زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۹:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تقويت قناري ضعيف

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
تقويت قناري ضعيف
سلام
هميشه توي همه جاي صحبت از تقويت و رسيدگي به قناري ضعيف، بيمار يا ... ميشه. ميخواستم بدونم دقيقا منظور از تقويت چيه؟ يعني دوستان بگن بهترين روش براي تقويت و بازيابي قناري چيه؟
ضمن پاسخ گويي به سوال فوق مشخصا به اين مورد هم پاسخ بگيد ممنون ميشم:
يك ماده قناري دارم كه بهار 2 تا تخم هرز، بعدش 4 تخم و چهار جوجه و بعدش 5 تخم و 5 جوجه بزرگ كرد(البته با كمك همسرش بزرگ كرد)
بعدش من جداشون كردم. ماده دوباره بعد اينكه يه لك كوتاه مدت رفت دوباره ميل به تخم گذاري داشت كه من هم براي جلوگيري از تخم هرز گذاشتن بستمش به تخم كاهو و ذرت. البته گاهي سيب و كاهو و هويج ميدادم. اما الان مدتيه كه پرهاي دور منقارش ريخته و دور چشمهاش هم كم پشت شده. ضمنا به توصيه دوستان پرهاي دمشو طي چند روز كشيدم تا بره تولك اما نرفت. حالا ميترسم ضعيف تر بشه و خداي نكرده بميره يا اينكه براي فصل بعد جوجه كشي آماده نشه. لطفا بگيد چطور تقويتش كنم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۵/۲۸، ۰۸:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، soren_kiana
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #11
RE: تقويت قناري ضعيف
سلام دوستان. جفت قناریام 3جوجه 12روزه دارن اما ضعیف شدن می‌خواستم بدونم با چی تقویتشون کنم که تا تخم گذاری بعدی رو بیان؟ الان کپه دوم شون هست ممنون از راهنمایی تون
۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۰۶:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #12
RE: تقويت قناري ضعيف
سلام
تو غذاي تخم مرغيشون كنجد بريز. از هفت تخم هم هفته اي دوبار استفاده كن.سبزيجات هم كارايي بالايي داره.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۰۸:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان