زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۴:۲۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه سهره در زمان لک

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
تغذیه سهره در زمان لک
درود
میخواستم از اساتید واسه تغذیه سهره در زمان لک راهنمایی بگیرم و اینکه چند روزپرنده تو لک هست؟
اینکه چه چیزهایی به پرنده بیشتر باید داد در این زمان و چه چیزهایی نباید داد.
ممنون
۱۳۹۰/۰۲/۱۷، ۱۰:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: YASIN3970 ، مرتضي1
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #41
RE: تغذیه سهره در زمان تو لک
با سلام
منظور دوستمان همان تخم کافشه هست.توی شیراز به تخم کافشه میگن خسدونه.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، Ashkan66 ، محمد جلالی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #42
سلام بله دوسته عزیز ما شیرازی ها به کافیشه میگیم خسدونه و برای رنگ آوردن جوجه ازش زیاد استفاده میکنیم
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۹:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، 10reza10
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #43
البته هر منطقه سهرهای اون اخلاق ورفتارشون با هم فرق دارن هم از نظر طبع شون هم از نظر تغذیه بعضیها خوش لک هستند بعضی ها بد لک دوستان بدونن که اگه از روشی که آقای علیرضا گفتن نتیجه نگرفتید نه اینکه روش ایشان بدرد بخور نیست نه روش نگهداری آب وهوا واخلاق سهره با این نوع تغذیه از جوجه گی جوره وعادت کرده حالا شما انتظار نداشته باشید سهره ای که دست شما هست هم با همین روش لکش رو پشت سر بزاره اگه سال اولش رو دست خودتون بوده باهمون روش قبلی لکش رو بگذرونید ولی بنظر من برای جوجه سهره هاتون به این روش عادت بدید با در نظر گرفتن اخلاق سهره .من سهره داشتم 4ماه لکش طول میکشیدواز هر روشی که بگید استفاده کردم نتیجه نداشت.بدتولک بود الان هم دست یکی از دوستانه خبره هست ولی با همون شرایط.ویه امر طبیعی هست نمیشه یه چنین مسئله ای رو بد دونست بنظر من آرامش بهترین فاکتور هست برای از لک در اومدن سهره. یه هوا بودن مکان نگهداری من سهره داشتم تو هوای گرم لک میکرد وتو همون هوا از لک در میومدو اصلا جاشو خنک نمی کردم به این نحو عادت کرده بود پس حتما قبل از اینکه چی بدیم که سهر ه رو قوی بکنه تا زود تر از لک در بیاد به فکر یه محیط خوب باشیدو شرایط ثابت با آرامش کافی نور کم وخواب زیاد تا دمای بدن پرنده پایین بیاد من شنیدم سهره آخرای مستیش که میخواد بره تو لک از حرارت زیاد بدنش سردرد میگیره وهمون باعث میشه که عصبی بشه شاید دیده باشین که سهره میخواد لک کنه دهنش میریزه بهم با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۱۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #44
سلام.همونطور که دوست عزیزمان آقای دهن باز گفتن مهمترین نکته در لک سهره شرایط سهره و عادات سهره هست هر سهره ای عادات بخصوص خودش رو داره که باید طبق اون عادات باهاش رفتار کرد ولی بعضی نکات هم هست که برای همه سهره ها یکسان است.اطلاع از خواص و طبیعت سرد و گرم دانه ها سرد و گرم بودن محل نگه داری و از همه مهمتر عادات پرنده خود میتونه به ما کمک کنه که در زمان حساس لک بهترین کارها را در قبال پرنده خود انجام بدیم.در آخر ضمن تشکر از دهن باز عزیز باید بگم با تمام نظرات ونکته های ایشان موافقم .باتشکر
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #45
دوستان تخم خرفه چطور طبیعتی داره گرمه یا سرد در ضمن یکی از دوستان میگفت در اواخر لک بادام و تخم خرفه برای قوی شدن حیوون ودر اوردن پر خوبه ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۱/۰۶/۰۱، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #46
(۱۳۹۱/۰۶/۰۱، ۱۲:۱۰ ق.ظ)ارمان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تخم خرفه چطور طبیعتی داره گرمه یا سرد در ضمن یکی از دوستان میگفت در اواخر لک بادام و تخم خرفه برای قوی شدن حیوون ودر اوردن پر خوبه ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز
تخم خرفه طبیعت سرد و دوستتون درست گفتن.
من چندینساله تخم خرفه+بادام+پسته+کنجد رو باهم مخلوط می کنم و به میزان مشخص به قناریهام می دم و خداروشکر خیلی بهتر از دارو های شیمیایی جواب گرفتم.
۱۳۹۱/۰۶/۰۱، ۰۹:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #47
باسلام دوست من طبع سهره با قناری فرق داره شاید یه جاهایی مشترک باشن ولی در کل باهم خیلی فرق دارن من تا بحال به سهره برای این منظور ندادم .
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۱۰:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #48
سلام
اقا ميگن برايه اينكه سهره رو تو لك بدي از بلغور جو استفاده كنيد،ميخوام ببينم درسته يا نه و اگر خوبه مقدارش و طريقه مصرفش چطوريه؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۱۰:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #49
من تا الان استفاده نکردم ولی شنیدم از آرد جو استفاده میکنن ولی فکر نکنم سهره بلغور جو یا آرد جو بخوره.از دوستانی که خودشون استفاده کردن خواهش دارم طریقه مصرف مقدار مصرف و میزان جوابدهیش رو بگن.تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۱۰:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #50
(۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۱۰:۱۸ ق.ظ)soheilj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اقا ميگن برايه اينكه سهره رو تو لك بدي از بلغور جو استفاده كنيد،ميخوام ببينم درسته يا نه و اگر خوبه مقدارش و طريقه مصرفش چطوريه؟

با سلام

دوست عزیز *soheilj* چرا چیز های که از مردم ناشی میشنوی رو زود باور میکنی ؟ اگر میخوای سهره شما بی ارزش و بدرد نخور بشه هر کاری میتونی بکونی مثل همین بلغور جو !!

توی همون پارچه بکن بسه !!! حتما باید طلفات بدی تا برات تجربه بدست بیاری !!
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان