زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۷:۴۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه قناري با نبات

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
11 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
تغذيه قناري با نبات
با سلام به همه دوستان و تشكر از راهنماييهاي خوبتون.
من يك قناري ماده آماده دارم و يك نر كه داره صاف مي كنه و كم كم شروع كرده به خوندن. در مورد اينكه ميگن به قناري نر بادام و مقداري نبات كوبيده بدين شما دوستان چه نظري داريد. چون عده اي ميگن خوبه و عده اي ميگن خوب نيست! لطفا راهنمايي كنيد و به چه ميزان و چه زمان؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۴، ۱۱:۵۲ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۱، ۰۹:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #11
RE: نظر در مورد دادن نبات به قناري
(۱۳۹۰/۱۰/۰۱، ۱۲:۴۹ ب.ظ)yashar_lotfi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من

من به قناری هرچی‌ که بخوره میدم بادام پسته شلغم هرچی که بخوره هیچ وقتم بیماری نگرفتن اینا که می نویسن نبات بده یا نده همش صلیغه‌ای هر چی که خودت می دونی قناریت می خوره بهش
بده فقط از زیاده روری اعجتناب کن چون زیاده روی همیشه مضر بوده
با سلام
دادن دانه ها و میوه و سبزیجات بدون علم و زمان استفاده به قناری کار درستی نیست مثلا دادن کتان سیاه و شاهدانه موجب بیماری و تولک رفتن میشود باید بدونید کی و چه زمان از دانه ها استفاده میکنید خیلی از دانه ها هستند که شما فقط به فواید ان نگاه میکنید اما استفاده از همان فواید موجب تشدید بیماری و یا حتی مرگ پرنده میشود
۱۳۹۰/۱۰/۰۱، ۰۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۰/۱۰/۰۱، ۰۱:۵۲ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۰/۰۱، ۱۲:۴۹ ب.ظ)yashar_lotfi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من

من به قناری هرچی‌ که بخوره میدم بادام پسته شلغم هرچی که بخوره هیچ وقتم بیماری نگرفتن اینا که می نویسن نبات بده یا نده همش صلیغه‌ای هر چی که خودت می دونی قناریت می خوره بهش
با سلام
دادن دانه ها و میوه و سبزیجات بدون علم و زمان استفاده به قناری کار درستی نیست مثلا دادن کتان سیاه و شاهدانه موجب بیماری و تولک رفتن میشود باید بدونید کی و چه زمان از دانه ها استفاده میکنید خیلی از دانه ها هستند که شما فقط به فواید ان نگاه میکنید اما استفاده از همان فواید موجب تشدید بیماری و یا حتی مرگ پرنده میشود

سلام دوست من

من که در مورد وقت دادن همه چیز حرفی‌ نزدم گفتم هرچی‌ میخوره بهش بدید بعدشم من خودم همیشه شاهدونه میدم به قناری هیچ وقت مریض نشدن یا باعث بشه شاهی(نتفه) قناری از بین بره
۱۳۹۰/۱۰/۰۱، ۰۹:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۰/۱۰/۰۱، ۰۹:۳۵ ب.ظ)yashar_lotfi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۰/۰۱، ۰۱:۵۲ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من

با سلام

سلام دوست من

من که در مورد وقت دادن همه چیز حرفی‌ نزدم گفتم هرچی‌ میخوره بهش بدید بعدشم من خودم همیشه شاهدونه میدم به قناری هیچ وقت مریض نشدن یا باعث بشه شاهی(نتفه) قناری از بین بره

با سلام
قناری که هر چی میخوره نباید با چیز های دیگه که براش ضرر داره بهش داد چون اونا رو هم میخوره قناری شما اگه چربی نداشته باشه با دادن کافشه و کتان سیاه سریع میره تو لک و در مورد بیماری قناری که اسهال داره یه سریه دانه ها براش سمه و باعث تشدید بیماری میشه
قناری خیار هم میخوره چه موقع بهش بدیم و چه موقع بهش ندیم مهمه در کل ازموده را ازمودن خطاست اگه مثال میخوای خودم قناری های خودم از لحاظ تغذیه سلطنتی و از لحاظ سلامتی مشکل دار بودند الان که تغذیه تقریبا درست شده مشکلات منم حل شده
۱۳۹۰/۱۰/۰۱، ۱۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، omidlord
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #14
سلام دوستان عزیز.اولا از لحاظ مزه ما دو نوع بادام داریم(تلخ و شیرین).کدوم یکی را باید با نبات مخلوط کنیم؟
دوما دوستان تو همین تایپیک یک جا نوشتند بادام گرمه و باز یک جا نوشتند بادام سرده!!!!؟حالا بفرمایید کدومش درسته؟
۱۳۹۲/۰۴/۱۶، ۰۴:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۲/۰۴/۱۶، ۰۴:۴۵ ق.ظ)'رحمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز.اولا از لحاظ مزه ما دو نوع بادام داریم(تلخ و شیرین).کدوم یکی را باید با نبات مخلوط کنیم؟
دوما دوستان تو همین تایپیک یک جا نوشتند بادام گرمه و باز یک جا نوشتند بادام سرده!!!!؟حالا بفرمایید کدومش درسته؟

سلام
منظور بادام شيرين هست. خيالتون راحت اكثريت معتقدند كه بادام گرم هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۶، ۰۶:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۲/۰۴/۱۶، ۰۴:۴۵ ق.ظ)'رحمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طبع بادام شیرین ازمنظر طب قدیم گرم و  تر  میباشد 
۱۳۹۲/۰۴/۱۶، ۱۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 4
8 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #17
سلام
در مورد دادن نبات به قناری باید بگم که خود نبات هیچ خاصیتی نداره ولی باعث میشه قناری پسته و بادام را با علاقه بخوره.
۱۳۹۲/۰۶/۲۹، ۰۳:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 149
74 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #18
برخلاف فرمایش دوست عزیزم؛ نبات فقط آب و شکر نیست, (شما وقتی دلپیچه بگیرید , آب و شکر بخورید خوب میشید؟؟؟)
نبات بخاطر انفعالاتی که در زمان تولید به علت اشباع شکر در آب اتفاق می افته, خواص فراوانی ازجمله تحریک کنندگی جنسی, طبع گرم, ازبین برندگی عفونتهای خفیف و... باعث سلامتی ومیل به امتزاج پرنده میشه, ولی طبق فرمایش دوستان, مصرف زیادش مضر و باعث بالا رفتن قند خون و حرارت بدن ودر نتیجه تولکی و حتی در بعضی موارد بیماری میشه؛
قایدتا" در فصل سرد ماهی دو بار و برای مست کردن هفته ای دوبار در یک دوره ی دوهفته ای توسیه ی بنده حقیر هست.
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۲:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amiro ، sadr ، katbi ، omidlord ، DRaiush
*
کاربر انجمن

kardani
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #19
نبات و بادام قناریو مست میکنه البته من نمی دم من شاهدانه یرای مست شدن میدم و گهگاهی بادام چون مملو از ویتامین ای هست که نتفه را قوی میکنه
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۸:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 23
54 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #20
سلام من شنیدم مخلوط آسیاب شده نبات و پسته و زعفران برا مستی سهره کولاک میکنه نظرتون چیه؟ البته بعضی ها هم ***** قاطیش میکنن پرندرو اذیت نمیکنه؟
۱۳۹۲/۰۷/۰۱، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان