زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۲۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه مناسب برای زمستان

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 8
21 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #1
تغذیه مناسب برای زمستان
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من الان که اوایل دی ماه هستیم به قناری هام ( ماده سفید و نر لیمویی ) تخم کتان می دم . تخم مرغ رو هم همراه با خرفه قاطی می کنم و بهشون می دم . هفت تخم رو هفته ای یک االی دو بار و در هر بار دو شستی . از لحاظ ویتامین هم بهشون سیب ، هویج و گاهی به مقدار کم پرتقال می دم . یک مکمل هم گرفتم که حاوی سنگ ریزه ، صدف خرد شده و کف دریا و ... هستش که همراه با دانه ها قاطی می کنم و بهشون می دم . با توجه به نزدیک شدن به فصل جفت گیری چه باید و نباید های دیگه ای رو در رابطه با تغذیه در این فصل پیشنهاد می کنید . قناری هام جدا هستند .
با تشکر
۱۳۹۱/۱۰/۰۳، ۰۵:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #11
RE: تغذیه مناسب برای زمستان
سلام به همه یه سوال داشتم. وقتی میگن مثلا فلان دانه رو هفته ای یک شصتی به قناری بدید یعنی شصتی رو پر کنی و در کنار غذای اصلی تا یه هفته برنداری?
مثلا من بختطر شرایط قناریم الان باید یه انگشتی خرفه بهش بدم واسه یه هفته. حالا اینو باید یه روز هفته پر کنم بزارم شب هم بردارم یا نه . مثلا یه قاشق چای خوری بریزم تو ظرفش تا یک هفته دست نزنم و هفته بعد یه قاشق دیگه...
.
کدوم روش بهتره?
۱۳۹۲/۱۰/۰۹، ۰۶:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #12
سلام بسته به نیاز قناریت داره خود قناری اینجور دونه ها رو یهو نمیخوره کم کم میخوره ولی مثلا میگن هفته ای نصف شصتی شادونه اگر نصف شصتی رو یهو بزاری همش رو میخوره این جور دونه ها رو باید کم کم بدی

۱۳۹۲/۱۰/۰۹، ۰۶:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: attaghi ، AArash
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #13
الانم افتاده بجون خرفه همشو داره میخوره. تو برنامه غذاییش بخاطر درمان جوش نوک بالش باید هفته ای دوبار مخلوط کاهو خرفه کلم کاسنی هست که یکی از اساتید گفتن کاهو 4 کاسنی 1.5 کلم 1 مخلوط کن و 1 خرفه هم جدل بهش بده. مشکل اینجاس مخلوط رو راحت میخوره اما وقتی هم غذای اصلیش هست هم مخلوط هم خرفه دیگه خرفه رو نمیخوره. الان مخلوطشو برداشتم همه خرفه رو خورد
۱۳۹۲/۱۰/۰۹، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 11
40 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #14
سلام
تابستونا ارزن با بذر .زمستونا باید حتما به قناری غذای گرم داد هفت تخم به همراه کمی کتون.هویج واسه رنگ و کشیده شدن خیییییلی عایه سبزی بخصوص جعفری حتما باید داد کاهو کم سیب کم.من به قناریام شاهی زیاد میدم.در کل هر کسی با یه ایده و سلیقه قناریاشو دون میده .ززززززت زیاد
۱۳۹۲/۱۰/۰۹، ۰۷:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 5
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #15
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
سلام وخسته نباشید من تازه عضو شدم و قناری خریدم . دان  7تخم و سنگ دریا و ماسه برای هضم غذا بهشون میدم
1_قناری ماده ام مست هست ولی قناری نر مست نیست؟
2_تغذیه قناری چی باید باشه؟ دکتر مولتی ویتامین پودر اکسی تتراسیکلین20% و قطره متافیزول تجویز کرده و دستور داده نصف قاشق چای خوری  پودر و 1قطره متافیزول تو آب شون بریزم.
3_قفس هاشون  باید نزدیک هم باشن یا همدیگه را نبینن؟
4_ دمای مناسب؟
۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۹:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۹:۴۴ ق.ظ)'rayan1359' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام وخسته نباشید من تازه عضو شدم و قناری خریدم . دان  7تخم و سنگ دریا و ماسه برای هضم غذا بهشون میدم
1_قناری ماده ام مست هست ولی قناری نر مست نیست؟
2_تغذیه قناری چی باید باشه؟ دکتر مولتی ویتامین پودر اکسی تتراسیکلین20% و قطره متافیزول تجویز کرده و دستور داده نصف قاشق چای خوری  پودر و 1قطره متافیزول تو آب شون بریزم.
3_قفس هاشون  باید نزدیک هم باشن یا همدیگه را نبینن؟
4_ دمای مناسب؟

سلام
1- غذاي اصلي قناري كتان+ارزن به نسبت 1پيمانه ارزن به 4 پيمانه كتان در زمان جوجه كشي و1پيمانه ارزن به6 پيمانه كتان در زمانهاي ديگر
2- اين تتراسايكلين ومتافيزول دارو هستن نه مولتي ويتامين
3- هفت تخم هفته اي دوقاشق غذاخوري براي جفت كافي هست
4- از ميوه وسبزيجات حتما استفاده كنيد
5- دماي مناسب 20 تا 25 درجه هست اما تفاوت دما در زمانهاي مختلف نبايد نوسان زيادي داشته باشه
6- راجع به جفت زدن به قسمت هاي مربوط به خودش مراجعه كنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۱۰:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا شاهيده ، hidrane ، attaghi ، هیوا
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 25
24 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #17
سلام
برای اینکه قناری نر من که الان کوتاه بلند میخونه مست بشه چه غذاهایی بهش بدم؟
ممنون
۱۳۹۲/۱۱/۱۱، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  یه رزیم غذای مناسب برای تابستان و زمستان morteza 110 66,275 ۱۳۹۳/۱۱/۱۴، ۰۶:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علی حقیقی منش‬‎

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان