زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تغذیه جوجه ها
با سلام خدمت همه دوستان

میخواستم بدونم اگر قناری ماده در هنگام تولد - روز اول و دوم جوجه در دادن غذا به جوجه ها بی توجهی کند و به جوجه ها خودمون غذا بدیم مشکلی نداره - البته سا لهای قبل اینکار انجام دادیم ولی می خواستم از عزیزان بپرسم و مطمئن بشم مشکلی ندارد . با تشکر .
۱۳۸۹/۱۰/۲۷، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #41
RE: دادن تخم مرغ در زمان تخم گذاری به قناری
(۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۱۱:۱۹ ق.ظ)iliya نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود دوستان: یه سوال. در زمان تخم گذاری به قناری ماده یا نر آیا باید تخم مرغ داد یا خیر؟لطفاً توضیح کامل بدین ممنون.

با سلام و احترام:
وضمن تاكيد بر نظر دوست خوبم اقا حميد:
پيشنهاد من اينه كه:
دادن تخم مرغ به قناري ماده و نر تا گذاشتن اخرين تخم قناري ماده بايستي انجام شود . ضمنا طي 14 روز كه قناري ماده روي تخم ها ميخوابد هم بايستي سه مرتبه يعني به فواصل هر سه روز تخم مرغ بدهيد علت اينست كه شايد ماده بر اثر كمبود يا به قولي ويار كند و تخم را بخورد.
از روز اول باز شدن تخم و يا روز دوم هم بايستي به نسبت تعداد جوجه و بزرگ شدن و افزايش وزن براي انها تخم مرغ بگذاريد
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۱۰:۳۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۶:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #42
RE: دادن تخم مرغ در مان تخم گذاری به قناری
بنده هم فکر میکنم نظر کاتبی صحیح تر هست
و در ضمن مگه نه اینکه قناری ها قدرت و انرژیشون رو صرف تخم گذاری کردند نباید این انرژی برگرده؟
مطمئا" دادن غذای خوب باعث میشه از نظر جسمی قویتر بشن و در هنگام غذا دادان به جوجه ها هم بهتر عمل کنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۷:۲۶ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۷:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iliya ، soren_kiana ، meisam_th1980 ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #43
مطلب جناب دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ودیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هر دو صحیح است اما تخم مرغ و دانه های قوی و تحریک کننده مانند شاهدانه هنگامی که ماده روی تخم خوابیده است می بایست با احتیاط مصرف شود . اول باید رفتار قناری ماده را زیر نظر بگیرید چرا که بعضی ماده ها به دلیل مستی زیاد از روی تخم بلند می شوند و به جفتگیری با نر تمایل نشان می دهند به این ماده ها نه تنها نباید تخم مرغ داد بلکه برای فرو نشاندن مستی شان مقداری برگ کاهو می بایست در اختیارش گذاشت.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۷، ۱۱:۰۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۵، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، hamid@line ، nazmi ، King_Hearts ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
15 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #44
همه مطالب قابل تامل هستند. ما توی همدان ۱روز قبل از تخم گذاری به ماده برگ کاهو میدیم از ۲۰ روز قبل از جفت زنی به ماده ها منداب هم میدیم تا خدای نکرده تخم توی بدن ماده گیر نکنه و لمبه گذاری کاهش پیدا کنه.
ماده برای تخم گذاری خیلی انرژی مصرف میکنه پس به یه مقدار غذای تخم مرغی احتیاج داره!
اگه نر هم دوباره مستی نشون داد چه بهتر! باید خداروهم شکر کنید. میتونین یه نر ۲ماده کنین...
۱۳۹۰/۰۸/۱۵، ۰۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #45
تغذیه قناری
سلام خدمت دوستان
به نظر دوستان در این فصل قبل از جفت انداختن و بعد از جفت گیری آیا دادن کافشه - تخم شلغم - و تخم گشنیز هرکدام به اندازه یک شصتی و هر هفته یک بار به قناریها بدیم مشکلی پیش نمیاد - با تشکر از دوستان عزیز .
۱۳۹۰/۰۹/۰۷، ۰۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #46
RE: تغذیه قناری
(۱۳۹۰/۰۹/۰۷، ۰۲:۵۲ ب.ظ)amir_e نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان
به نظر دوستان در این فصل قبل از جفت انداختن و بعد از جفت گیری آیا دادن کافشه - تخم شلغم - و تخم گشنیز هرکدام به اندازه یک شصتی و هر هفته یک بار به قناریها بدیم مشکلی پیش نمیاد - با تشکر از دوستان عزیز .

با سلام

من که خودم شخصا همیشه سال هفت تخم به قناری هام میدم البته مقدار دونه ها رو به مقتضای فصل تغییر میدم و هرکس قناری هاشو یه جور عادت میده و نباید برنامه غذایی قناری رو یهو تغییر داد وگرنه تولک میشه.

موفق باشید

:basa (166):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۹/۰۷، ۰۸:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #47
RE: تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی
دوستان لطفا یک عکس واضح از تخم منداب بگذارید و آیا نام دیگری هم داره ؟ چندجا سئوال کردم ، نداشتند ! کمیابه ؟!
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۲:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #48
سلام
دوست عزيز سوال شما مربوط هست به لينك زير البته اگه به اين لينك سر مي زديد ديگه سوال نمي كرديد چون در موردش بحث شده عكس مورد نظر پيوست پست آقا سعيد مي باشد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۱:۱۰ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۸:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #49
(۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۲:۲۹ ق.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان لطفا یک عکس واضح از تخم منداب بگذارید و آیا نام دیگری هم داره ؟ چندجا سئوال کردم ، نداشتند ! کمیابه ؟!

با سلام

اینم عکس منداب.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۹:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، meisam_th1980 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 9
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #50
ندادن دون به جوجه
سلام دوستان .جوجه قناریهام بیرون اومدن اما ماده اینقدر غذا نداد تا امروز صبح مردن حالم بدجور گرفته شده چیکار کنم دارم داغون میشم چکارش کنم؟؟؟؟؟/
۱۳۹۰/۱۰/۲۱، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، meisam_th1980 ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان