زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۵۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه سهره و قناري در زمان جفت كردن؟

کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #1
تغذيه سهره و قناري در زمان جفت كردن؟
وقتي سهرمو با قناري ماده تو يه قفس ميندازم،نميدونم جه دوني بهشون بدم؟سهرم شروع ميكنه به ارزن كتان خوردن كه ميترسم تو لك بره و وقتي شاهدونه هم ميزارم واسش،قناري ماده ميره شاهدونه خوردن و ول كن هم نيست،كه ميترسم جند روزي طول بكشه جفت شن و قبل از اينكه ماده تن بده يكيشون يا هر دوشون تو لك برن،كه اين اتفاق واسه دو تا از قناري ماده ها و يكي از سهره هام افتاد،اما نميخوام واسه دو تا ديكه از سهره هام كه ميخوام جفت بدم بيفته،ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۸:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #31
RE: تغذیه سهره هنگام جفت گیری و جوجه کشی
(۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۱۰:۴۵ ب.ظ)@EBI@ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من همه این کارهارم کردم ولی متاسفانه نشد و جوجهارو غذا ندادن من حتی مغز تخم افتابگردانم بهشون دادم شما خودتون این کارو کردید جواب گرفتید؟

آره البته من سهرم تخم مرغ هم میخوره و تقریبا هر چی جلوش بذارم میخوره چون از جوجگی عادتش دادم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #32
RE: تغذيه سهره و قناري در زمان جفت كردن؟
سلام روز بخیر
دوست گرامی fazlog مشکل گیر کردن تخم داخل مجرای تخم گذاری اساسا 1 بیماری هسته
که قناری ماده با پرهای پف کرده و بدون تحرک روی زمین نشسته و مخرجش قرمز و ملتهب است .
درمان این بیماری تنها در صورت تشخیص بموقع امان پذیر است.
پرنده رو گرم نگه دار و روغن ((کرچک)) به مخرج بمال و با کمی حوصله و دقت 1 الی 2 قطره از همان روغن
را در مخرج پرنده وارد کنو بعد با احتیاط کامل ماساز بده اگر به طور صحیح انجام بدی خوب میشه
این بیماری هم به دلیل : 1 کمبود ویتامین 2 املاح معدنی 3 از همه مهمتر گرما
امیدورام در اقدامات بعدی موفق بشی
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #33
(۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۲:۵۸ ب.ظ)Arjon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام روز بخیر
دوست گرامی fazlog مشکل گیر کردن تخم داخل مجرای تخم گذاری اساسا 1 بیماری هسته
که قناری ماده با پرهای پف کرده و بدون تحرک روی زمین نشسته و مخرجش قرمز و ملتهب است .
درمان این بیماری تنها در صورت تشخیص بموقع امان پذیر است.
پرنده رو گرم نگه دار و روغن ((کرچک)) به مخرج بمال و با کمی حوصله و دقت 1 الی 2 قطره از همان روغن
را در مخرج پرنده وارد کنو بعد با احتیاط کامل ماساز بده اگر به طور صحیح انجام بدی خوب میشه
این بیماری هم به دلیل : 1 کمبود ویتامین 2 املاح معدنی 3 از همه مهمتر گرما
امیدورام در اقدامات بعدی موفق بشی

ممنون از پاسختون اما همونطور که توضیح دادم قناریم مرد
۱۳۹۱/۰۳/۱۱، ۱۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #34
سلام.به خاطر همین مشکلات هست که من سهره ای رو که میخوام جفت بزنم از سه هفته قبلش هفته ای دو سه بار یه انگشتی تخم کتون براش میذارم.وقتی هم جفتشون میکنم توی قفس هم کتون هم شاهدونه و هم تخم کاهو و کاسنی میذارم اون زمانی که برای جفتگیری و تخمگذاری لازمه به اندازه ای نیست که نگران لک خوردنشون باشیم.البته اگه به موقع جفتشون زده باشیم.بعضی دوستان نگرانن که قناری شاهدونه بخوره سهره هم کتون بخوره و لک بخورن ولی این درست نیست اگه به موقع جفتشون بزنیم به یه هفته نمیکشه که تخم میذارن توی این مدت کم هم هرچی بخورن مشکلی براشون پیش نمیاد.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۲۶، ۰۴:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، 10reza10
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #35
(۱۳۹۱/۰۵/۲۶، ۰۴:۵۶ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.به خاطر همین مشکلات هست که من سهره ای رو که میخوام جفت بزنم از سه هفته قبلش هفته ای دو سه بار یه انگشتی تخم کتون براش میذارم.وقتی هم جفتشون میکنم توی قفس هم کتون هم شاهدونه و هم تخم کاهو و کاسنی میذارم اون زمانی که برای جفتگیری و تخمگذاری لازمه به اندازه ای نیست که نگران لک خوردنشون باشیم.البته اگه به موقع جفتشون زده باشیم.بعضی دوستان نگرانن که قناری شاهدونه بخوره سهره هم کتون بخوره و لک بخورن ولی این درست نیست اگه به موقع جفتشون بزنیم به یه هفته نمیکشه که تخم میذارن توی این مدت کم هم هرچی بخورن مشکلی براشون پیش نمیاد.موفق باشید

آره حق با شماست.اما فکرکن واسه بار سوم یا حتی چهرم بخوای جفت کنی و هر بار هم یک هفته تا ده روز از غذای هم بخورند.جمعا میشه 40/50 روز که خیلی زیاد میشه
۱۳۹۱/۰۶/۱۱، ۰۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #36
حرف شما درسته فازلوگ عزیز ولی حتما بین لون ها چند روز یا چند هفته فاصله هست که تو این مدت سهره باید طبق برنامه قبلیش تغذیه بشه.این مشکل تنها زمانی پیش میاد که سهره و قناری مدت زیادی پیش هم باشن که این اشتباه از طرف ماست نه حیوون چون ما زمانی باید جفت بزنیم که هردو آماده باشن و به یه هفته نکشه تخم بذارن.کاری که من میکنم اینه که سه هفته قبل از جفت زدن هفته ای سه انگشتی کتان میذارم جلو سهره میخاد بخوره میخاد نخوره وقتی هم میندازم پیش هم یه ظرف کتان یه ظرف شاهدونه میذارم ارزن اصلا نمیذارم مشکلی هم پیش نمیاد.با تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۱۱، ۰۳:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، fazlog ، سعید مسروق
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #37
سلام فازلوگ جان
من راجب سهره تجربه زیادی ندارم.اما تو قناری خدا را شکر تجربه خوبی کسب کردم.
با تمام این توضیحاتی که شما فرمودید.من علت مرگ ماده قناری شما را ضعیف شدن اون میدونم.نه بیماری!
اگه بیماری بود نمیتونست 4 تا تخم بذاره.
چون قناری شما در سری اول تخم گذاشته بود و جوجه دون نداده بود ضعیف شده بوده و باید قبل از جفت گیری مجدد اونو حسابی تقویت میکردید.تا در لون دوم به این مشکل بر نخورید.من هم پارسال یه ماده سفید خوشگل را سر همین بی تجربگی از دست دادم.ماده بیچاره 4 تا تخم گذاشت که همه پوک بودند و به فاصله 7 روز از بس مست بود دوباره خواست تخم بذاره که تخم تو شکمش پیچید و مرد!!!!!!!!!!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۰۷، ۱۲:۰۴ ق.ظ، توسط 10reza10.)
۱۳۹۲/۰۱/۰۷، ۱۲:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، fazlog
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 139
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #38
با سلام
میخواستم ببرسم جا تخمی برای ماده قناریو از روز چندم بزارم بهتره؟
ضمنا سهره رو کی از ماده جدا کنم؟[/size]
با تشکر
۱۳۹۲/۰۱/۱۱، ۰۵:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #39
سلام.لون رو از روز سوم بذار سهره رو از تخم دوم جدا کن در ضمن تخم اول رو فورا بردار احتملا شکستن تخم توسط سهره زیاده.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۰۳:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams ، fazlog ، محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #40
با سلام خدمت دوستان گلم توجه داشته باشن هر کسی با یه برنامه خواصی برای سهره هاش داره دوست خوب وبا تجربه من پوریان گل ایشان از جوجگی باسهره هاش به این شکل رفتار میکنه وصدرصد نتیجه ی خوبی میگیره چون شرایط مستی به یه شکل ولکی هم مشخص چه دونی بده وچهجایی باشه پرنده به این نوع رفتار صاحبش عادت میکنه واون پرنده رو که از ایشان کسی بخره باید با همین روال باهاش برخورد بکنه در غییر این صورت خراب میشه من خودم با کافشه جوجه هام رو لک دادم تو دمه مستی بود یکیشون همینی که آوازش رو گذاشتم تو سایت پسر کوچیکم به اندازه 10 تا دونه کافشه با دست بهش داده شل کرده سه چهار تا تیزه انداخته وکم خون شده چرا؟بخاطر اینکه دونه لکش رو خورده و مغز به بدنش دستور میده که باید خالی کنی برای همین میگم هر کسی تا به حال برای لک دادن هر کاری کردید همون کار بکنید اگر هم میخواهید روال رو عوض کنید 90 درصد احتمال خراب شدن حیون تو اون سال هست یه امتحان بکنید ببیند که با چی اوج میگیره با چی فرود میاد به این میگن دون بازی وباید انجام داد تا تبع حیونت بدستت بیاد من یه کار میکنم اقای ایکس یه کار کار هر دومون درسته فقط برعکس هم این نمیشه که من تجربه خودم رو بگم اون وقت با تبع سهره ی شما نسازه بد نظر شما عوض میشه یا فکر میکنید که من راه اشتباه پیشنهاد دادم پس قلق حیون خودتون رو پیدا کنید بد کمک بخواهید اینجوری زود تر به جواب میرسید با تشکر
۱۳۹۲/۰۲/۰۹، ۰۸:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تغذيه سهره بعد از زمان تولك soheilj 29 10,324 ۱۳۹۲/۱۰/۲۴، ۰۸:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان