زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۵:۴۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه سهره و قناري در زمان جفت كردن؟

کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #1
تغذيه سهره و قناري در زمان جفت كردن؟
وقتي سهرمو با قناري ماده تو يه قفس ميندازم،نميدونم جه دوني بهشون بدم؟سهرم شروع ميكنه به ارزن كتان خوردن كه ميترسم تو لك بره و وقتي شاهدونه هم ميزارم واسش،قناري ماده ميره شاهدونه خوردن و ول كن هم نيست،كه ميترسم جند روزي طول بكشه جفت شن و قبل از اينكه ماده تن بده يكيشون يا هر دوشون تو لك برن،كه اين اتفاق واسه دو تا از قناري ماده ها و يكي از سهره هام افتاد،اما نميخوام واسه دو تا ديكه از سهره هام كه ميخوام جفت بدم بيفته،ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۸:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #21
RE: تقویت سهره و قناری
(۱۳۹۰/۰۶/۲۷، ۱۲:۰۱ ق.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان اگه بهم جواب نمیدید می خام برم یه سایت دیگه
می خاستم بدونم انگشتی یعنی چه ؟
جوجه رسمی یعنی چه ؟
چال یعنی چه ؟
آیا از مولتی ویتامین داخل داروخانه ها که برای نوزاد مفیده ، میشه برای پرنده هم استفاده کرد ؟
آیا برای سهره ای که داخل لک هستش بادام کوبیده ونبات مفیده ، اگه مفیده هفته ای چقدر ؟

با سلام
دوست عزیز انگشتی یه ظرف کوچیکه که تو قفس نصب میشه ومیتوانید توی اون برای پرنده غذا گذاشت البته غذاهای تقویتی مثل پودر پسته وبادام وغیره...
جوجه رسمی اگر منظورت سهره هست همین سهره سرسیاه معمولی رو بهش میگن رسمی
چال یعنی لانه
از مولتی ویتامین انسانی نمیشه برای پرنده استفاده کرد چون مولتی ویتامین انسانی دارای چربی می باشد وتو آب خوب حل نمیشه
به پرنده ای که تولک هست نباید غذای پر چرب داد چون پرنده چربی میگیره ودیگه خوب مست نمیشه
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۶/۲۷، ۰۶:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، 10reza10 ، مرتضي1
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #22
RE: تقویت سهره و قناری
(۱۳۹۰/۰۶/۲۷، ۱۲:۰۱ ق.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان اگه بهم جواب نمیدید می خام برم یه سایت دیگه
می خاستم بدونم انگشتی یعنی چه ؟
جوجه رسمی یعنی چه ؟
چال یعنی چه ؟
آیا از مولتی ویتامین داخل داروخانه ها که برای نوزاد مفیده ، میشه برای پرنده هم استفاده کرد ؟
آیا برای سهره ای که داخل لک هستش بادام کوبیده ونبات مفیده ، اگه مفیده هفته ای چقدر ؟

سلام
دوست عزيز قرار نيست تمام موضوع ها هزاربار تكرار بشه واسه تمام كسايي كه سوال دارن بهتره بگم اول جستجو كنيد تو سايت بعد سوال كنيد شما همين كلمه مولتي ويتامين رو جستجو كنيد ببنيد در مورد مولتي ويتامين و همچنين نوع انسانيش چقدر بحث شده يا در مورد قناري رسمي يا همين چال كه بيشتر جاها تو پرانتز دوستان گفتند چال(لون قناري) حتي عكس چال قناري تو سايت هست من نمي گم سوال نكنيد ولي بهتره جستجو كنيد اگه جواب كامل نبود سوال كاملتري بپرسيد و عجله هم نكنيد براي جواب فكر نكنم سايتي در مورد قناري و سهره تو ايران باشه زودتر از اين سايت اعضاي اون جواب به سوالات بدن اميدوارم ناراحت نشين اين رو واسه تمام اعضا گفتم .
موفق باشيد

۱۳۹۰/۰۶/۲۷، ۰۷:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، fazlog ، hamed.k ، 10reza10 ، zkatod ، مرتضي1
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #23
تغذیه سهره هنگام جفت گیری و جوجه کشی
با سلام.. تا حالا اساتید محترم راجب جفت کردن نظراتشونو ارسال کردن می خواستم راجبه بعد از جفت کردن و زمانی که جوجه سهرها از تخم بیرون میان نظریاتشونو بدن اخه من 2بار جفت کردم جوجها بیرون اومدن ولی خوب تغذه نشدن متاسفانه مردن .همنطور که میدونید بهترین تغذیه زمان جوجه غذای تخم مرغیه که سهرها علاقه ای به این غذا ندارن به همین خاطر جوجها مردن اگه میشه راجب به این موضوع اساتید کمک کنن که اینشالا امسال دیگه جوجهای مانمیرن ....پیشاپیش از نظریات شما عزیزان کمال تشکر و قدر دانی رو دارم
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #24
RE: جفتگیری سهره با سهره در قفس
باسلام خدمت دوست عزیز به عقیده من مناسب ترین غذا برا موقعی که سهره ها جوجه داشته باشن تخم کافیشه دهن باز ، هویج رنده شده و سبزی ترجیحا کاهو  که تقریبا همه سهره ها این ۳تا چیزو با اشتها میخورن رو میتونی استفاده کنی ضمنا ۷تخم رو هم سهره های من زیاد دوست دارن که به زنجیره غذایی سهره موقع جوجه دار بودن میتونی اضافه کنی
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۹:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #25
RE: تغذیه سهره هنگام جفت گیری و جوجه کشی
من همه این کارهارم کردم ولی متاسفانه نشد و جوجهارو غذا ندادن من حتی مغز تخم افتابگردانم بهشون دادم شما خودتون این کارو کردید جواب گرفتید؟
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۱۰:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #26
درود
به نظر من کرم و تریت نان و شیر و مولتی ویتامین خیلی تو این زمان لازمه
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۱۱/۰۴، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #27
جناب ahoraضمن تشکر میشه بیشتر توضیح بدید؟یا از دوستانی که جوجه سهره توسط خود سهره بزگ کردن اگه میشه توضیح بدن
۱۳۹۰/۱۱/۰۴، ۱۱:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #28
RE: تغذيه سهره و قناري در زمان جفت كردن؟
(۱۳۹۰/۰۶/۰۶، ۰۱:۵۱ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متاسفانه علی رقم همه تلاشم نشد که جفتشون کنم و کلا جداشون کردم و فعلا بی خیالش شدم تا دوباره رو بیان...الان 2تا سهر تو لک واسم مونده(از بس ارزن و کتون خوردن) و 3/4 تا قناری چاق و چربی گرفته و تو لک رفته....این وسط مسطا هم یکی از قناریام در رفت متاسفانه
بعد از گذشت تقریبا 10 ماه تونستم سهرمو با یه قناری دارچینی جفت کنم..از سری اول تخمهاش(که سه تا بود)متاسفانه فقط یکی جوجه شد و دوتای دیگه توی تخم مردن.که جوجشو زیر دو تا قناری گذاشتم که اونا دارن بزرگش میکنن.و قناری دارچینی باز هم تخم کرد(واسه لون دوم).4 تا تخم که گذاشت.همه تخم اصلیا رو زیرش گذاشتم و سهرمو جدا کردم.اما امروز صبح وقتی رفتم دیدم متاسفانه قناریم وقتی داشته تخم پنجم رو میزاشته مرده(تخم کامل بیرون نیومده بود و نصفه تو پسش گیر کرده بود)و پس قناری و مقداری از تخم هم که معلوم بود خونی بود.کسی از دوستان دلییشو میدونه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۱۲:۲۵ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: شهرام
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #29
(۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۱۲:۱۷ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۶/۰۶، ۰۱:۵۱ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متاسفانه علی رقم همه تلاشم نشد که جفتشون کنم و کلا جداشون کردم و فعلا بی خیالش شدم تا دوباره رو بیان...الان 2تا سهر تو لک واسم مونده(از بس ارزن و کتون خوردن) و 3/4 تا قناری چاق و چربی گرفته و تو لک رفته....این وسط مسطا هم یکی از قناریام در رفت متاسفانه
بعد از گذشت تقریبا 10 ماه تونستم سهرمو با یه قناری دارچینی جفت کنم..از سری اول تخمهاش(که سه تا بود)متاسفانه فقط یکی جوجه شد و دوتای دیگه توی تخم مردن.که جوجشو زیر دو تا قناری گذاشتم که اونا دارن بزرگش میکنن.و قناری دارچینی باز هم تخم کرد(واسه لون دوم).4 تا تخم که گذاشت.همه تخم اصلیا رو زیرش گذاشتم و سهرمو جدا کردم.اما امروز صبح وقتی رفتم دیدم متاسفانه قناریم وقتی داشته تخم پنجم رو میزاشته مرده(تخم کامل بیرون نیومده بود و نصفه تو پسش گیر کرده بود)و پس قناری و مقداری از تخم هم که معلوم بود خونی بود.کسی از دوستان دلییشو میدونه؟

با سلام
دوست عزیز بعضی از قناری ها ترسو هستند من این احتمال را میده که تخم تو پسش پیچیده و با در زمان گذاشتن تخم درد زیادی کشیده وتلف شده برای تخم برگردون کردن قناری یه آداب خاص وجود داره.موفق باشید
۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۸:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #30
(۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۸:۱۵ ق.ظ)khalili نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۱۲:۱۷ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
دوست عزیز بعضی از قناری ها ترسو هستند من این احتمال را میده که تخم تو پسش پیچیده و با در زمان گذاشتن تخم درد زیادی کشیده وتلف شده برای تخم برگردون کردن قناری یه آداب خاص وجود داره.موفق باشید
چه آدابی؟میشه بیشتر توضیح بدی؟
۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۹:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تغذيه سهره بعد از زمان تولك soheilj 29 10,341 ۱۳۹۲/۱۰/۲۴، ۰۸:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان