زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۰۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تغذیه جوجه ها
با سلام خدمت همه دوستان

میخواستم بدونم اگر قناری ماده در هنگام تولد - روز اول و دوم جوجه در دادن غذا به جوجه ها بی توجهی کند و به جوجه ها خودمون غذا بدیم مشکلی نداره - البته سا لهای قبل اینکار انجام دادیم ولی می خواستم از عزیزان بپرسم و مطمئن بشم مشکلی ندارد . با تشکر .
۱۳۸۹/۱۰/۲۷، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #71
RE: تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی
سلام بعضی از اساتید پیشنهاد دادن بعد از تولد جوجه ها تو برنامه غذایی اونها به مقدار کمی شاهدانه قرار بدیم....حالا میخواستم بدونم شاهدانه رو چطوری باید به قناری بدیم سالم یا کوبیده یا پوستشو بکنیم؟
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۳:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 9
25 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #72
سلام خدمت دوستان عزیز
من شنیدم که شاهدونه رو باید نیمکوب کرد و به مقدار کم جلوی قناری گذاشت تا جوجه هاش رو با اون تغذیه کنه
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۴:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #73
(۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۴:۰۰ ب.ظ)باقر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز
من شنیدم که شاهدونه رو باید نیمکوب کرد و به مقدار کم جلوی قناری گذاشت تا جوجه هاش رو با اون تغذیه کنه

سلام بله همینطوره , یا به صورت نیم کوب یا خیس کرده می شه در اختیار قناری قرار داد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۵:۴۹ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۵:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #74
(۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۴:۰۰ ب.ظ)باقر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز

درود
شاهدانه کوبیده و یا خیس خورده رو برای استفاده جوجه قناری های کوچکی که بتازگی دون خور شدن توصیه میشه.
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۲:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، پدربزرگ ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #75
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۲:۲۵ ق.ظ)theanimal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز

درود
شاهدانه کوبیده و یا خیس خورده رو برای استفاده جوجه قناری های کوچکی که بتازگی دون خور شدن توصیه میشه.

کلا شاهدونه رو بجز زمان تولک , معمولا به قناری می دن...هم برای مست شدن هم برای قپ دادن به جوجه هم برای جوجه هایی که از نر و ماده گرفته شده ان.
قناری خیلی شاهدونه دوست داره اما نباید زیاد در دسترسش باشه چون طبع خیلی گرمی داره...
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۲:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، DRaiush ، پدربزرگ ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #76

نوید آقا theanimal عزیز شاهدونه کوبیده شده رو گفتن.

برای قناری بالغ که به راحتی پوست دانه رو جدا میکنه هم نیازی هست که نیم کوب کرد....؟!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۴، ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۴، ۱۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #77
(۱۳۹۱/۰۶/۱۴، ۱۲:۰۷ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نوید آقا theanimal عزیز شاهدونه کوبیده شده رو گفتن.

برای قناری بالغ که به راحتی پوست دانه رو جدا میکنه هم نیازی هست که نیم کوب کرد....؟!

کلا کوبیدن و یا خیس کردن شاهدونه برای راحتتر خوردن قناریه وگرنه قناری بالغ معمولا می خوره اما اگر کوبیده بشه خیلی راحتتر می تونه بخوره....
۱۳۹۱/۰۶/۱۴، ۱۰:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، عمادذر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #78
من به توصیه دوستان شاهدونه هارو 40 دقیقه جوشوندم و مقدار کمی باز شدن و خیلی اینجوری نسبت به کوبیدن بهتر میخورن تو کوبیدن ریخت و پاشش بیشتر میشد چون قناری ها برای اینکه مغز شاهدونه هارو از پوستشون تو انگشتی پیدا کنن نصفشو رو کف قفس می ریختن.... فقط امیدوارم تو روش جوشیدن املاح معدنی و اسید امینه اش از بین نره!
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #79
RE: ندادن دون به جوجه
(۱۳۹۰/۱۰/۲۱، ۰۶:۲۲ ب.ظ)risk نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۰/۲۱، ۱۰:۱۲ ق.ظ)m1358 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .جوجه قناریهام بیرون اومدن اما ماده اینقدر غذا نداد تا امروز صبح مردن حالم بدجور گرفته شده چیکار کنم دارم داغون میشم چکارش کنم؟؟؟؟؟/
سلام دوست عزیز
همیشه از شنیدن اینکه جوجه قناری ها بخاطر دون نخوردن میمیرن ناراحت میشم امیدوارم بار آخری باشه که این اتفاق می افته
چندتا کار که بنظرم میرسه میگم انجام بده شاید تو لون بعدی درست بشه
اگه قناری ها مخصوصا قناری ماده جوانه و بار اولی که جوجه داری میکنه این اتفاق بیشتر از 50%عادی پس خودتو برا دفعه بعدی آماده کن
از سرک کشیدن به قفس قناری خودداری کن حتی زمانی که تخم هستن و جوجه نشدن چون این کار استرس پرنده ماده رو بالا میبره توی طبیعت اگه این اتفاق بیافته که کسی به لونه یرک بکشه ماده پس از جوجه شدن لونه رو کلا ترک میکنه یا حتی در زمان تخم امکان امتناع از خوابیدن روی تخم ها هست.
دوستان گفتن با گذاشتن غذای تخم مرغی و کاهوی تازه ماده رو تحریک کن به غذا دادن جوجه ها
اما حتما ماده رو زیر نظر بگیر و اگه تا روز دوم به جوجه قناریها غذا نداد باید بصورت دستی خودت با یه سرنگ بهشون غذا بدی
توی پستها دوستان طرز تهیه و دادن غذای دستی رو گفتن میتونی از الان مطالعه کنی
امیدوارم بی تجربگی قناری مادت در نوبت اول باعث این اتفاق شده باشه و دفعه بعدی جوجه های خوبی بگیری

با درود خدمت دوستان و اساتید بزرگ پرورش قناری
یه نکته که فکر کنم خیلی مهمه اینه که کنه قناری باعث مرگ جوجه های شما شده
خود من پارسال حدود 30 تا جوجه را سر همین قضیه از دست دادم
کنه قناری خون جوجه ها را می خوره و باعث میشه که جوجه ضعیف بشه و نتونه از والدینش غذا بگیره
من خودم ماده ای داشتم که غذا میخورد و روی چال میومد که به جوجه هاش غذا بده ولی جوجه ها اینقدر ضعیف شده بودند که نمیتونستند سرشونو بلند کنن و غذا بگیر و روز 3 هم مردند.اکثر مرگ و میر جوجه ها روی همین مسئله اتفاق میوفته که اکثرا هم ازش قافل هستیم
با سپاس

(۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۱:۵۰ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من به توصیه دوستان شاهدونه هارو 40 دقیقه جوشوندم و مقدار کمی باز شدن و خیلی اینجوری نسبت به کوبیدن بهتر میخورن تو کوبیدن ریخت و پاشش بیشتر میشد چون قناری ها برای اینکه مغز شاهدونه هارو از پوستشون تو انگشتی پیدا کنن نصفشو رو کف قفس می ریختن.... فقط امیدوارم تو روش جوشیدن املاح معدنی و اسید امینه اش از بین نره!

با درود مجدد
بهتره به جای اینکه شاهدانه را بجوشونی اون را 48 ساعت خیس کنی البته بعد از یک روز آب اون را عوض کن که نگنده
بعد که دهن باز کرد بذار خشک بشه و به قناری هات بده
خیلی هم نده چون به قول اساتید چاق میشن
:basa (75):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۷، ۱۰:۳۰ ب.ظ، توسط 10reza10.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۷، ۱۰:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #80
سلام
يك قناري باز قديمي ديدم به قول خودش يك معجوني درست ميكنه بااين فرمول
شاهدانه+بادام+پسته+تخم خشخاش+شكر
خودش مي گقت وقتي مي خورند روي يك پا بند نمي شوند وبه رقص در مي آيند.شاهدانه وپسته وبادم بايد ميكس شوند.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۰۸:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان