زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۰:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه سهره بعد از زمان تولك

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تغذيه سهره بعد از زمان تولك
سلام از اساتيد محترم ميخوام تجربياتشون رو در قالب يه برنامه ،برايه تغذيه سهره بعد از دوران پر ريزي برايه بهتر رنگ اوردن ، بزارن تا بقيه هم استفاده كنن
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: تغذيه سهره بعد از زمان تولك
سلام.بهترین تغذیه برای سهره بعداز زمان لک تغذیه ثابت است.برای کسایی مثل شما که سهره ات رو دمه مغازه و هوای آزاد نگه میداری بهترین دونه شاهدونه است.با سرد شدن هوا مصرف تخم کاهو کاسنی قطع و در سردی هوا هفته ای یک انگشتی کافیشه پیشنهاد میشه.برای رنگ بهتر و مرغوبیت پرها تاثیر آفتاب و آب بازی خیلی بیشتر از تغذیه است.استفاده از سبزیجاتی مثل اسفناج و هویج و برگ کاهو هفته ای یکی دوبار.ولی آفتاب و آب بازی موثرتره.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۱۰:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #3
ازشما سپاسگزارم ولي كاش دوستانه ديگه ام در اين مباحث شركت كنن و از تجربياتشون بنويسند
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #4
والا سهیل جان ماهم از خدامونه که دوستان تو بحثها شرکت کنن و نظرات و تجربیاتشون رو بگن تا هم با روشهاشون آشنا بشیم هم چیز جدیدی یاد بگیریم ولی متاسفانه دوستان کم لطفی میکنن.دویتان بدونن سهره و کلا پرنده چیزیه که اگه پنجاه سال هم باهش باشی و تجربه داشته باشی بازم همه چی رو نمیدونی امتیاز شماره یک این انجمن که اونو بهترین سایت پرنده تو ایران کرده همین مشارکت و تبادل نظرات و تجربیات بین اعضا است که باعث شده تو عشق بازی کمتر اشتباه کنیم.خوده من به نوبه خودن تا الان خیلی از تجربیات دوستان در این انجمن استفاده کردم و نتیجه مثبت گرفتم ولی ای کاش وقتی دوستی سوالی مطرح میکنه همه تجربیات و پیشنهاداتشون رو بگن که به یه نتیجه واحد برسیم تا کی سنتی انفرادی؟با تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، emad rad
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #5
دوست عزيزم يعني تركيب شاهدونه و كافشه و كتون كه البته مقدار شاهونه اش دوبرابر بقيه باشه تركيب خوبيه،و اصلاً تارنگ اوردن كامل از دونهايه خنك استفاده نشه،در مورد مورد سبزيجات چطور

راستي اين رو هم ميخوام بدونم در مورد جوجه اي كه ميخوايم كتون خور بشه چه رژيمي مناسب هستش؟ايا ميشه گفت همون رژيم اول باشه ولي اين بار مقدار كتونش دو برابر بشه؟در مورد دوني بنام برزك چطور؟ايا ميشه تو رژيم غذايي اوردش و به چه مقدار؟
باسپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۳:۳۲ ب.ظ، توسط soheilj.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۳:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #6
بله پیشنهاد من اینه که تا رنگ آوردن از شاهدونه کافیشه کتان تنها استفاده بشه.بعد از رنگ آوردن شاهدونه تنها در کنارش دونه های فصل به عنوان مکمل.جوجه ای که میخوای کتون خور کنی از همون اول فقط کتون بهش بده دونه های دیگه به مقدار کم و مکمل.من کلا با کتون خور کردن سهره مخالفم مگه در شرایط خاص.برزک هم یه دونه روغنی که مصرفش باعث براقی و شفافی پر میشه مقدارش هم همونقدر که توی مخلوط قناری هست کافیه ولی اگه خواستی جدا استفاده کنی به مقدار کم با دونش مخلوط کن.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۴:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #7
دوست عزيزم ببخشيد كه من بازم دنباله دار ميكنم بحث رو ولي ميخوام بدونم در مورد كتان كه توضيح داديد،يعني نبايد از كافشه و شاهدانه اصلاً استفاده كردو اگر قرا بشه استفاده بشن بصورت قاطي با كتون يا بصورت انگشتي؟مقدارش رو ميخوام بدونم.اما برزك رو به چه مقدار ميشه داد؟ايا شما توصيه ميكنيد استفاده كنم يا خير؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۴:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #8
اگه میخوای کتون خور باشه و غذای اصلیش کتون،تو انگشتی هفته ای یکی دوبار.برزک زیاد استفاده نشه بهتره مخصوصا برا سهره کهنه ولی برا جوجه به مقدار کم اشکال نداره
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #9
با سلام !
اقا چرا مردم اینکار هارو میکنن ؟ بابا قفط بخاطر 2هزار تومن داری ارزش سهره خودتو از بین میبری ؟

الان شاهدانه ریز کیلو 5000 هزار تومن میباشد که دروشتش هم قیمت کتان هست 3500 کیلویی

والا من امروز داشتم از جای رد میشودم که به چنتا قفس برخورد کردم والا چیبگم توشو نگاه کردم همه جوجه سهره که تخم کتان هارو میریختن و حیف میل میکردن

به صاحابش گفتم چرا به این ها شاهدانه نمیدی !! گفت شاهدونه گرونه !!

شما دارید 30 هزار میدید یک جوجه سهره میخرین که پروش بدید و خودتون حالشو ببرین نه چیزه دیگه

یادش بخیر من 3 سال پیش که تازه به سهره عالاقه داشتم به اون ها فقط ارزن و کتان میدادم :)

دوستان یکم فکر کنین بد تصمیم بگیرید:basa (75)::basa (30):
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۶:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #10
پوریان عزیز خسته نباشی سوالم اینه که سهره دهندارم لکش رو تو اتاق بوده و الان تقریبا صاف کرده و خسلی حیوون بد لکی بود یانمیدونم شرایطش بد بود بگذزیم الان هم گل صورتش نارنجیه و تیغه های سفید رو گل صورتش مشاهده میشه حیوون تیزه و دماشو تخت کرده ولی هنوز گه گداری روزی 7 تا 8 تا نرمه میریزه با این شرایط میشه حیوون رو بزنم تو بالکن
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۰۶:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تغذيه سهره و قناري در زمان جفت كردن؟ fazlog 43 21,997 ۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان