زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۱:۳۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تغذیه جوجه ها
با سلام خدمت همه دوستان

میخواستم بدونم اگر قناری ماده در هنگام تولد - روز اول و دوم جوجه در دادن غذا به جوجه ها بی توجهی کند و به جوجه ها خودمون غذا بدیم مشکلی نداره - البته سا لهای قبل اینکار انجام دادیم ولی می خواستم از عزیزان بپرسم و مطمئن بشم مشکلی ندارد . با تشکر .
۱۳۸۹/۱۰/۲۷، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 25 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #241
RE: تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی
منون از سایت مطالب بسیار مفیدتان
۱۳۹۳/۰۷/۲۴، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #242
سلام
كم كم فصل جوجه كشي شروع ميشه وبعضي ها هم مثل خودم شروع كردن.دوستان لطف كنيد اگر نكته اي را مي دونيد به ما هم بگيد كه از تجربياتتون در زمينه تغذيه زمان جفت گيري وجوجه كشي مستفيض بشيم.
 قناري من در لام اول ودوم سال گذشته چون تغذيش خوب بود 5تا تخمشو پشت سرهم وبدون وقفه گذاشت وتخم ها هم درشت بودن ولي در اولين لانه پاييز چون احساس كردم كمي چربي داره قبلش بهش تخم مرغ ندادم وبه همين دليل 4تا تخم گذاشت اونهم تو 7 روز تازه تخم ها ريزتر هم بودن. پس اگر مي خوايد قناريتون حداكثر تخم هاش را بذاره و تخم ها كيفيت خوبي هم داشته باشه سعي كنيد برنامه غذايي اصولي داشته باشن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۲۸، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، محمدامين كاوسی ، jorahim
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #243
داشتن چربی برای ماده ایرادی نداره 
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۷/۲۸، ۱۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #244
سلام
اگر بهش نرسي ممكنه اينقدر زياد بشه كه اصلا تخم نذاره.من خودم تجربشو داشتم واز همين ترسيدم.البته به مقدار كم حق با شما هست ولي احتياط بايد كرد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۲۸، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، هیوا ، jorahim
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 22
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #245
سلام دوستان میشه یه برنامه کامل برای زمان جفت گیری قناری ها از دون و سبزی و میوه و مکمل برام بگید 
۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۶:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 36
22 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #246
(۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۶:۲۵ ب.ظ)ahoura نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان میشه یه برنامه کامل برای زمان جفت گیری قناری ها از دون و سبزی و میوه و مکمل برام بگید 

با سلام

زمان جفت گیری قناری ها موضوع خاصی نیست 
فکر کنم برنامه ای که میخواید برای دوران تخم گذاری و موقعی که جوجه ها از تخم در اومدن باشه خب من یه برنامه بهتون میدم ولی میتونین با کمک دوستان برنامرو کامل تر کنید

اول از همه دونه ها و و خوردنی هایی با گرمی بالا توصیه نمیشه

تخم مرغ اب پز با هویج رنده شده میتونه گزینه خوبی باشه حالا بعضی افراد چیز های مثل ارد سوخاری و غیره نیز استفاده میکنند 
به جای ارد سوخاری میتونین از بیسکویت ساقه طلایی استفاده کنید (این موضوع رو همین امروز از پرنده بان یاد گرفتم)

سبزی ها مثل جعفری و گیشنیز برای قناری خیلی خوبه میوه هم به مقدار کم خرمالو و سیب و میوه های دیگه به انتخاب خودتون 
* دسر میوه درست نکنید هر روز میوه های مختلف بزارید که نه میوه ها حروم بشه هم قناری بتونه از تمام میوه ها استفاده کنه

**خیار و کاهو اصلا ندید 

***سبزیجات و میوه ها رو همین جوری نگیرید زیر شیر و بزارید تو قفس اب اول خشک کنید بعدا بزارید براشون 

از لحاظ دارویی و مکمل نمیتونم خیلی کمکتون کنم اما همینو بگم که از دارو ها و مکمل های سنگین استفاده نکنید چون به پرندتون فشار میاد و ممکنه خدای نکرده اتفاق بدی بیوفته براش.

با تشکر از شما

امیدوارم دوستان عزیز جواب کامل تری بهتون بدن 
۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۷:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ahoura
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #247
(۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۷:۲۲ ب.ظ)Shayan Hoseini نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۶:۲۵ ب.ظ)ahoura نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

زمان جفت گیری قناری ها موضوع خاصی نیست 
فکر کنم برنامه ای که میخواید برای دوران تخم گذاری و موقعی که جوجه ها از تخم در اومدن باشه خب من یه برنامه بهتون میدم ولی میتونین با کمک دوستان برنامرو کامل تر کنید

اول از همه دونه ها و و خوردنی هایی با گرمی بالا توصیه نمیشه

تخم مرغ اب پز با هویج رنده شده میتونه گزینه خوبی باشه حالا بعضی افراد چیز های مثل ارد سوخاری و غیره نیز استفاده میکنند 
به جای ارد سوخاری میتونین از بیسکویت ساقه طلایی استفاده کنید (این موضوع رو همین امروز از پرنده بان یاد گرفتم)

سبزی ها مثل جعفری و گیشنیز برای قناری خیلی خوبه میوه هم به مقدار کم خرمالو و سیب و میوه های دیگه به انتخاب خودتون 
* دسر میوه درست نکنید هر روز میوه های مختلف بزارید که نه میوه ها حروم بشه هم قناری بتونه از تمام میوه ها استفاده کنه

**خیار و کاهو اصلا ندید 

***سبزیجات و میوه ها رو همین جوری نگیرید زیر شیر و بزارید تو قفس اب اول خشک کنید بعدا بزارید براشون 

از لحاظ دارویی و مکمل نمیتونم خیلی کمکتون کنم اما همینو بگم که از دارو ها و مکمل های سنگین استفاده نکنید چون به پرندتون فشار میاد و ممکنه خدای نکرده اتفاق بدی بیوفته براش.

با تشکر از شما

امیدوارم دوستان عزیز جواب کامل تری بهتون بدن 

ببخشید چرا کاهو ندیم؟کاهو هم اهن داره هم باعث میشه ماده راحت تر تخم کنه تا اونجا که من میدونم اگه اشتباه نباشه
۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۹:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Shayan Hoseini ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 36
22 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #248
شما اولا لطف کنید یه کم خونسرد تر باشید 
چیزایی مث خیار و کاهو من نگفتم ضرر داره و ...
چون این جور چیز ها به خاطر سردی و اب زیاد گفتم اسهال نشن ولی بله حالا که فکر میکنم میبینم شما درست میگید کاهو اشکالی نداره و خب خواص زیادی داره :
"برگ کاهو تامین کننده کلسیم و آهن و اشتها آور و ضد یبوسته. برگ کاهو طبیعتی سرد داره و مصرف آن در دوران پرریزی بسیار مفید هست"
یه نکترم توجه کنید تو مصرف کاهو زیاده روی نکنید قناری رو از مستی میندازه کاهو برای موقع هایی که قناری زود تر از موقع ای که باید مست شده بهش برگ کاهو میدن که از مستیش کم شه 
۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۹:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #249
سلام من کوچیک شما هستم ولی چون خیلیا هستند که ممکن به خاطر همین نوشته دیگه تا اخر به قناریشون کاهو ندن گفتم که دوستان اشتباه نکنند
۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۱۰:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، Shayan Hoseini ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 22
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #250
سلام به همه دوستان  
منو ببخشید که دوباره سوال می کنم  ما هرچی تایپیگ می خونیم هر کسی یه برنامه غذایی توصیه کرده ولی 
از مدیران و پیشکسوتان تقاضا دارم یه برنامه غذایی پایه قرار بدن که ما هم استفاده کنیم  اخه شما تجربه دارید می دونیین تو این فصل از  هر نوع غذایی چقدر  و چی استفاده کنیم بهتر حالا بعضی غذای خاص که سلیقه ای هست که یکی به قناری هاش میده یکی نمی ده اونارو بگذریم ولی  بالاخره مشخصه که قناری ها معمولا چی می خورن دوستان زحمت بکشید یه برنامه کامل بزارید  به خاطر ما نه به خاطر اون قناری هایی که همه دوسشون داریم
۱۳۹۳/۰۹/۱۴، ۰۶:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان