زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۲:۴۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه زمان تولک قناري

*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 139
139 سپاس گرفته‌شده در 55 ارسال
ارسال: #1
تغذيه قناري در زمان تولك رفتن
سلام به همه دوستان

ميشه لطفا يه جمع بندي كلي از تغذيه قناري واسه زمان تولك رفتن بذاريد؟
در ضمن هرچي غذاها طبيعي تر باشن بهتره چون من خيلي به غذاهايي مثل مولتي ويتامين و ... اعتقادي ندارم و كلا اينجا نسبت به شهرهاي ديگه كمتر گير مياد

و يك سوال ديگه قناري من 2 روزه كه ميبينم پرهاش داره ميريزه . جنب و جوشش هم كمتر شده و خيلي كمتر هم ميخونه حتي خودش كمك ميكنه پرهاشو بكنه
به نظر شما تو لك رفته؟
آخه هنوز نه فصلش رسيده نه آنچنان هوا گرم شده!!
اما بقيه قناري هام اينطوري نشدن

ممنون ميشم راهنمايي كنيد در دو مورد
۱۳۹۰/۰۲/۰۸، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
79 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #81
RE: تغذيه زمان تولک قناري
عکس قناری ماده که تولک رفته به نظرتون چطوره سرش پر درمیاد
۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۰۴:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #82
سلام ...

بله نگران نباشید فقط طول میکشه . 

بمقدار خیلی کم از پماد ویتامین A چشمی که ژل مانند هست ، بمقدار کم چند بار روی ناحیه بدون پر بزنید . در تغذیه اسیدهای آمینه لحاظ شود . هویج و سبزیجات و جوانه گندم یا گندم خورد شده و آفتاب نیز موثر است . مراقب باشید آفتاب دادن در این فصل باید تحت مراقبت شدید صورت گیرد که تلف نشود .

موفق باشید
۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۰۸:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #83
با سلام خدمت همه ی اساتید و دوستان.
میخواستم نظر اساتید و بقیه دوستان راجع به دادن برنج کته به مقدار کم به قناری بدونم.شاید ماهی یک شصتی کته ی بی نمک برای قناری مفید باشه.البته من تاحالا اینکارو نکردم اما میخواستم نظر بقیه دوستان رو جویا بشم.
۱۳۹۳/۰۴/۲۸، ۰۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #84
سلام دوستان من یک جدول تغذیه برای ایام تولک قناریهام تهیه کردم ممنون میشم اساتید نظرتون را برای تکمیل اطلاعات من وسایر دوستان بگید

رژیم.pdf
دفعات دانلود حجم فایل نوع فایل
109 360.82 KB .pdf
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۰۵:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: derik_best
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #85
سلام:
برنامه خوبیه موفق باشید.به نظرم چند نکته رو باید مد نظر داشته باشید:
1-روزی که مولتی ویتامین بهشون میدین هیچ نوع میوه یا دونه اضافه بر غذای اصلی ندید.موقع جذب ویتامینهای شیمیایی ویتامین دیگری جذب نمیشه و عملاً اضافی هست.
2-هویج یکبار در هفته کمه .چون باعث جلوه ودرخشش پرها و تقویت روده میشه به 2یا 3بار در هفته برسه خوبه.
3-در هفته یکبار آبلیمو ویکبار سرکه سیب به آبشون اضافه کنید.
4-نیم کیلو نیجر زیاده و ممکنه دوران لک طولانی بشه.

۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۰۵:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #86
سلام جناب هیوا ممنون از توجه همیشگی جنابعالی به انجمن و راهنمایی ما تازه کارها. یکی از پایه های اصلی غذای تخم مرغی من هویجه با وجود این باز هم هویج را اضافه کنم؟ اگه بخوام هویج رو اضافه کنم باید جای سیب و سبزیجات باشه و یا در یک روز هویج را همراه سیب و یا سبزی بدم آیا اشکالی ایجاد نمیکنه؟ چون فقط روز پنج شنبه دون اصلی خالیه که مولتی ویتامین بهشون میدم. و در واقع روز استراحت سیستم گوارشیشون است . یا هویج رو در این روز اضافه کنم؟ و روز استراحت ( دستگاه گوارش) بهشون ندم.
۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۰۷:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #87
سلام:
شماهم ماشاالله تجارب زیادی دارید که ما استفاده می کنیم. زیر برنامه نوشتید غذای تخم مرغی مخصوص جوجه هاست.پس برای بالغین یه وعده دیگه توی برنامه هر جا صلاح دونستید اضافه کنید. چون هویج هم جزء سبزیجات حساب میشه.پس میوه رو بذارید باشه.میتونید صبح یه نوع بدید بعد از ظهر یه نوع دیگه البته به مقدار کم.موفق باشید.

۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۰۸:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #88
سلام 
دیدم جدول یک کم ابهام داره (مثلا من برای جوجه ها دوروز تخم مرغ گذاشتم وبرای بالغین یک روز اما واضح نگفتم )  ابهامهاشو رفع کردم و دوباره بارگذاری کردم . بازهم از استاد هیوا تشکر میکنم .سایر اساتید هم اگه مشارکت کنند ویرایش نهاییشو ان شاا... برای استفاده عموم در همین تاپیک قرار میدیم.
وفصل به فصل جلو میریم تا جداول برنامه سالانه تغذیه رو با استفاده از تجربه همه تهیه کنیم  . البته در یکی از ارسالها جناب navid-itگفته بودند که رژیم کلی وعام نداریم , و باید برای هر قناری رژیم اختصاصی داد  ولی به نظر من رژیم عام داریم و میتوان برای 80  درصد از نزادها  وقناریهااستفاده کرد اختلاف در تغذیه نزادها کمتر از20 درصد است اون هم هر دوستی هر نژادی رو که اختصاصا نگه داری میکنه میتونه این تلورانس رو به فراخور نژادهای قناری خودش در برنامه عام ایجاد بکنه.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۱۰، ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #89
سلام خدمت همه دوستان
من اول از جناب حسنپور  تشکر کنم کارتون عالی بود با این برامه که شما ساختین با کمک اساتید یه جمع بندی میکنیم وخیلی عالی میشه وبرای افرادی که نگه داری قناری روتازه شروع کردن برنامه رو اجرا کنن به مشکلی نمیخورن زنده باشی آقا
فرمایشات جناب هیوا کامل بود منتظر بقیه فرمایش هاشون هستیم و ان شالله که برنامه رو برای ما مبتدی ها کامل کنن تا استفاده کنیم
به نظر بنده هر فصلی یه برنامه داره اگه  قناری ها شرایطشون طبق  فصل ها باشه مثلا اگه همه قناری ها تابستون تولک باشن پس همشون تغذیه فصل تولک رو در تابستان دارن وبرنامشون یکی هست حالا هست قناری که مریض باشه یا شرایط نگه داریش بد بوده تابستون مست باشه باید تغذیش تنظیم بشه تا به روال عادی وطبق فصل ها پیش بره ولی درکل برنامه قناری ها یکی هست مطمئنن همه قناری در طبیعت یک  نوع  تغذیه در هر فصل دارن
سپاس
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۱۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hassanpour ، هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 182
110 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #90
سلام اساتید گرامی و زحمتکش
تشکر از جناب حسن پور بابت برنامه ساده و خوب
با نظر جناب هیوا در مورد مقدار نیجر و استفاده از ابلیمو و سرکه بسیار موافقم.چیزی که از نظر من یه خورده ایراد داره مصرف خرفه اس.چون دوران سوخت و ساز قناری هست فضله به خودی خود سفت میشه,خرفه هم باعث سفت شدن فضله خواهد شد.من از خرفه کمتری استفاده میکنم.بجاش در هفت تخم از تخم گشنیز استفاده میکنم و کنجد سفید هم میدم.بنظرم جای جوانه کلم هم خالیه.
اگه اشتباه میکنم اساتید راهنمایی کنن.
۱۳۹۳/۰۵/۱۰، ۰۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی ، hassanpour

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان