زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۸:۳۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تــخــم گذاری طرقه ها در اسارت!!!

این ویدیو در آپارات آپلود شده بود حیفه نبینید.
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
15 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
تــخــم گذاری طرقه ها در اسارت!!!
سلام

یکی از دوستان در یکی از تایپک ها گفتند که طرقه ها در حال پرواز جفت گیری می کنند.

امّـــا...

من در تعجّبم که چطور این آقا تونسته این چند تا طرقه رو در یک اتاق ( شبیه اصطبل ) جفت بزنه و تخم بگذارند!!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۳/۰۳/۱۴، ۱۲:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Basem Poshtiban
*
کاربر انجمن

deplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2
67 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #2
RE: تــخــم گذاری طرقه ها در اسارت!!!
سلام ' اين حرف که ميگن رو هوا جفت گيرى مى کنن رو منم زياد شنيدم هم در مورد طرقه هم کلاغ اما چيزى که با چشم خودم ديدم اينه که روى زمين ى جاى بالا تر از سطح جفتگيرى مى کنن حتى ى بارم دىدم وسط جاده مالرو اين کارو مي کردن.اون بال و پر زدن رو هوا مراسم قبل از جفت يابى هستش که نر رو هوا ى جورايى مى رقصه .
۱۳۹۳/۰۳/۱۴، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دانشجو
ارسال: #3
بله عباس جان

طــرقه ( چکاوک طوقی ) از راسته ی گنجشک سانان هست. خیلی ها جفت گیری گنجشک رو دیدند. گنجشک ها معمولاً در بین شاخه های مملوء از برگ درختان، طوری که دیده نشوند جفت گیری می کنند. بعید می دونم طرقه هم مستثنی از این موضوع باشه.

این آقا هم با فراهم کردن محیطی مناسب این طرقه ها رو جفت زده.

- مثلاً بلبل خرما در اسارت جفت نمی خوره، مگه اینکه تو خونه ولشون کنی و براشون کاموا و یا کاه بریزی تا لونه سازی کنند و جفت بخورند.
۱۳۹۳/۰۳/۱۴، ۰۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

deplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2
67 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #4
سلام /وقتى مى دونيد پس چرا در تعجب؟ در ضمن فکر نکنم در راسته گنجشک سانان چيزى به نام طرقه باشه.من ديده خودم رو گفتم.تشکر
۱۳۹۳/۰۳/۱۴، ۱۰:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
ارسال: #5
(۱۳۹۳/۰۳/۱۴، ۱۰:۳۳ ب.ظ)'abbas...' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام /وقتى مى دونيد پس چرا در تعجب؟ در ضمن فکر نکنم در راسته گنجشک سانان چيزى به نام طرقه باشه.من ديده خودم رو گفتم.تشکر

چون تا دیروز نمی دونستم  :) / در اینکه طرقه جزو گنجشک سانان هست شکی نیست. البته اساتید نظر بدهند بهتر هست. 

- لطفا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را بخوانید. 

۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #6
من جفتگیری طرقه کاکلی یا همون کل کلاتی رو چند بار تو بیابون در فروردین ماه دیدم و بعضی هاشون تو هوا جفت گیری میکردند که در این پرنده نر در هوا هم اواز میخواند و در حال پرواز جفت گیری را انجام میدادند و چند بار هم دیدم که روی زمین جفتگیری کردند و فکر نکم جفتگیری طرقه طوق دار با کل کلاتی فرقی داشته باشه،یه بار دیگه هم از یه پرنده باز شنیدم که میگفت:دوستم تو اصفهان توی یه گلخانه طرقه هاش رو جفت کرده و تخم و جوجه دادند.
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amir99
*
کاربر انجمن

دانشجو
ارسال: #7
این هم ویدیوی دوم که زیباتر از قبلی هست.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۳/۰۳/۱۶، ۰۷:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Basem Poshtiban
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #8
سلام
با تشكر از ويدئويي كه گذاشتيد.طرقه از تيره چكاوكيان و راسته گنجشك سانان به حساب مياد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۷:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان