زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۰:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تغذیه جوجه ها
با سلام خدمت همه دوستان

میخواستم بدونم اگر قناری ماده در هنگام تولد - روز اول و دوم جوجه در دادن غذا به جوجه ها بی توجهی کند و به جوجه ها خودمون غذا بدیم مشکلی نداره - البته سا لهای قبل اینکار انجام دادیم ولی می خواستم از عزیزان بپرسم و مطمئن بشم مشکلی ندارد . با تشکر .
۱۳۸۹/۱۰/۲۷، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 27 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #261
RE: تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی
با سلام ،دوست عزیز جناب اقای مسعودی یک پیشنهاد برای مشکل شما دارم و به این ترتیب است که صبح غذای تخم مرغی نرم با پودر سوخای زیاد (جهت دوام و ماندگاری طولانی)متناسب با تعداد جوجه ها بگذارید و یک ظرف نیم گرد غذای تخم مرغی خشک که در بسته های نیم کیلویی عرضه می شود و بیشتر قناری فروشی ها دارند در قفس بگذارید قناری های مولد ابتدا غذای تخم مرغی نرم را کاملا مصرف می کنند و بعد از اینکه حتی پودر های سوخاری  انرا تمام کردند سراغ غذای تخم مرغی نرم می روند و ان هم تا بعد ظهر دوام می اورد و بعد از ان هم که شما می رسید و مجددا یک مقدار کم غذای نرم در اختیار والدین بگذارید
۱۳۹۴/۰۱/۱۵، ۰۸:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

پیش دانشگاهی
سپاس‌ها: 3
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #262
سلام 
من یه سوال از دوستان دارم . من قناریان با 5 تا جوجه 3 روزه هستن خواستم بدونم مشکلی نداره ظرف هفت تخم همیشه تو لونه باشه . چون دیروز دیدم هم نر هم ماده کف قفس دارن نوک میزن بین دونای هفت تخم کف قفس منم ظرف هفت تخمو گزاشتم براشون تو قفس دیدن افتادن به جونش . ولی چون اولین باره دارم از قناریم جوجه میگیرم نمیدونم براشون مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟؟؟ امروز صبحم دیدم دوباره کف قفسن دوباره ظرف و گزاشتم و اومدم سره کار هراه غذای تخم مرغی .......
چون یکی از دوستان گفته بود فقط تخم کاهو و خرفه باید بزارم و چون نداشتم سوا هفت تخمو گزاشتم . خواستم بدون اگه خیلی مهمه برم و تخم کاهو و خرفه سوا بگیرم ؟؟
۱۳۹۴/۱۱/۰۷، ۰۸:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #263
RE: تايپيك جامع طرز تهيه هفت تخم
سلام
هفت تخم خوبه تو قفس باشه فقط سعي كنيد از هفت تخم معتدل  استفاده كنيد كه دانه هاي چرب زياد نداشته باشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۱/۱۰، ۰۷:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 21
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #264
سلام وقتتون بخیر. لطفا کمک کنید. یک جوجه قناری 18 روزه دارم که دو روز هست کسل شده و کلا فعالیتش کم شده و دایم خودش رو پف میکنه. مجبور شدم به یک پرنده فروشی معتمد نشونش بدم و تقریبا یک ساعتی از پدر و مادرش جدا بود از وقتی آوردمش خونه. قناری نرم بهش غذا نداده. البته ماده دو،سه روز میشه که دیگه بهش غذا نمی داد و امروز فرداس که تخم بذاره. حالا باید چکار کنم؟
غذای دستی دادم اصلا دهنش رو باز نمی کنه
در ضمن پرنده فروش گفت هیچ مشکلی نداره و سالم به نظر میرسه. لطفا بفرمایید چکار کنم؟
۱۳۹۵/۱۰/۰۵، ۰۶:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #265
سلام
اگر بزرگ باشه باباش بهش غذا ميده .فقط ببين اسهال نداشته باشه .اگر اسهال داشت قرص يا پودر اكسي وت تهيه كنيد وتا 5روز بهش بديد
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۰۶، ۰۸:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، mohammad cheraghi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #266
با سلام خدمت دوستان گرامی
من به جوجه ها مخلوط هویج تخم مرغ و خرفه میدادم ولی جوجه ها بعد از ۱ هفته همگی مردن ۲ بار این اتفاق افتاد آیا کسی از میدونه مشکل چیه ممنون میشم جواب بدید. قناری نر و ماده هم مرتب به جوجه ها غدا میدن مخلوط هفت تخم هم براشون میگذارم
۱۳۹۶/۰۲/۲۲، ۱۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #267
سلام دوست عزيز مرگ جوجه ها در هفته اول عمر اون هم به صورت دسته جمعي ميتونه بخاطره دلايل مختلفي اتفاق بيفته كه مهمترين اونها وجود بيماري و مشكلات عموما عفوني دروالدين باشه احتمال ضعيفتر و ديگر اين موضوع ميتونه وجود مايت يا شپشك باشه كه قابل تشخيص هست شما ترجيحا يك دوره انتي بيوتيك مثل نئوكسي وت يا تايلوزين براي والدين استفاده كنيد بعد از تقويت مجدد دوباره جفت كنيد همچنين در غذاي تخم مرغي جوجه ها مقدار كني انتي بيوتيك يا پودر سريا مصرف كنيد انشالا كه حل مشكل خواهد شد از سركه سيب و پروبيوتيك هم حتما درپرورش پرنده ها استفاده كنيد
۱۳۹۶/۰۲/۲۲، ۱۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #268
سلام
با عرض معذرت ، چون نتونستم جواب سوالمو پیدا کنم این مطلب رو اینجا درج میکنم ، اگر نیاز بود راهنمایی بفرمایید که بتونم مطالب رو تو تاپیک های مختلف پیدا کنم. با تشکر

من بعد از مدتها دوباره قناری آوردم و شروع به پرورش کردم. قدیما 12/13 سال قبل قناریا اکثرا رسمی و کوتاه بودن و نژادهای مختلف این اندازه در دسترس نبود 
من مدتی قبل یه نر 3/4 ام رو با یه ماده کشیده بلند ( هر دو سفید ) جفت زدم 
هفته ی اول ماده تخماشو گذاشت که پوسته تخم نازک بود و نطفه هم نداشت ، آ د ث ای رو به به رژیم پرنده ها اضافه کردم اما ماده بلافاصله تخم گذاری کرد و باز هم نطفه نداشت ( هر بار 2 تخم ) 
پرنده رو کمی تقویت کردم و مجددا تخم گذاشت اما شب متوجه شدم پرنده با اینکه تخم داره اما تو چال نمیخوابه و پف کرده ، براندازش کردم دیدم پس پرنده چربی گرفته و یقینا میدونید که پرنده تو این شرایط قادر به تخم گذاری نیست و بعضا باعث مرگ پرنه میشه
بهر حال تخم ها رو کمک کردم خارج کرد ، تخم ها رو بررسی کردم اینبار تخمها نطفه داشتند اما پرنده شدیدا ضعیف شد که دیگه جداش کردم.
واسه پرنده های جوون که معمولا لون اوله که میخوان تخم بزارن نطفه نداشتن نر یا ماده یا هر دو طبیعیه اما نکته ی من اینجاست : در صورتیکه مجددا همین روال تکرار بشه تغذیه ی پرنده به چه شکل باشه بهتره؟ چون الان یه ماده آهویی آماده کردم بدم دست جفت، ماده جوونه و اونم بار اوله که میخواد جفت بخوره و ممکنه همون اتفاق قبل رقم بخوره. از دوستان گرامی خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید و مجددا عذر خواهی میکنم اگر سوالم رو در جای درستی مطرح نکردم.
با تشکر از شما
۱۳۹۷/۰۹/۰۸، ۰۷:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #269
سلام
روند آماده کردن پرنده از دوران تولک شدن پرنده شروع میشه که نیاز بدنی پرنده به کلسیم وانواع ویتامین ها چند برابر میشه.متاسفانه به علت عدم رسیدگی صحیح در زمان پرریزی , پرنده ضعیف میشه. بهتره شما فعلا از مولتی ویتامین هایی که کامل هستن استفاده کنید . پروتئین به مقدار کافی در رژیم غذائیشون باشه. گیر کردن تخم ربطی به چربی نداره.یا ماده ضعیف بوده یا در اثر تخم گذاری های مکرر تخم می پیچه.بهتره ولش کنید وقتی تخم هرز میذاره تا دوهفته کامل روی تخم بخوابه. 
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۹/۱۰، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان