زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۲:۴۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه علمى و عملى طيور

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #1
تغذيه علمى و عملى طيور
تغذيه طيور قسمت مهمى از وظايف مرغدارى مدرن امروز را تشکيل مى‌دهد. مسئله تغذيه از دو نظر بهداشتى و اقتصادى قابل اهميت است از نظر بهداشتى هنگامى مرغ مى‌تواند به فعاليت فيزيولوژيکى خود به‌طور مناسب ادامه دهد که به‌وسيله تغذيه صحيح تمام مواد مورد احتياج بدن در اختيار او باشد.

از نظر اقتصادى نيز بايستى در نظرداشت که ۷۵ درصد از مخارج روزمره مرغدارى را هزينه‌هاى مربوط به غذا تشکيل مى‌دهد. از اين‌رو توجه داشتن به کيفيت و کميت غذا در مرغدارى امروز بسيار در خور اهميت است.
۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، Mohammad Karol ، ha_med
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: تغذيه علمى و عملى طيور
سلام
يك غذاي ساده وغني براي طيور خانگي: نان خشك خيس شده+سبوس ريز گندم يا برنج. اين مخلوط واقعا براي رشد وگوشتي شدن آنها معجزه مي كند .البته خيلي كم هزينه نيست اما نسبت به ساير دانه ها مقرون به صرفه مي باشد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ha_med
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #3
تغذیه برای پرندگانی که برای گوشت پرورش داده میشود با توجه به مدت زمان رشد و سن آنها و ... بسیار متفاوت هست
دان های معمول برای پرندگان مرغ.بلدرچین.بوقلمون... شامل ذرت و گندم و جو و سویا و دان پرسی است و سبوس گندم به صورت تشویقی داده میشود که هر پرورش دهنده با توجه به تجربه خود درصد های متفاوت استفاده میکند و برای نژاد های تخم گذار و گوشتی بسیار متفاوت است
مثلا برای به دست آوردن گوشت بیشتر و جثه بزرگتر مقدار ذرت را تا 2 هفته اول زندگی بیشتر میکنند که باعث میشود استخوان های سینه تا 10 درصد رشد بیشتر داشته باشند و گوشت هم به نسبت بیشتر میشود.در صورت رشد کم در جیره غذایی از سویا استفاده میشود که به دلیل داشتن پروتیین بیشتر رشد به روال عادی برمیگردد ولی جیره معمولا به صورت نسبی زیر استفاده میشود :
گندم 1
ذرت 2
جو 1
دانه پرسی 1
سویا 1
که در زمان های مختلف درصد ها کمی فرق میکند
موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۲:۳۸ ب.ظ، توسط ehsantaghavi2007.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #4
سلام
اين را براي ماكيان خانگي كه اختصاصا در منزل نگهداري مي شوند به عنوان يك روش عملي وكم هزينه معرفي كردم. من خودم از ذرت وگندم ودانه پرسي استفاده مي كردم كه اصلا مقرون به صرفه نبود.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۰۸:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #5
من خودم تو مرغداری تا سن فروش از ترکیب ذرت و سویا و کنستنانتره همراه با مواد معدنی و مکمل های دیگه استفاده میکنم . و برا مرغ و خروسای خونگیم که اکثرا لاری هستن تو هر فصل با توجه به شرایط دان مخصوص استفاده میکنم . مثلا یکی از غذاهایی که براشون استفاده میکنم (بقیه سری میباشد):basa (22): فقط بگم یکی از وعده های زمستان هفته ای سه بار . میکس گندم . پودر مخلوط ذرت ارزن و مقداری قره ماش و شاهدانه و ......... استفاده میکنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۳:۵۵ ق.ظ، توسط ha_med.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۳:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ehsanalikhani
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 145
9 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #6
سلام
تغذیه برای جوجه کوچیک در حد یه هفته چی باشه بهتره؟
۱۳۹۲/۱۱/۲۱، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #7
اگه میخوایید جوجه یک روزه ها نمیرن و اشتهاشون زیاد شه و رشد بیشتری داشته باشند چند روز اول یکمی بهشون مولتی ویتامین بدید یا بچکونید تو نوکشون یک قطره کوچیک یا چند قطره تو آبشون حل کنید بعدا برای رشد سریعتر روزی نیم ساعت جلو آفتاب بزارید
۱۳۹۳/۰۱/۰۱، ۱۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان