زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه قناري با پروبيوتيك

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
تغذيه قناري با پروبيوتيك
با سلام به دوستان خوبم :

پروبیوتیک چیست ؟

کلمه پروبیوتیک از کلمه یونانی به معنی "برای زندگی" گرفته شده است . پروبیوتیک معمولا" یک یا مخلوطی از چندمیکروارگانیسم هستندکه چنان چه توسط انسان یا حیوان مصرف شوند ، می توانند با بهبود خصوصیات میکروفلور گوارشی میزبان اثرات سودمند بسیار زیادی را اعمال نمایند.

پروبیوتیک ها به تحریک رشد باکتریهای مفید روده و یا به کاهش بیماریزایی میکروب های مضر کمک می کنند و مکانیسم عمل آن ها متکی به جایگزینی و زنده ماندن آن ها در دستگاه گوارش است .

يكي از دوستان ميگفت كه ميتوان از ماست براي تغذيه قناري استفاده كرد البته به صورت زير :
ابتدا يك قاشق مرباخوري از ماست شيرين تازه را در يك ليتر اب حل نموده و به مدت 24 ساعت در يخچال نگهداري كنيد. سپس در ابدان قناري بريزيد و هفته اي يك بار استفاده شود

نظر شما در مورد مطلب بالا چيست؟ ايا موافق هستيد؟
ايا تابحال استفاده كرده ايد؟
و ايا با معده و سيستم گوارش قناري هم خواني دارد ؟
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۲۴، ۰۲:۳۷ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۵/۲۴، ۰۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #11
RE: تغذيه قناري با پروبيوتيك
سلام
من هم ماست پروبيوتيك مصرف كردم ولي خودم به شخصه به اين تبليغات اعتقادي ندارم .هر كسي كه بخواد مي تونه استفاده كنه حداقل كلسيم وپروتئين ماست خوب هست. براي كبوتر ومرغ استفاده مي كردم اما براي قناري فكر نكنم جالب باشه چون دستگاه گوارشش حساس هست وممكنه باعث اسهال ،چاقي يا يبوست بشه.يك بار در غذاي نرم ماست ريختم قناري هام نخوردن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۱۲، ۰۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #12
سلام
البته من از یه پزشک داخلی شنیدم که این محصول رو توصیه کرد برای مصرف انسانی پیش خودم فکر کردم که اگه ما بتونیم هفته ای یک بار اونم به مقدار کم تو ابشون حل کنیم مفید واقع بشه

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۲، ۰۲:۰۱ ب.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۲، ۰۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #13
دوستان در نظر داشته باشند این جور محصول ها برای پیشگیری هست و اگه نمیخوان هزینه کنند اصلا تو تغذیه پرنده لازم نیست و با پیشگیری و رعایت بهداشت از بروز بیماری های گوارشی جلوگیری کنند و چون دوستان دیگه بحثش رو پیش کشیدند ادامه پیدا کرد..
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۳، ۰۹:۱۷ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۳، ۰۹:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #14
سلام
اتفاقا دستتون درد نكنه اين جور اطلاعات بسيار كاربردي هستن.من هم در مورد ماست پروبيوتيك گفتم تبليغات هست نه در مورد كپسول هايي كه شما گفتيد.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۱۴، ۰۸:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #15
جناب بخشی منظور من کلی بود در مورد پروبیوتیک چون فوایدی داره اما مصرفش برای پرنده ضروری نیست و چند سالی بیشتر نیست که وارد بازار مصرف انسان یا تغذیه دام شده.البته از قدیم به طور تجربی مثلا در کفیر و *بعضی* ماست های محلی و ... استفاده میشده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۰۷:۱۰ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۴، ۰۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۲/۰۸/۱۴، ۰۸:۲۵ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اتفاقا دستتون درد نكنه اين جور اطلاعات بسيار كاربردي هستن.من هم در مورد ماست پروبيوتيك گفتم تبليغات هست نه در مورد كپسول هايي كه شما گفتيد.

سلام
در مورد صحت منبع خیالتون راحت که این خبر تبلیغاتی نیست و این محصول با همکاری دانشگاه پزشکی شهید بهشتی و یکی از شرکتهای لبنیاتی تولید شده

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۴، ۱۰:۵۸ ب.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۴، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #17
« پیشگیری همیشه بهتر از درمان بوده و هست »
درسته که پروبیوتیک لازم و واجب نیست ، اما بسیار مفید و موثر است و یکی از بهترین روش های پیشگیری ست .
پس بهتر است با مصرف صحیح بموقع و به اندازه اینگونه مواد و مکملهای تقویتی پرنده را ایمن کنیم .
شاید واسه خیلی از دوستان درک این مطلب سخت باشه ، اما بنده یا دوستانی که شاید مثل من هزینه زیادی واسه خرید قناریها پرداخت کردند ، از هزینه که بگذریم مدت زمان زیادی سپری و وقت صرف شده تا مثلاً جیبوس ، جیبر یا یورگ ، لانک اصیل یا کشیده بلند باب دلمون رو جایی دیده و خریدیم ، باید در حفظ سلامت و نگهداری کوشا باشیم ، هزینه کرده و تا حد امکان ایمنی را بالا  ببریم که خدای نکرده تلفات و ناراحتی پیش نیاد .

اگر پروبیوتیک ها از ابتدای زندگی استفاده شوند، در آینده مانع استقرار باکتری های مضر در دستگاه گوارش میگردند .
مصرف توام پروبیوتیک و پری بیوتیک تا حدودی جایگرین عملکرد آنتی بیوتیک شده و خواص درمان کننده ی خواهد داشت .

البته در زمانیکه قناری تحت درمان 3 روز یا بیشتر با آنتی بیوتیک قرار گرفته و دچار اسهال یا مشکلات هضم شده باشد ، پروبیوتیک لازم و واجب است و پرنده را سریعتر به حالت نرمال و سلامت و شادابی برمیگرداند .

ضمناً هزینه ی گزاف و بالایی هم ندارد .
من تحقیقات کاملی در این زمینه داشتم و اگر دوستان تمایل به استفاده داشتند و مورد مبهمی بود در خدمتم .
انواع پروبیوتیک ، پری بیوتیک ، پري مالاك ، پروبيوصا ، بایو یست ، لاکتیک درای و ...
اکثراً مشابه اند فقط بعضی ها کامل تر و تاثیر بهتری دارند ، مثل بایو یست .

این مطلب هم که یادم رفت اضافه میکنم ، در گزارشات پزشکی و سلامت ذکر شده که :
"ماده موسوم به استارتر ماست که اسم علمي‌اش Lactobacillus bulgaricus است، پروبيوتيک محسوب نمي‌شود. بنابراين نمي‌شود گفت ماست يک ماده پروبيوتيک طبيعي است. اين باور رايج غلطي است که وجود دارد."
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۵، ۰۴:۳۹ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۵، ۰۴:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
7 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #18
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و عشقبازان . کلمه پروبیوتیک خودش نشون دهنده اینه که از خانواده ی بیوتیک هاست یعنی یه نوع دارو هستش نه باکتری هست نه ماست و نه ........ و خود پروبیوتیک ها دارای زیر شاخه های گوناگون هستند مثل آنتی بیوتیک ها که تتراسایکلین و تایلوزین و اریترومایسین و ....... غیره هستند و مکانیزم اثرشون هم اینطوری هستش که داخل معده علاوه بر باکتری های مضر که باعث بیماریهایی از قبیل ورم روده و .. میشه باکتری هایی هم هستند که مفید هستند و به هضم غذا کمک میکنن پروبیوتیک فقط باکتری های مضر رو از بین میبره و باکتری های مفید زنده میمونن و به کار خودشون ادامه میدن .
۱۳۹۳/۰۷/۱۹، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #19
درود به شما
ولي شما داريد اشتباه مي كنيد.پروبيوتيك ها باكتري هستن.دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۱۹، ۱۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #20
سلام
سلام خواستم بدونم این پروبیوتیک  که به مرغ میدن میشه به قناری هم داد؟یعنی میکروبهای مفید گوارشی مرغ با قناری یکیه؟

[تصویر:  22558886281035282633.jpg]
۱۳۹۳/۰۷/۲۵، ۱۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان