زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۱:۲۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه قناری با کرم آیزنیا

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 14
15 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #1
تغذیه قناری با کرم آیزنیا
از دوستان میخواستم نظر خواهی کنم در مرد تغذیه با کرم آیزنیا که یه نژادی از کرم خاکیه . با توجه به اینکه این کرم پروتین خالصه فکر میکنم میتونه جایگزینه تخم مرغ باشه در یه جایی دیدم از این کرم در تغذیه مرغ استفاده شده بود در افزایش تخم مرغ تاثیر خیلی زیادی داشته.حالا دوستان نظرشونو بگن ببینیم کسی تجربه ایی در این زمینه داره.من کرم زنده رو گذاشتم پرنده ها ازش میترسیدن.کرم غیر زنده گذاشتم طرفش نمیرن .حالامیخوام ببینم باید مخلوط با یه غذای دیگه بکنم چطور میشه...؟
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #2
RE: تغذیه قناری با کرم آیزنیا
سلام من جایی ندیدم کرم استفاده بشه برای قناری حتی تو سایتهای کشورهای اروپایی و آمریکا که تو پرورش قناری از ما قدیمی ترند و همه موارد رو امتحان کردند و بهترین روشهای پرورش رو به طور رایگان در اختیار همه میزارند . ولی ایده جالبی هست چون سهره و قناری تو طبیعت امکان تغذیه از کرم و حشرات دارند و از نظر پروتئینی بسیار کامله.اگه منظور از این کرمهای خشک یا یخ زده برای ماهی آکواریومی هست و مطمئن هستید هیچ گونه آلودگیه انگلی و باکتریایی نداره میتونید آزمایش کنید و نتیجه رو همینجا اعلام کنید .

اگر هم منظورت کرم آیزنیا فوتیدا هست که تو تهیه ورمی کمپوست (کود زباله گیاهی) ازش استفاده میشه حداقل بلایی که سر قناریات میاری اسهال عفونی هست.مگر اینکه یه جوری ضد عفونی بشه رو و داخل بدن که به جز پختن روش دیگه ای نمیشه و به نظرم منصرف بشی و از خود تخم مرغ با رعایت اصول بهداشتی استفاده کنی پرنده هات بیمار نمیشن مثلا 2 ساعت بیشتر تو قفس نمونه و اضافش که تو یخچال میمونه بیشتر از یه صبح تا بعداز ظهر مصرف نشه و بریزی دور. خود من اندازه نیاز یکبار پرنده ها میپزم و تخم مرغ اضافی نمیمونه که میکروب روش رشد کنه و بیماریهایی مثل اسهال ایجاد بشه.
تاپیک اسهال و ورم روده رو مطالعه کن.

مهمترین منبع پروتئینی برای قناری تخم مرغ هست و مخصوصا موقع رشد جوجه خیلی لازمه چون پروتئین دانه ها هم کمه هم کامل نیست .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۱۱:۰۹ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۱۰:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان