زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۲۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تلویزیون و قناری ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
تلویزیون و قناری ها
تلویزیون و قناری ها

با توجه به مطالعات جديد يك دانشمند آلماني تصاوير كه من و شما در تلويزيون مي بينيم ، براي قناري شما كاملا بي معنا، باعث پريشاني و آسيب ديدن آن مي باشد. او اينگونه استنباط مي كند كه قناري تصاوير را به صورت نور ناگهانيِ فلش گونه اي بسيار نوراني در منتهي اليه ديد خود بر روي صفحه مي بيند كه اين نورها با حركت سريع و ناگهاني خود براي او استرس توليد مي كنند و در صورت تكرار اين وضعيت قتاري به مرور توانايي ديد واقعي خود را ازدست خواهد داد.. استرس حداقل پيامد آن، اين خواهد بود كه قناري شما دچار استرس هيجاني شده و پرريزان زودتر از موعد خواهد داشت كه نتيجه آان افسردگي پرنده و ضعيف شدن آن خواهد بود. حمله ناگهاني مادامي كه من درباره تلويزيون نخوانده و نشنيده بودم بعضي اوقات علت حملات ناگهاني در قناريها برايم روشن نبود. البته اين را مي دانستم كه انسانهايي كه دچار صرع هستند بعضي اوقات با نور فلاش هم دچار حمله مي شوند! فاصله ايمن اين دانشمند پيشنهاد مي كند كه حداقل فاصله قفس با صفخه تلويزيون بايد 16 گام باشد.
۱۳۸۹/۱۰/۱۸، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #2
RE: تلویزیون و قناری ها
قناری های من توی پذیرایی هستند و تلویزیونم LCD LG 47 اینچ هستش ، حدود 6 متر فاصله داره با قفس ...

با این مطلب نگران شدم ! 6 متر فاصله هم ضرر داره ؟!
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #3
اگه در موقع خواب قناری ها مزاحمتی نداشته باشه مشکلی نداره.
۱۳۸۹/۱۰/۲۵، ۱۱:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #4
از لحاظ خواب که شرمندشون هستم .. آخه شبها تا 12 اکثراً بیدارم و چراغ روشنه و قناریهای با معرفتم هم پا به پای
خودم میان

دلم نمیاد ببرمشون توی اتاق دیگه آخه هر لحظه دیدشون می زنم ... یه مشکل دیگه هم اینه که مدل بخاری اون اتاق از این

کوچیکاست و
دودکش نداره می ترسم خفه بشن !
۱۳۸۹/۱۰/۲۵، ۰۶:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #5
قناری اگه قناری باشه به تلویزیون و رادیو و ... کاری نداره خوابش بیاد میخوابه و اگر خوابش نیاد نمی خوابه :shy:
۱۳۸۹/۱۰/۲۵، ۰۶:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amin2010
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
خب حرف جناب znbird درسته .به نظر منم اگه عادت بکنن مشکلی نداره
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۱۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #7
نوردهی برای کسانی که پرورش دهنه هستند بسیار عامل مهمی و از تغذیه دست کمی نداره . روش نور دهی که خود من هم رعایت می کنم اینگونه است :

نورمهمترين عامل برای به بلوغ رسيدن - رشد و توليد مثل و شروع و پايان پرريزی قناری ها می باشد . اگر ارزش نوردهی صحيح و مناسب بيش از يک تغذيه خوب نباشد کمتر هم نخواهد بود بنابر اين چگونگی نور دادن در فصول مختلف سال يکی از عواملی است که در موفقيت شما نقش بسزايی دارد . همانطور که طول روز از ابتدای فصل تابستان تا انتهای فصل پاييز سير نزولی در پيش ميگيرد درفصل زمستان و بهار سير صعودی خواهد داشت درنتيجه می توان اختلاف اين کاهش و افزايش را محاسبه نمود . اين اختلاف حدودا زمانی معادل پنج ساعت است با دانستن اينکه کوتاهترين روز سال حدود ده ساعت و بلندترين روز سال تقريبا پانزده ساعت بطول می انجامد , نتيجه می گيريم که برای جلوگيری از خستگی مفرط در طول دوران توليد مثل نبايد پرنده ها روزانه بيش از پانزده ساعت بيداری داشته باشند و به آرامش و استراحت نيز نياز دارند . نکته مهم ديگری که بايد مد نظر داشته باشيد چگونگی نور دادن يا کاهش و افزايش زمان نوردهی است . همانطور که با تغيير فصل از تابستان تا اواخر پاييز بتدريج زمان نور دهی کاهش می يابد برای افزايش آن و به بلوغ رسيدن پرنده ها بايد پنجاه روز قبل از جفت اندازی به اين کاراقدام نماييد . روش کار به اين گونه است که هفته اول يک ربع و هفته دوم نيم ساعت و هفته های سوم و چهارم و پنجم يک ساعت برای هر هفته و در دوهفته پايانی به ترتيب نيم ساعت و يک ربع به زمان نوردهی افزوده می شود و در صورتی که بخشهای ديگر را به خوبی مديريت کرده باشيد از چهل وپنجمين روز بعد از شروع نوردهی پرنده های نر و ماده همگی آمادگی خود را برای توليد مثل نشان خواهند داد .
(کلوپ قناری ایران)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، znbird ، amin2010 ، Arjon ، DRaiush
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 128
272 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #8
کاش دوستان مطالبی را که ذکر میکنند زخمات مترجم و گرد آورنده را به جا بیاورند و منبع را ذکر کنند
منبع مقاله دوستمون سایت زردملیجه است و نرم افزار زردملیجه2:basa (58):
۱۳۹۱/۰۴/۰۷، ۰۶:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #9
لطفا دوستانی که تجربه نگهداری قناری در جاهایی که تلویزیون هست رو دارن نظر بدن که آیا این کار برای قناری هاشون مشکلی به همراه داشته یا نه؟
همونطور که می دونیم تصاویر تلویزیونی که می بینیم نهایتا  30 فریم بر ثانیه هست. ما متوجه این فریم های پیاپی که پشت سر هم پخش میشه نمیشیم و اونها رو به صورت فیلم می بینیم. حالا این سؤال پیش میاد که چشم قناری این تصاویر رو به چه صورتی میبینه؟
از طرفی برخی افراد که قناری رو در جایی که تلویزیون هست نگه میدارن روی قفسش پارچه میندازن تا به خواب بره. البته خود قناری در طول روز هم اگه بخواد بخوابه سرش رو تو بالش می کنه و به خواب میره اما با گاهی با یه صدای بلند بیدار میشه. حالا میخواستم بدونم صدای تلویزیون ممکنه قناری که روی قفسش پارچه انداخته شده رو بیدار کنه یا نه؟
ممنون از دوستان.
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۰۹:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان