زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۲۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه سهره با زعفران

ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #1
تغذیه سهره با زعفران
درود اساتید
از اساتید کسی برای تغیر رنگ سهره از زعفران استفاده کرده؟
۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۱۰:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #11
RE: تغذیه سهره با زعفران
با سلام خدمت دوستان زعفران هیچ مشکلی برای سهره پیش نمیاره من خودم تو ماه های سرد تو جا آبی به مقدار کم حل میکنم وبه سهره هام میدم البته نه برای رنگ گرفتن .همون جور که میدونید زعفران طبع گرم داره وشادی آور هست و رو خوندن پرنده تاثیر میزاره وبدن پرنده رو گرم نگه میداره سهره ها تو طبیعت هم تو مزارع گل رنگ وزعفران هم میرن وتعذیه میکنن.من در هفته یه بار تو جا آبی حل کرده به مقداری که ر نگ آب کمی زرد بشه کلوی پرنده میزارم تو هوای سرد .موفق باشید
۱۳۹۱/۰۷/۱۶، ۰۸:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #12
RE: تغذیه سهره با زعفران
(۱۳۹۱/۰۷/۰۹، ۱۰:۱۶ ب.ظ)torqe hamid نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب ادمین من هم موافقم با این نظر اما در مورد چیزهای غیر طبیعی . ولی زعفران یا هر دان و سبزی که طبیعی است بد نیست امتحان کرد و یه تجربه جدید کسب کرد.

دوست عزیز
بنده با این نظر کاملاً مخالفم . هر ماده طبیعی لزوماً نمی تواند نتایج مفیدی برای سلامتی پرنده شما به ارمغان بیاورد . حتی گاهی اوقات بسیاری از این مواد طبیعی که برای انسان مفید هستند برای پرندگان ممکن است نتیجه ای مخرب داشته باشد .
همین مواد طبیعی که می فرمایید، ابتدا می بایست از طریق علمی مورد آزمایش قرار بگیرند یا اینکه پرورش دهندگان به یک نظر واحد برای مصرف آن برسند .
شما می فرمایید که هر دان یا سبزی طبیعی را می توان برای قناری استفاده کرد در حالی که حتی هنوز هم در مورد ترکیبات هفت تخم و درصد دانه های آن اتفاق نظری در بین پرورش دهندگانوجود ندارد .

بنده با واژه امتحان مشکلی ندارم اما با نحوه این امتحان مخالفم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۱۶، ۰۹:۴۱ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۷/۱۶، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، محمد جلالی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان