمل و در کنار دان اصلی) تاثیر خاصی ندیدم. نرهام اردیبشت ماه لک بی موقع خوردن و الان در دمای 35 درجه کاملا مست هستن.
۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۶:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #78
امید جان سلام
خدمتتان عرض شود قناری ماده من کچلی سر و بدن نداره اتاقش رو قبلا" از بقیه قناریها جدا کرده بودم طبق فرمایش شما جابجایی قفس و موقعیت رو شروع کردم البته برای نشیندن صدای نر راهکاری بنظرم نمیرسه آخه اونقدر صدای قناریهای نر بلنده که همسایه ها هم شاکی شدند من در کنار دانهای مکمل فوق از دان اصلی هم در قفس استفاده میکنم البته قناری بیشتر ارزان میخوره تا کتان رنگ پرهای این قناری کدر شده و اون شفافیت و درخشندگی سابق رو نداره که من آبتنی هفتگی رو فراموش نکردم . بازم از راهنمایی شما ممنونم .
۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #79
سلام

دان فقط کتان و ارزن بدهید .. مکمل ندهید بهتر است . بازهم عرض میکنم چون سالم است و کچلی هم ندارد  فشار به پرنده نیاورید هنوز وقت برای لک خوردن هست .

در خصوص سایر دانها هم اگر اکثرا در تغذیه بوده می توانید چند روز ، روزی یک چهارم انگشتی یعنی خیلی کم ، شاهدانه و کافشه بگذا ید بعد از اینکه خورد یا عصر نصف انگشتی را تخم کاهو بریزید .

یا اگراز دوستان و اقوام آشنایی هست که بتوانید قفس این قناری را یکی دو هفته آنجا برده که صدای آواز نباشد  همچنین محیط تغییری کند ، سپس برگردانید  احتمال لک خوردن بالاتر میرود . البته با رعایت نکات روشنایی و دمایی که بالا گفتم .

موفق  باشید .

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۰۳:۰۲ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۰۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 5
79 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #80
سلام اقا امید این قناری من بعد ابتنی اینجور عکس انداختم تولکه اره ماده بلندیه انصافا  الان یواش یواش داره پر در میاره من فقط میخواستم بپرسم سرش هم پر میاره
۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۱۰:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان