زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۰۷:۲۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تغذیه جوجه ها
با سلام خدمت همه دوستان

میخواستم بدونم اگر قناری ماده در هنگام تولد - روز اول و دوم جوجه در دادن غذا به جوجه ها بی توجهی کند و به جوجه ها خودمون غذا بدیم مشکلی نداره - البته سا لهای قبل اینکار انجام دادیم ولی می خواستم از عزیزان بپرسم و مطمئن بشم مشکلی ندارد . با تشکر .
۱۳۸۹/۱۰/۲۷، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 21 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #201
RE: قناري وحشي
سلام مجدد
بله دقیقا در طبیعت فصل تولید مثل پرندگان همزمان میشه با آب و هوای مناسب و وفور غذا و در مورد پرندگان آواز خوان که تو فصل تولید مثل و بزرگ کردن جوجه نیاز غذایی بالا هست از حشرات که منبع غنی پروتئین هستند هم در کنار دانه ها استفاده میشه.که ما این کمبود رو تو قفس با تخم مرغ جبران میکنیم.
همیشه حتما وجود منبع حیوانی یا حشره برای تامین تمام آمینو اسید ها لازم نیست و با چند نوع دانه هم میشه این کارو کرد برای مثال گیاهان تک لپه ای مثل گندم و جو و ارزن و .... چند نوع آمینو اسید دارند و دو لپه ای ها و مخصوصا حبوبات تعداد دیگری که با هم مکمل هستند.
مثلا برای تغذیه مرغ کنجاله سویا که از دولپه ای ها و دارای پروتیین زیاد هست با غلاتی مثل ذرت و گندم داده میشه که نیاز غذایی تامین میشه یا در مورد کبوتر بازها دیدم گندم و ارزن که غذای اصلی هست رو در فصل جوجه گیری با ماش یا عدس یا ... کامل میکنند که نیاز های بدنی تامین بشه.یا قناریهایی که با جوانه ماش ریز و چندین جوانه تغذیه میشوند علاوه بر کتان و ارزن که جیره اصلی هست. در کل راههای مختلفی برای تامین مواد مورد نیاز پرنده وجود داره که تو طبیعت معمولا تامین میشه و تو قفس این وظیفه بر عهده شماست که بهترین شرایط رو برای پرنده ای که نگهداری میکنید مهیا کنید و ...
۱۳۹۲/۱۲/۱۹، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #202
RE: تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی
سلام بچه ها
به جوجه ها به چه صورت باید کافشه داد؟
منظورم اینه چقدر واز کی به جوجه ها وتا کی به جوجه های بدیم؟
۱۳۹۲/۱۲/۲۴، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #203
سلام
دادن کافشه به جوجه قناریا به چه شکل باشه؟
یعنی از اولین روز که جوجه ها از تخم درمیان باید داد یا نه؟اگه نه چند روز بعد باید داد؟به چه اندازه داد؟تا کی باید داد؟

۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۰۵:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #204
(۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۰۵:۰۰ ب.ظ)'rezaia' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دادن کافشه به جوجه قناریا به چه شکل باشه؟
یعنی از اولین روز که جوجه ها از تخم درمیان باید داد یا نه؟اگه نه چند روز بعد باید داد؟به چه اندازه داد؟تا کی باید داد؟

با سلام از روز سوم  تولد جوجه قناري ميشه به پدر و مادر كاپشه خندون  به مقدار روزي 7 تا ده دانه داد تا 20 روزگي  جوجه ها و سپس بايستي كاپشه متوقف بشود.
۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۰۵:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 88
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #205
دوستان عزیز با استفاده از تجربه های شما امروز جوجه هام دراومدن حالا سوالی که دارم این هستش بادام از هفت روز دیگه شروع کنم خوبه؟ مولتی ویتامین ad3e بدم بهشون خوبه یا مولتی ویتامبن بچه باید داد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید بعد قناری تا تخم آخر میخوابه درسته؟ یا تا جوجه ها بزرگ بشن میخوابه؟ اگه از این پودر های تغذیه جوجه بگیرم بریزم روی تخم مرغ چطوره؟ یک سوال دیگه هم دارم اینجا توی همدان برای جوجه قناری آرد سوخاری هم میزارن این کار خوب هستش؟ ببخشید سوالات من زیاد شد .... بازم از همه دوستان ممنونم
۱۳۹۳/۰۲/۱۳، ۱۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #206
سلام
بادام واسه قناری تکی 1هفته تا 10 روز یکبار  واسه قناری که جفته وقبل تخم گذاری  یک روز درمیان
شما واسه قناریتون وقتی جوجه هاشون 10 روزه شدن بهشون بدین
مولتی ویتامین بدین بهتره حالا نوع مولتی ویتامین  رو ببینید که کدوم بهتره استفاده کنید داخل سایت در مورد مولتی ویتامین ها بحث شده
adceواسه تقویت نطفس
همین که یخورده جوجه ها بزرگ تر بشن بیشتر از روشون بلند میشه معمولا 10 روزه که میشن بیشتر از روشون  پا میشه 
اگه پودری هست  اول درموردش تحقیق کنید بعد بهشون بدین 
آرد سوخاری هم میدن /میتونین  بیسکویت ساقه طلایی پودر کنید رو تخم مرغ 
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۲/۱۳، ۱۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_021 ، محمدمهدی ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #207
(۱۳۹۳/۰۲/۱۳، ۱۲:۰۷ ب.ظ)'ali_021' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز با استفاده از تجربه های شما امروز جوجه هام دراومدن حالا سوالی که دارم این هستش بادام از هفت روز دیگه شروع کنم خوبه؟ مولتی ویتامین ad3e بدم بهشون خوبه یا مولتی ویتامبن بچه باید داد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید بعد قناری تا تخم آخر میخوابه درسته؟ یا تا جوجه ها بزرگ بشن میخوابه؟ اگه از این پودر های تغذیه جوجه بگیرم بریزم روی تخم مرغ چطوره؟ یک سوال دیگه هم دارم اینجا توی همدان برای جوجه قناری آرد سوخاری هم میزارن این کار خوب هستش؟ ببخشید سوالات من زیاد شد .... بازم از همه دوستان ممنونم

سلام
ماده قناري معمولا تا يك هفته كاملا روي جوجه ها مي خوابه وبعد از اون كم كم زمانش را كمتر مي كنه تا زماني كه جوجه ها كاملا درشت ميشن ونيازي به مادر ندارن.
ad3e خوبه واز اين بهتر استيمول يا ويتاسيد پودري هست چون كامل تر هستن.
بادام را از همان روز اول هم ميشه استفاده كرد ولي در روز هاي اول به پروتئين بيشتري نياز دارن كه از راه تخم مرغ تامين ميشه. بهتره كه در روزهاي اول فقط غذاي تخم مرغي داده بشه تا دستگاه گوارش آماده هضم چيزهاي ديگر هم بشه.حتي مولتي ويتامين بهتره كه از روز سوم به بعد داده بشه. درست مثل بچه انسان كه در روزهاي اول فقط با شير مادر تغذيه ميشه.
كل نوشته من هم شد بشه وميشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۱۳، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

محصل...
سپاس‌ها: 89
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #208
سلام من یک نر و یک ماده دارم امروز یه مولتی ویتامین تابرنیل (توتال) تهیه کردم و میخوام از اون استفاده کنم هفته ای چند بار استفاده کنم؟و کی آماده میشن؟برنامه غذای مثلا در طول هفته  این برنامه خوبه؟شنبه: تخم مرغ آبپز با هویجیکشنبه:کاهودوشنبه:میوهسه شنبه: هفت تخمچهار شنبه:هویجپنجشنبه:کاهوجمعه:میوه پیشاپیش ممنون از راهناییتون
۱۳۹۳/۰۳/۱۲، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #209
توتال من مصرف میکنم و خیلی خوبه...اول بگو چند گرفتی و کدوم شهری...دوما برای اماده سازی باید تخم مرغ با پوست برای جبران کلسیم به ماده و بادام رنده شده به نر بدی.این برنامت هم غذای تخم مرغیش واقعا کمه.هفت تخم معتدل هفته ای دوبار.تخم مرغ با پوست یک چهارم یک تخم مرغ برای ماده یک روز در میان و بادام رنده شده برای نر هفته ای یه بار.
۱۳۹۳/۰۳/۱۲، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، seraj
*
کاربر انجمن

محصل...
سپاس‌ها: 89
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #210
(۱۳۹۳/۰۳/۱۲، ۰۱:۰۵ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توتال من مصرف میکنم و خیلی خوبه...اول بگو چند گرفتی و کدوم شهری...دوما برای اماده سازی باید تخم مرغ با پوست برای جبران کلسیم به ماده و بادام رنده شده به نر بدی.این برنامت هم غذای تخم مرغیش واقعا کمه.هفت تخم معتدل هفته ای دوبار.تخم مرغ با پوست یک چهارم یک تخم مرغ برای ماده یک روز در میان و بادام رنده شده برای نر هفته ای یه بار.

سلام
من 100 میلی رو 35 از یکی از دوستام خریدم اردبیل هستم

۱۳۹۳/۰۳/۱۲، ۰۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان