زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۴:۰۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تغذیه جوجه ها
با سلام خدمت همه دوستان

میخواستم بدونم اگر قناری ماده در هنگام تولد - روز اول و دوم جوجه در دادن غذا به جوجه ها بی توجهی کند و به جوجه ها خودمون غذا بدیم مشکلی نداره - البته سا لهای قبل اینکار انجام دادیم ولی می خواستم از عزیزان بپرسم و مطمئن بشم مشکلی ندارد . با تشکر .
۱۳۸۹/۱۰/۲۷، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #91
RE: تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۹:۲۸ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی
من قناریم اولین باره جوجه کرده و 3 تا تخم گذاشت هر3 جوجه شد

و بعد از در امدن جوجه ها صبح فرداش دیدم جوجه اولی نیست اصلا تو قفس خلاصه بعد از گشتن دیدم افتاده تو. کیسه زیر قفس . برش داشتم بر ش گردوندم تو لانه. بعد وقتی ظهر برگشتم دیدم باز کف قفسه بر داشتم

و بعد نر رو جدا کردم گفتم شاید اون می اندازتشون پایین چون زیاد مسته. بعد از اون دیگه جوجه پایین نیفتاد.
خلاصه هر 3 تا جوجه داشت. اما امشب جوجه سومی که کوچک بود از اونها مرده بود تو لانه منم برش داشتم
الان ماده تنها و 2 تا جوجه به جوجه ها غذا داده
نمیدونم چرا جوجه سوم مرد.

بنظر شماها ماده به تنهایی از پس بزرگ کردن 2 جوجه بعدی بر میاد
من الان فقط تخم مرغ. و دانه کتان تو قفس گذاشتم. و یک کم سیب
بنظر شماها یرگ کاهو هم بظارم.
بچه ها میشه یک لیست غذاهای که باید بدمشون برام بنوسید. الان جوجه ها 3 روزشون است
سلام محمد جان
به نظر علت مرگ جوجه سوم قناری شما این بوده که تخم ها رو باهم زیر قناری ماده نگذاشتی و بین جوجه اول و سوم اختلاف 2 روزه افتاده.
برای تغذیه بهتره جوجه ها توسط والدین,دادن کاهو به قناری ها الزامی هستش !
به نظر من که علت افتادن اون جوجه به پائین نمی تونه قناریه نر باشه و پیشنهاد می کنم نر رو پیش ماده برگردونی تا زیاد به ماده فشار نیاد...
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۹:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، nazmi ، پدربزرگ
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #92
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۹:۴۲ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۹:۲۸ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی
من قناریم اولین باره جوجه کرده و 3 تا تخم گذاشت هر3 جوجه شد

و بعد از در امدن جوجه ها صبح فرداش دیدم جوجه اولی نیست اصلا تو قفس خلاصه بعد از گشتن دیدم افتاده تو. کیسه زیر قفس . برش داشتم بر ش گردوندم تو لانه. بعد وقتی ظهر برگشتم دیدم باز کف قفسه بر داشتم

و بعد نر رو جدا کردم گفتم شاید اون می اندازتشون پایین چون زیاد مسته. بعد از اون دیگه جوجه پایین نیفتاد.
خلاصه هر 3 تا جوجه داشت. اما امشب جوجه سومی که کوچک بود از اونها مرده بود تو لانه منم برش داشتم
الان ماده تنها و 2 تا جوجه به جوجه ها غذا داده
نمیدونم چرا جوجه سوم مرد.

بنظر شماها ماده به تنهایی از پس بزرگ کردن 2 جوجه بعدی بر میاد
من الان فقط تخم مرغ. و دانه کتان تو قفس گذاشتم. و یک کم سیب
بنظر شماها یرگ کاهو هم بظارم.
بچه ها میشه یک لیست غذاهای که باید بدمشون برام بنوسید. الان جوجه ها 3 روزشون است
سلام محمد جان
به نظر علت مرگ جوجه سوم قناری شما این بوده که تخم ها رو باهم زیر قناری ماده نگذاشتی و بین جوجه اول و سوم اختلاف 2 روزه افتاده.
برای تغذیه بهتره جوجه ها توسط والدین,دادن کاهو به قناری ها الزامی هستش !
به نظر من که علت افتادن اون جوجه به پائین نمی تونه قناریه نر باشه و پیشنهاد می کنم نر رو پیش ماده برگردونی تا زیاد به ماده فشار نیاد...
. اره من تخم ها باهم نگذاشتم جوحه اول تا سوم 3 روز باهم اختلاف داشتن.
نر الان 4 روزه که جداش کردم و انداختم پیش یک ماده دیگه
نمی دونم برش گردونم تو قفس این ماده یا نه.چون 4 روزه جدا شده شاید بر گرده اصلا توجه ای نکنه به
ماده و جوجه ها
الان اون 2 تا جوجه خوب غذا بهشون یده. براشون تخم مرغ و سب و دانه کتان گذاشتم.
الانم یک کم کاهو دادمش.
فعلا دارم مرتب بهش می رسم. دانه خوری تخم مرغ خوری رو بردم نزدیک لانه که زیاد نخاد ازش دور بشه.
اگه دیدم ماده داره اذیت میشه برا این 2 تا جوجه مجبورم نر رو برش گردونم
تو قفس این ماده
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۰:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #93
چطور باید به جوجه قناری غذا بدم امروز 4 روزش است

ماده به جوجه ها غذا نمیده 2 تاش مرده

فقط یکیش مونده دیگه

لطفا سریع کمک کنید
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #94
سلام به همگی

فعلا فقط یک بک جوجه برام مونده. 2 تا جوجه 2 وم و 3 وم مرد. و دلیلش هم نفهمیدم براتون عکس ازش گرفتم
الان قناری نر رو بر گردوندم پیش ماده که لا اقل حوحه اول رو از دست ندم.

چون یک ماه زحمت کشیدم. و زحمتم لا اقل بک جوجه بشه از اولین جفت گبری این جفت بشه نگه داشت

الان که کاهو گذاشتم. بعد 1 ساعت رفتم نگاش کردم تو چنه دان جوجه کاهو بود. بهش چیز داده. نمی دونم.نر غذا دده یا ماده

عکس جوجه طلف شدهدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم عکس دانه های که امروز براشون گذاشتم
دانه هفت تخم.قرفه.کنجد
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۳:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sari
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #95
شما بهتره اول قسمت علل مرگ جوجه ها را مطالعه کنید بعد بیایید و سوالاتتونو مطرح کنید
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۷:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #96
دوستان نظرشون در مورد این غذاهای تخم مرغی آماده چی هست "؟ آیا میشه از اونا استفاده کرد واسه تغذیه جوجه ها با توجه به خشک بودنشون ؟؟
چون افرادی مثله من که ده ساعت سر کار هستند سخت که غذای تخم مرغی بدن ( با توجه به سریع فاسد شدن این غذا هم جایز نیست به مقدار زیاد در دسترس پرنده ها گذاشت

نظرتون راجع به این موضوع چیه ؟؟
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #97
(۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۱:۰۹ ق.ظ)abbass11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان نظرشون در مورد این غذاهای تخم مرغی آماده چی هست "؟ آیا میشه از اونا استفاده کرد واسه تغذیه جوجه ها با توجه به خشک بودنشون ؟؟
چون افرادی مثله من که ده ساعت سر کار هستند سخت که غذای تخم مرغی بدن ( با توجه به سریع فاسد شدن این غذا هم جایز نیست به مقدار زیاد در دسترس پرنده ها گذاشت

دوست من قبلا این مورد بحث شده لطفا سرچ کنید .
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۱:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #98
(۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۱:۰۹ ق.ظ)abbass11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
دوست عزیز شما میتوانید در تغذیه از شاهدانه به ازای هر جوجه یک انگشتی پر استفاده نمایید و با بزرگ شدن جوجه ها میزان استفاده از شاهدانه رو بالا ببرید و یک نکته دیگر افزایش زمان روشنایی و تغذیه اخر شب و در زمان حضور غذای نرم تخم مرغی ( میتوانید از شاهدانه باز هم ) استفاده کنید در این مورد میزان تلفات برای جوجه های ضعیف یا فاصله باز شدن زیاد تخم ها از یکدیگر در جوجه های خودم صفر بوده است
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #99
آقا در خصوص آرد برنج عرض كنم كه يا آرد برنج من خراب بود يا تأثير خوبي نداشت
۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۷:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

مهندسی
سپاس‌ها: 69
21 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #100
سلام دوستان خسته نباشید!!

یک سوال واسم پیش اومده، وقتی اولین جوجه در امد تا زمان یک هفتگی تغذیه قناری ها فقط با تخم مرغه این یعنی دان کتان رو از تو قفس دربیارم؟؟؟ یا در کنار کتان تخم مرغ هم در اختیارشون بزارم؟؟؟

اخه یکی از دوستام که چند سالی تجربه داره بهم گفت کتان رو نباید هفنه اول بدی باعث مرگ جوجه میشه!!!!!!
۱۳۹۱/۱۱/۰۶، ۰۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان