زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۰:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه گلستر

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #1
تغذیه گلستر
باسلام و ارادت

آیا در تغذیه نژاد گلستر در مقایسه با انواع سبک فرق عمده ای وجود داره یا خیر ؟

از دوستانی که این نوع رو پرورش میدن در خواست میکنم تجربیاتشون رو در اینجا بیان بفرمایند .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۰۹:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #21
RE: تغذیه گلستر
فرمایشات دوستان صحیح .. بحث در خصوص بهترین شرایط محیطی و تغذیه گلستر بود نه دمایی که تلف نشوند برای همین بنده مثال سهره زدم که با توجه با استقامت زیادش در این شرایط و دمای 10 درجه آماده و بالا نمیاد ، اون که شما عرض کردید دمایی هست که پرنده بتونه دوام بیاره که درسته شاید در صفر هم زنده بمونه ولی مناسب پرورش و آمادگی نیست . نه واسه سهره نه قناری .
ببخشید که با مثالم موضوع از بحث خارج شد .
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۱۲:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، مسعود میرزالو ، abbass11
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #22
سلام
من هم گفته هاي دوستان را تاييد مي كنم اما نكته اساسي مقايسه سهره وگلاستر نبود منظور جمله آخر بود :
"قناری هایی هم که از خارج میان به دمای پایین عادت دارن نه در حد سهره". من در چند جاي ديگر ودر همين سايت هم ديدم كه دماي مطلوب براي توليد مثل قناري را 15 درجه سانتيگراد ذكر كرده بودند وصدالبته نه براي قناري هاي ايراني بلكه براي آنهايي كه در شرايط آب وهوايي بعضي از مناطق قاره اروپا هستند.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۰۶:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، 10reza10
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #23
جالبه ! نمیدونستم .. 15 درجه به نظرم خیلی کم بود واسه آمادگی !
آخه من قناری یورک و لانک وارداتی دارم جیبر و جیبوس داخلی هم دارم که دقیقا در دمای 26 تا 28 بهترین حالت را دارند و مشکلی پیش نمیاد .
توی سایتهای خارجی هم زیاد میرم مطالب میخونم . اکثراً دما 24 تا 28 پیشنهاد شده بود .

حالا نژادهای خاص حتما فرق دارند و تجربه ی شد که به امتحانش میارزه ، ببینیم در 15 درجه هم جواب میدهند یا ...

( بدلیل خارج شدن تاپیک از موضوع اصلی در صورت نیاز پست های اخیر منتقل شوند ... با تشکر )
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #24
(۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۲:۱۷ ق.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جالبه ! نمیدونستم .. 15 درجه به نظرم خیلی کم بود واسه آمادگی !
آخه من قناری یورک و لانک وارداتی دارم جیبر و جیبوس داخلی هم دارم که دقیقا در دمای 26 تا 28 بهترین حالت را دارند و مشکلی پیش نمیاد .
توی سایتهای خارجی هم زیاد میرم مطالب میخونم . اکثراً دما 24 تا 28 پیشنهاد شده بود .

حالا نژادهای خاص حتما فرق دارند و تجربه ی شد که به امتحانش میارزه ، ببینیم در 15 درجه هم جواب میدهند یا ...

( بدلیل خارج شدن تاپیک از موضوع اصلی در صورت نیاز پست های اخیر منتقل شوند ... با تشکر )
سلام
به نظر من هم اين چند ارسال منتقل بشوند بهتر است. درمورد دماي مناسب تجربه خودم وسايرين هم اين مطلب ثابت شده كه حتي سهره هم كه توان مقاومتي بالايي در مورد سرما داره اگر مدتي در منزل نگهداري شود وبه اين دما عادت كند اگر دوباره به بيرون منتقل شود آن مقاومت قبلي را نخواهد داشت . پس عادت هم به عنوان يك عامل موثر بايد در نظر گرفت.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۶:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، omidlord
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #25
من هر سال در دمای 25 درجه جوجه کشی میکنم.اما امسال میخوام دما را به حدود 22 درجه و سال به سال کمتر کنم.به نظرم در دما های پایین تر کیفیت کار بهتر میشه.چون پرنده اشتهای بیشتری داره.
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohamad.dem ، مسعود میرزالو
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #26
(۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۹:۵۳ ق.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هر سال در دمای 25 درجه جوجه کشی میکنم.اما امسال میخوام دما را به حدود 22 درجه و سال به سال کمتر کنم.به نظرم در دما های پایین تر کیفیت کار بهتر میشه.چون پرنده اشتهای بیشتری داره.
سلام
من پارسال اين كار را كردم اما ريسك دارد. ممكن است اگر دماي اتاق ثابت نباشد شب با سرد شدن اتاق جوجه ها را از دست بدهيد.
اين اتفاق ناخوشايند براي من افتاد. بايد مطمئن باشيد كه دما از 21 پايين تر نمي رود.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۹:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، abbass11
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #27
اتاق نگهداری من زیر زمین است.تغییرات دمای آن حدود 1 درجه است.که یک حسن خوب است.اما حق با شماست.در مغازه و اتاق های طبقات بالا این نکته را هم باید در نظر گرفت
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #28
تجربه ثابت کرده که بهترین دما 24 تا 28 می باشد . چون در این دما اگر به هر دلیل ماده مدتی از روی تخم یا جوجه های تازه بدنیا آمده بلند شود احتمال مرگ جنین یا تلفات کمتر از دمای پایئن است .
اگر نتیجه مثبتی در پایئن آوردن دما کسب شد اطلاع رسانی فرمایید . تشکر
۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۱۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان