زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۹:۰۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه سهره در زمان لک

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
تغذیه سهره در زمان لک
درود
میخواستم از اساتید واسه تغذیه سهره در زمان لک راهنمایی بگیرم و اینکه چند روزپرنده تو لک هست؟
اینکه چه چیزهایی به پرنده بیشتر باید داد در این زمان و چه چیزهایی نباید داد.
ممنون
۱۳۹۰/۰۲/۱۷، ۱۰:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: YASIN3970 ، مرتضي1
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #51
RE: تغذیه سهره در زمان تو لک
متشكرم دوست عزيز،اما من نگفتم اينكار رو كردم يا ميخوامانجام بدم فقط خواستم از شما سروران سوال كرده باشم كه حقيقت داره يا نه؟!!!
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۴:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #52
ميخواستم بدونم كه با توجه به فصل افتابگردان،ميشه از از اين گلها به سهره داد
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #53
منظورت گله آفتابگردونه یا تخم آفتابگردون؟گلش رو که نمیدونم نه امتحان کردم نه دیدم.ولی تخمه آفتابگردون هم خیلی چربه هم خیلی گرم باید در دادنش دقت کرد در فصلهای سرد برای بالا بردن حرارت بدن سهره استفاده میشه در حد دو انگشتی در هفته ولی در هوای گرم معمولا استفاده نمیشه
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65 ، 10reza10
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #54
منظورم بيشتر اينه كه يك تكه گل رو بكني كه حاوي تخم افتابگردونه و بزاري تو قفس،اخه ديدم سهرهها تو طبيعت ميرن رو گلهايه افتابگردون و شروع ميكنن به خوردن تخمها

يك سوال ديگه هم دارم و اون اينه كه در خيلي از جاهايه سايت خوندم كه از طبيعت دانهها بايد درست و بجا استفاده بشه ،حالا ميخوام بدونم دانه هايه گرم كه برايه خالي كردن بيشتر پرها استفاده ميشه و دانههايه سرد كه برايه جلوگيري از طولاني شدن دوران لك استفاده ميشن دقيقا در چه زمانهايي استفاده ميشن،يعني وقتي پرنده رو ميپيچيم بيشتر از دانه هايه گرم استفاده ميكنيم و زماني كه درشون مياريم از دانههايه سرد،اما اين مطلب با توجه به فصلهايه سال و زمانه تولك حيوون و زمانه تخت كردن كامل زياد منطقي بنظر نمياد يا برداشت من اشتباه بوده؟!؟!؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۳:۵۱ ب.ظ، توسط soheilj.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۳:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #55
برداشت شما اشتباه نیست ولی درست هم نیست.استفاده از طبیعت دانه ها در فصل و زمان درست هست که نکته اصلی ماجراست.مثلا سهره ای که دونه اصلیش شاهدونه است رو میخوایم به اجبار لکش بدیم.میایم دونه خنک رو به غذاش اضافه میکنیم نه اینطوری که مثلا هفته ای دو سه بار بهش دونه خنک بدیم باید به غذای روزانش به مقدار زیاد اضافه بشه سهره پرنده حساسیه این تغییر دون و طبیعت باعث میشه حیوون لک بخوره.حالا یه سهره ای خودش آمادگی لک خوردن داره زمانش هم رسیده با دادن دونه گرم پرریریش رو به اوج میرسونیم بعد از اتمام پرریزی و جوونه زدن پرهای جدید با کم کردن دونه گرم و اضافه کردن دونه خنک نه به غنوان غذای اصلی بلکه به عنوان مکمل هفته ای دوبار

همه ای چیزا بر میگرده به شرایط سهره.سهره نسبت به تغیبر دون خیلی حساسه ودلیل لک خوردنش بخاطر استفاده از دونه گرم و سرد هم همینه باز یاد آوری میکنم منظور از تغییر دون دونه مصرفی روزانه است نه دونه مکملی که هفته ای یکی دوبار بهش میدیم.بعد از اتمام پرریزی و جوونه زدن پرهای جدید دونه خنک باعث کمتر شدن پرریزی میشه.ولی باید در هر شرایطی از استفاده دونه های دیگه به غیر از دونه اصلی پرنده به مقدار زیاد جلوگیری کرد حالا چه دون گرم چه دون سرد.تنوع خوبه ولی نه برا سهره .سهره پرنده پیچیده ای هست و قلق داره اگه قلقش دستت بیاد کار تمومه.هفته ای دوبار استفاده از دونه های دیگه در حد یه انگشتی کافیه ولی استفاده از سبزیجات و مولتی ویتامین به صورت منظم توصیه میشه

بعد از پایان پرریزی این آببازی و ثابت بودن شرایط هست که تخت کردن و بالا اومدن حیوون کمک میکنه ثابت بودن شرایط هم یعنی دما یکنواخت دونه ثابت.زیاد خودتون رو درگیر دونه سرد و گرم نکنید مهمترین وظیفه یه سهره باز شناخت ذات و عادات سهره خود است و این کار با گذشت زمان و کسب تجربه امکان پذیر است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۴:۵۶ ب.ظ، توسط علیرضا پوریان.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65 ، toghi almasi ، shams
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #56
سلام
از اساتيد كسي در مورد دادن فلفل دلمه دادن به سهره تجربه داره ؟البته من خودم پارسال به سهره هام ميدادم و فكر ميكنم تو رنگشون بي تاثير نبود و فكر ميكنم برايه ضدعفوني كردن دستگاه گوارش هم خوب باشه،لطفاً اگر كسي اطلاعات كاملتري داره بزاره.
باسپاس
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۹:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #57
من از فلفل دلمه قرمز برای تامین رنگدانه های مورد نیاز پرنده و همچنین ویتامین eو چندتا ویتامین دیگه استفاده میکنم.البته به صورت خشک شده و پودر شده توی غذای تخم مرغی بیشتر هم برا قناری و سهره قناری استفاده میکنم تا سهره.مصرف زیاد فلفل دلمه باعث اسهال و ناراحتی های گوارشی میشه.از اونجایی که سهره تمایل زیادی به خوردن غذای تخم مرغی نداره باید به صورت تازه بهش داد اون هم به مقدار کم در حد یه بار در هفته.البته باید گفت مصرف غذاهای رنگی در سهره تاثیر چندانی نداره من حتی بهترین مارک رنگدونه رو روی سهره امتحان کردم تاثیر خیلی کمی داشت و بعد مدت کوتاهی هم از بین رفت ولی همون رنگدونه رنگ قناریامو زمین تا آسمون عوض کرد.در کل فلفل دلمه برا ویتامین و تنوع خوبه ولی به مقدار کم.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۱۰:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #58
عليرضا جان انگار كلاً تو اين سايت غير ازشما و دوسه تا از دوستان كسه ديگه اي نيست،فكر ميكنم اومديم به يه سايت متروكه!!!!!!!!
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #59
والا سهیل جان چه عرض کنیم قبل از اینکه من غضو بشم هر وقت میومدم تو سایت یکی که یه سوالی طرح میکرو فورا پنجاه تا جواب دوستان بهش میدادن از شانس ما از روزی که غضو شدیم کلا انگار همه رفتن مرخصی.ما به این دلیل اینجادعضو شدیم که یه چیز جدیدی یاد بگیریم ولی اینجور که پبش میره همون چیزایی هم که بلدیم بهش شک میکنیم.ایشالا درست میشه
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۳:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #60
(۱۳۹۱/۰۳/۱۸، ۰۸:۱۸ ب.ظ)ارمان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اتفاقا منم با این مساله 1 ماهیه در گیرم امیدوارم اساتید یه برنامه کامل غذایی تو این ارسال ارائه بدن تا پست های جدیدی باز نشه ودوستان جواب خودشونو تو این پست بگیرن ممنون میشم

این تاپیک در موضوع مشابهی که شما دوستان عزیز زحمت جستجوی آن را هم نکشیدید ادغام شد

(۱۳۹۱/۰۴/۲۲، ۰۴:۴۳ ب.ظ)پارس نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
خیلی ممنون از کلیه دوستان که اطلاعات داشتنند و :basa (159):ندادند

دوستان در تاپیکی که جناب هستی معرفی کردند جواب شما را داده اند . شما نمی بایست تاپیک تکراری ایجاد کنید

(۱۳۹۱/۰۴/۲۲، ۱۰:۱۲ ب.ظ)zardpareh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز باور کن که من تا حالا سهره نداشتم که ازش اطلاعاتی داشته باشم ولی خدا میدونه اگه داشتم ذره ای هم دریغ نمی کردم و اصلا دوست داشتم اطلاعاتم رو در اختیار دیگران هم قرار بدهم ولی نمیدونم چرا اساتید حاضر در این سایت از جواب دادن به افراد تازه کار(خودومو میگم) کوتاهی میکنند نمیدونم چرا اصلا توجهی نمی کنند به هر حال ...:basa (22)::basa (58)::basa (22):

به جای متهم کردن دیگران به بی توجهی بهتر بود جستجو می کردید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۱۰:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۱۰:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان